Koľko kilogramov bielizne vkladáte do práčky?

samsung_tomas
16. mar 2017

Opäť dôvod na ranné zamyslenie: koľko kilogramov bielizne vkladáte do práčky? Napadlo vám niekedy si toto množstvo odvážiť?

zooeynka
16. mar 2017

Nie, nenapadlo ma to. Nie som trafena... ;)

babybazar1
16. mar 2017

Vacsinou kolko vojde tolko dam...

3petka
16. mar 2017

Áno kvôli svokre. Vykrikovala mi že ju preplnam. Tak do 6 kg pracky som dala 5 kg oblečenia ale vážila som to až opraté a mokré. A teraz mám doma 8 kg a väčšinou je tam tak 5 kg. Niekedy ide aj riadne na full napratana 😃

katrin21
16. mar 2017

nevazim, ale kdesi raz pisali, ze ma byt tolko pradla, aby ste tam hore este mohli vopchat ruku a ked je okolo nej kusok miesta, je to OK... cize musi tam byt trochu volne hore...
niekedy mam polovicu pracky, niekedy plnu... nevazila som to nikdy.... jedine, co by som vazila, resp. nevazila,ale radsej prala same, by bola nejaka vec, ktora vo vode velmi oťažie.. napr. deka ,, alebo tak..

samsung_tomas
autor
16. mar 2017

@katrin21 áno 🙂 , samozrejme vždy záleží o aké prádlo sa jedná. Max. náplň prádla sa vždy uvádza len pre program Bavlna. Pre ďalšie programy je kapacita podstatne nižšia.

katrin21
16. mar 2017

@samsung_tomas ja periem skoro vsetko na kratkom programe, denne pranie.... na 40tke.. malokedy pustim iny.. sem tam postelne pradlo operiem na 60tke...

skor by ma zaujimalo napr. ako je to so susickou, ked chcem vysusit paperovy vankus.. jeden som vcera susila a veru 3x po sebe som musela pustit program, kym to bolo ako tak suche, aj tenisove lopticky som dala a aj tak to bolo stale mokre.... takze v podstate som susila cely den jeden vankus... mam tam program prikryvka, ale ten je tusim slabsi, tak som to po prvom s nim, dala potom uz na bavlnu, aby sa to ako tak lepsie susilo ...

jul17
16. mar 2017

Napadlo ale keď som čítala že do päť alebo tri atď vždy keď idem dávať prádlo viem že je to viac

88patka88
16. mar 2017

Naša práčka si odváži sama tak o starosť menej 🙂

kupcovci
16. mar 2017

Ja davam od oka ale práčku nepretazujem🙂

yanni
16. mar 2017

Podobne ako @zooeynka , tiez nie som trafena a ani nemam cas na take talafatky ako vazenie pradla. To kde sme. Natrepem tam kolko s ami zmesti a pracka si odvazi sama.
Ked sme mali este staru, tak som tam dala jednoducho tolko, kolko sa zmestilo.
Rifli napr. trochu menej, nikdy nie plnu, tie su uz aj suche tazke.

dagaz
16. mar 2017

Nieje dobre narvat pracku na full..neoperie dobre pradlo...zle vyplacha...davam tak akurat a zvecsa ani akurat nedam lebo zlte nemozem prat s cervenym...modre s bielym a tak😀takze aj 4 tricka same😂

gabikas82
16. mar 2017

Dávam od oka. Keď je veľa práčka sa mi nespustí

gabona1
16. mar 2017

To by ma fakt nenapadlo vážiť prádlo, každá žena vie, koľko sa jej do pračky prádla zmestí a ako sa jej prádlo operie.

jahodka8
19. mar 2017

Raz som to vazila, nech viem koľko je asi 5 kg prádla. Tak myslím priemerne 4 kg.

simca06022011
20. mar 2017

Nevazim, viem :D aj tak to nepomoze, zalezi od charakteru pradla.. ak dam 5kil uterakov do pracky, mne sa to v klude zmesti, ale musim dat funkciue extra voda, cize pusti ta pracka viac vody, inak by sa na sucho drali, kedze nasiaknu kopec vody.. a o inych programoch to tiez plati.. napr. ak sa nam nazbiera partnerovych kosiel vela, davam ich samostatne... a je to tak 2kg... preco? Tiez mam na ne speci funkciu, nedokrcia sa... prehodim na koselove susenie do susicky a nenazehlim sa vobec :D U mna pravidlo cim krcivejsie pradlo, jemnejsie tym mensi objem do pracky.

@katrin21 vankus sa susi dlho, ja mam nan specialny program, trva mu to aj 4 hodiny...

katrin21
20. mar 2017

@simca06022011 no leen mne to susilo 3x3 hodiny a aj tak nebol podla mna tip top.. este som ho nechala pri rebrikovom dosusovat.. dalsi den a chodila ho natriasat.. a aj pocas susenia v SUS som ho chodila pretrepat, inak by to bola jedna mokra guča... :(

simca06022011
20. mar 2017

@katrin21 zvlastne a na ako programe to susis??

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@katrin21 aku velku, teda na kolko kg mate susicku, pokial je ten bubon moc plny a pradlo, podusky , alebo nieco vacie sa nevie pohybovat tak susenie je velmi zlozite a zdlhave :( Ale zas bez susicky by to trvalo este dlhsie, alebo az prilis dlho a pradlo by mozno aj zatuchlo...

h2
20. mar 2017

Nikdy som prádlo nevážila, ale dávam plnú, pretože som si všimla, že keď mám v práčke málo prádla, tak mi zle žmýka, neviem, či tam je nejaká poistka, ktorá zabraňuje spustiť plné otáčky, keď sa mokré prádlo nachádza na kope v jednej časti bubna, aby sa neodtrhol, alebo čo, no proste málo prádla mi nevyžmýka, vyťahujem ho odtiaľ mokré. 😠

katrin21
20. mar 2017

@samsung_tomas na 8kg... bubon nebol vobec plny... bol tam len jeden vankus, nic viac....

katrin21
20. mar 2017

@simca06022011 prvy som dala program prikryvka... ale to bolo o nicom po skonceni, tak potom som dala este 2x na bavlnu, lebo ta ma najvyssiu teplotu a teda susi najintentivnejsie

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@h2 vzdy treba mysliet na to, ze bez pohybu/ trenia sa to pradlo neoperie. Vo vseobecnosti ak je pracka urcena na 7kg to plati vacsinou len na programy ako bavlna. Ak perieme napriklad na program syntetika, alebo ine tak vacsinou je napln pri 7kg pracke priblizne polovicka 3.5kg pradla. Ak je pracka mensia tak aj tento pomer je podstatne mensi. Rychle programy ani nehovoriac. Urcite sa oplati nakuknut do navodu kde hmotnosti su ovela mensie casto pod 1kg, ale to som odbocil (ale mozeme sa k tomu vratit).
Pracka je nastavena tak, aby pri dstredovani ulozila veci vramci bubna tak, aby nedocadzalo k rotraseniu, skakaniu riadi ju maly mikroprocesor 🙂. Pokial je pradla bud malo, alebo vela (pripadne velke tazke kusy) nepusti plne otacky. V tom pripade bud uberieme alebo pridame, podla toho ci mame toho v bubne vela, alebo malo. Ak by vas cokolkvek zaujimalo rad odpoviem vramci moznosti 🙂 Pekny den prajem

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@katrin21 ano, chapem vas, pri velkych kusoch sa ten cas susenia vzdy predlzi, ale stale je to rychlejsie ako susit volne a navyse pokial sa susi v susicke tak tie male castice oblecenia co odpadavaju z oblecenia, zostavaju vo filtry/filtroch susicky a nesiria sa vramci domacnosti, vysledkom je cistejsi vzduch a menej prachu ;)

h2
20. mar 2017

@samsung_tomas Ďakujem za odpoveď, prádlo mávam opraté dobre, v tom by som problém nevidela, lenže stáva sa, že keď periem napríklad červené veci, ktorých nemáme až tak veľa a nechcem ich kombinovať s inými farbami, tak je to asi do bubna málo a presne, ako píšete, práčka mi nepustí plné otáčky. To sa ľahko napíše, že v tom prípade buď uberieme, alebo pridáme, ale čo tam mám pridať? 🙂

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@h2 rozsirit sortiment cervenych veci 🙂 alebo to strpiet na tych nizsich otackach. Pripadne skuste sikovne rozdelit ak to mate na 2 prania. Osvedcuje sa kombinovat ak je to mozne vacsie vaci a viac mensich. Pracka rychlejsie pripravi veci na odstredovanie. Ak to mate len na jednu napln, tak niake tie 2,3 veci navyse dokupte a mate pokoj 🙂

h2
20. mar 2017

@samsung_tomas No, priznám sa, že sa stáva, že keď sa chystám prať červené, tak pár dní predtým sa obliekam do červeného, aj synovi dám napr. červené tričká, aby toho bolo viac. 🙂

simca06022011
20. mar 2017

@samsung_tomas
@h2 treba kupit utierky co chytaju pripadnu pustaciu farbu a nezafarbi sa nic :D ja iba nove veci periem takto osve.. zvladam ruzove, oranzove, cervene dokopy.. a ked treba dam aj modre a cervene a k tomu utierku a htoovo... este sa mi nic nikddy nezafarbilo :D k tomu prach na farebne pradlo a vybavena vec

slunce3
20. mar 2017

Nakladam tak aby zvrchu bolo na dlan na vysku miesto. Fakt neviem ako to popisat 😂

slunce3
20. mar 2017

Cervene periem s ciernym,modre a zelene s bielou, aknemam modre a zelene k bielej supnem zlte, uteraky zvlast vsetky farby naraz, ruzovu s fialovou a sem tam tam prihodim tmave, tmavomodra a cierna. Ale prevazne nemusim moc kombinovat,vyjde mi to na pracku z kazdej farby resp zakladnej kombinacie