Čo sledujete pred kúpou robotického vysávača?

samsung_tomas
Moderátor
17. nov 2017

Čo sledujete pred kúpou robotického vysávača? Na čo treba myslieť.

gia87
17. nov 2017

Či má na spodnej strane rotujúci kefku, alebo len nasávanie. A taktiež, či sa dá pripevniť mop

matazirafa
17. nov 2017

@samsung_tomas ani sa neda skontrolovat co som napisal kym to poslem 😂😂😂 minule tu mal tiez nejaky komercny clen napisany text s chybou, ale opravil to, tak sa spytajte adminov

biba12
17. nov 2017

Na hlučnosť, na výkon, či má svoj servis, kde sa dajú zohnať náhradné diely a ako sú cenovo v porovnani s inými robotmi približne porovnateľnych vlastnosti.

atinkaa
22. nov 2017

@samsung_tomas dobry den Tomas, my mame doma aktualne roombu, starsiu 700cosi cislo a pokukujem po novsej, tak sa chcem opytat - ak by ste mali za Samsung napisat v com ste lepsi, resp.preco si vybrat roboticky vysavac od Samsungu.
Viac ako o letakove info by som stala o osobne, vasu skusenost, mate ho doma? v com je top.

vdaka za spravu!
mozno miesto roomba 900 bude u nas samsung😉

lubina
22. nov 2017

@samsung_tomas zatial este len setrim, ale ked uz pride ku tomu, ze ho budem ozaj chciet kupit, tak urcite pohladam nejake recenzie na ten, ktory si budem vyberat ja 😉

viera27
22. nov 2017

Momentalne mam doma roombu 9tej generacie.
Pri dalsej kupe pojdem do Xiaomi mi vakuum 2.generacie. Prave kvoli moznostiam, ktore zatial ostatne vysavace nemaju a po skusenostiach viem, ze ich ocenim
1. vyska. je nizsi a preto pohodlne povysava aj pod mojou sedackou
2. virtualne steny su naozaj virtualne, tzn. ziadne kocky/pasiky vysielajuce signal, ale nakreslis si vraj stenu v aplikacii. nechapem, ze toto este nikomu inemu nenapadlo (2. generacia)
3. ma aj moznost mopovania (2.generacia)
4. je tichy
5. vyzera neskutocne elegantne, je ozdobou interieru a stoji polovicu :D

kolegovia maju prve generacie a s vysavanim su velmi spokojni, plne porovnatelne s iRobot

samsung_tomas
autorModerátor
22. nov 2017

@atinkaa ak by som to mal porovnat tak jedine s modelovou radou 900 kde maju momentalne len 2modely. Iba tie je mozne momentalne z casti porovnavat so Samsungom po vykonnostno/technologickej stranky. Vsetky ostatne nizsie rady ani porovnavat nebudem. Pretoze su technologicky uplne inde a predstavuju nizku urovne systematickosti a niesu to "vysavace" ako si ludia myslia. Viem, ze slovo "vysavac" ludia automaticky beru, ze vysava, ale bohuzial v pripade robotov to bolo doteraz, len pomenovanie az do prichodu modelov s realnym sacim vykonom od Samsungu. Pre mna znamena roboticky vysavac hlavne to, aby vysaval a nie zberal hrube necistoty a to vsetko sam, bez staleho prenasania z miestnosti do miestnosti. Ano je pravda, ze v pripade zberania necistout do zbernej nadoby kazdy robot nieco nazbera aj ten za 60e, ale to neznamena, ze vysavaju a takeho robota by som veru dnes nekupoval.
Vyhodou celej rady POWERBot robotickyvh vysavacov od Samsungu je, ze kazdy robot ma min. 10W saci vykon na rotacnej kefe a to stale pocas celej doby vysavania a nielen v turbo rezime. Pre porovnanie s radou 900 s ktorou to chcete porovnat je to viac ako 3x viac v tom "najsilnejsom tahu". Motor ktory samsung pouziva vo svojich novych robotoch zacina na vykone 130W a konci pri 250W vykonno motore co je velmi vysoky vykon a sluzi vyslovene na vysavanie. Rotacne valce ani nic ine nevytvori v robotoch saci vykon, ktory spinu vysava, ale je to dobre okomunikovane a krasne zobrazene sam som skoro tomu uveril.
- nemusite pri samsungoch cistit bocne metlicky nakolko ich vysavac nepotrebuje . Na tychto bocnych metlickach sa namotavaju vlasy, pripadne zmolky prachu a je ich nutne cistit a to pravidelne
- mate moznost ovladat robot s dialkovym ovladacom ako aj vsetky funkcie + vybrane modely maju moznost navadzat laserovym ukazovatkom na ovladaci kde ma presne vysavat
- velmi vykonne 21,6V Li-Ion baterie ktore su nabijane microprocesorom => baterie maju dlhsiu zivotnost a tieto baterie pouzivaju vsetky samsung roboty
- dokazu vysavat rohy, je to sposobene aj samotnou konstrukciou a zaroven maju specialnu listu, ktora si necistoty od steny dokazu stiahnut a nasledne vysat. Umiestnenie rotacnej kefy v predu je lepsie ako medzi kolieskami. Umiestnenie rotacnej kefy/valcov medzi kolieskami pripade vysavania popri stene je prakticky nemozne nakolko aj ked robot kopiruje stenu je stale cca 6cm od steny a bocna metlicka to jednoducho nepozmeta.
- system navigacie pri samsungu je okrem snimania okolia doplneny o senzor ktory zamedzuje neustalemu narazanu do predmetom => dokaze obchadzat predmety bez nustaleho narazania
- vsetky modely samsung sa dokazu vracat nabit do zakladene pocas vysavania nepotrebuju k tomu virtualne steny, tieto roboty zvladnu upratat od 210 do 320m2 bez prenasania a to sami
- maju prehladny led displej kde vidite vsetky nastavenia
- vsetky modely maju moznost nastavenia pravidelneho vysavania
- vsetky roboty pri nahodnom posunuti zo zakladne sa automaticky vratia spat do zakladne a vzdy budu pripravene na vas povel, nestane sa, ze robota niekto posunie a on sa chudat casom vybije
-Samozrejem su aj modely s ovladanim cez wifi

Osobnu skusenost mam s modelom 980 a priamo by som ho porovnal s modelo VR10M703CWG je vo vsetkych parametrov velmi podobny len model od Samsungu ma cca 3x vacsi saci vykon ale pocas celej doby vysavania a nielen na koberci. Ma tiez wifi. Ak si porovnate cenu je to velmi zaujimava volba. Modely lacnejsie VR10M702CUW (nema wifi), VR10M701CUW (nema led dislej a wifi) su prakticky okrem farby rovnake ako model VR10M703CWG. Dalsie 3 modely od samsungu su este lepsie a o nieco drahsie ako model VR10M703CWG, ale stale lacnejsie ako model s ktorym mam skusenost a ktorym som to porovnaval.

V pripade dalsich otazok mi kludne napisete.
Tomas

https://www.youtube.com/watch?v=guE7Z_50Mg8
samsung_tomas
autorModerátor
22. nov 2017

@samsung_tomas
Pridte si vyskusat na vybrane predajne Nay (10 predajni), TPD, Samsung Galerie - Bory. Momentalne prebiehaju promo akcie na Roboticke vysavace (piatok, sobota, nedela) cely mesiac.
Dokonca 1.12 TPD BA, 2.12. Nay Aviono 16:00 SUTAZ o rucny vysavac Samsung. Zaroven v tychto datumoch bude na vsetky samsung vysavace zlava 20%.

igiana
22. nov 2017

@samsung_tomas ja som uz dlhsiu dobu pokukavala po robotickom vysavaci, ale ziadny ma nepresvedcil o tom, ze dokaze splnit moje ocakavania. Stale na mna posobil ako mechanicka metla na baterku za velke peniaze. A tak som len cakala a cakala a teraz som milo prekvapena zo samsungu powerbot. Ze dokaze dokladne povysavat a ze je to skutocny roboticky vysavac. Uz len taky detail doladit - zohnat nan peniaze 😉

samsung_tomas
autorModerátor
22. nov 2017

@igiana Viem nieje to zrovna najlacnejsi spotrebic v domacnosti, ale ak mate moznost tak vramci mesiaca nam prebieha promo akcia piatok,sobota, nedela a je moznost si ho aj vyskusat ako funguje a naozaj vysava. A specialne 1.2.TPD a 2.2 Nay Avion cely den na predajniach je 20% zlava na akykolvek model vysavaca samsung. Pri najdrahsom modely je to skoro 200e zlava co je zaujimava zlava.