Vreckové, alebo bezvreckové vysávače sú pre vás ideálnejšie?

samsung_tomas
Moderátor
18. nov 2017

Vreckové, alebo bezvreckové vysávače sú pre vás ideálnejšie? Všetky problémy s vysávaním, alebo čistením u vysavačov sa dajú vyriešiť. Niektoré modely sú o krok v pred. Ako sú natom tie vaše. Čo budete pri budúcej kúpe vysávača sledovať. Budete kupovať vreckový, bezvreckový, tyčový, alebo robotický vysávač so sacím výkonom 🙂
Najzaujimavejší príspevok bude odmenený malým darčekom.

matricia
18. nov 2017

My uprednostnujeme bezvreckove vysavace, kde sa nadrzka da odpojit, rozobrat a umyt, momentalne mame vysavac s vysavanim do vody, su k nemu aj rezervne vrecka, kvoli detom sme chceli taky vysavac, aby prach nevyletoval naspat von, odporucam aj tym, co maju doma zvierata

petrarac
18. nov 2017

pouzivam bezvreckovy lebo sa mi nechce stale kupovat nove vrecka a este aj preto ze sa musim obcas prehrabat v obsahu ci tam nenajdem strateny dielik z puzzle alebo hracku z kinderka. filtre su ale stale upchate a dost to potom ovplyvnuje aj saci vykon. v najblizsom vacsom vypredaji budem hladat vysavac aky mi poradite. dakujem.

bleee
18. nov 2017

my používame 3 vysávače - robotický -ten ide každý druhý deň, malý ručný - ak treba niečo narýchlo povysávať, a teda pri 2 deťoch je stále čo, napr. omrvinky na zemi po jedle, zbytky po ich kreatívnych výtvoroch a pod., ten ide 2-3x denne. A ešte klasický vreckový. Využíva sa najmä pri veľkom upratovaní a na odsávanie soplíkov. Jeden vysávač v našej rodine nestačí 😉

tribratri
18. nov 2017

Bezsáčkový. Kto by furt kupoval predražené sáčky.

girko
18. nov 2017

Vreckove zoberiem, vyhodim, nešpiním sa...

hettinka
18. nov 2017

robotický bezvreckový mám (Samsung) a vôbec sa mi neosvedčil, ani ho nepoužívame pravidelne, len občas zapneme, aby sa naň len neprášilo.
Úplne naj je klasika vysávač s vreckami, povysávame, vrecko vyhodíme a pokoj. Vrecká síce niečo stoja, ale je to najpohodlnejšia varianta.

tinulinda
18. nov 2017

ja vysavač momentalne intenzivne riešim a moja priorita je, aby nebol príliš hlučný, potom sa ostatne funkcie pridružia, ale ostavam verná vreckovým vysávačom ...teda pokail ma niekto a niečo nepresvedčí 😉 budem vďačna za rady

kallanchoe
18. nov 2017

za mna jednoznacne bezvreckovy.Otvorit, vysypať, oplachnuť hotovo. 👍

jaq
19. nov 2017

Kedže som dosť závažný astmatik a alergik preferujme vreckové, pretože nemusím s tým nijak manipulovať jednoducho vezmem vrecko a vyhodím, vezmem druhé. Pri bezvreckovom je tá údržba náročnejšia a viac by som s alergénmi a prachom prichádzala do kontaktu. Ale u mňa zohráva úlohu aj hepafilter a celkovo musí mať čo najviac vlastností pre alergikov ... nie len povysávať 😉, radšej priplatíme, len nech potom nekašlem niekoľko hodín po povysávaní.

danmag
19. nov 2017

My mame tiez vreckovy vys avam casto ajbdvakrat denne,pre nas je praktickejsi vyhodim vreco a mam a tak by som cakala pokial ta nadoba vyschne ...s tycovym nemam dobre skusenosti,neviem ci uz su kvalitnejsie ale nas mal slabi saci vykon,tah,treba asi kvalitnejsi

mobilbabie
19. nov 2017

Mám vreckový ale aj bezvreckovy,za mňa bezvreckovy taktiež vysypeme umyjeme a do vreckového stále kupovať sáčky a kopa penez fuč.

sonica
19. nov 2017

tento typ je TOP,
tak ako som tu uz spominala, mam s nim co sa tyka vykonu a vysavania vyborne skusenosti v domacnosti so psom, dvoma mackami, ta nadobka na trubici je proste neskutocne pohodlne riesenie, mam s ovladanim vykonu na trubici, nemusim sa nikam zohynat, pohodlne ho zapnem vypnem postojacky zatial zvladol vsetko 🙂
mam uz treti, prvy zostal ex, druhy bol bez regulacie na trubici, tak ked sa pritrafilo vymenila som ho za ten, a tym padom keby nieco nahradny je v pivnici 🙂

bundle
20. nov 2017

Ja mám rada bezvreckový vysávač. Vreckový vysávač víril viac prachu a aj hadice boli strašne prachové. Vysypať nádobu alebo vyhodiť vrecko s prachom je úplne to isté..vôbec to nie je tak, že by bez-vreckový spôsoboval viac problémov pri čistení, práve naopak mám pocit lepšej hygieny...S vreckovým som pri výmene vrecka vždy kýchala a mala plný nos prachu...a potom treba šetriť nie len peniaze, ale aj spotrebu prírodných zdrojov.

dhlinkova
20. nov 2017

Máme bezvreckový, 5 filtrový vysávač a vreckový by som nechcela. Pre mňa je dôležité povysávať nielen viditeľný prach a smeti, ale zbaviť domácnosť alergénov a roztočov. Okrem toho nie je zahodenie ani jednoduchšia manipulácia. Cena bola niekoľkokrát vyššia, ale ani vrecká nie sú lacná záležitosť.

samsung_tomas
autorModerátor
26. nov 2017

@petrarac ako som cital vas prispevok, tak by som vam odporucil 2 varianty. Jednou je bezvreckovy vysavac s EZfiltrom na trubici. Jedna sa o specialny filter v ktorom sa sustreduje hruba spina a do vrecka ide len cisty prach. Frekvencia vymeny vrecka sa tak oddiali aj 4x. Bezproblemov tam najdete lego, prstene, pripadne nieco ine, bez toho aby ste museli tieto veci hladat vo vrecku. Je to velmi prakticka vec. Dokonca mamicka sem dala aj prispevok s jednym modelom @sonica Tiez si mozete pozriet system fungovania tu

https://www.youtube.com/watch?v=5sNBmfAWAXk


Dalsovu variantou je bezvreckovy vysavac. Momentalne najlepsia technologia pre separaciu spiny je turbinova separacia Anti-Tangle Cyclone force, ktora zabezpecuje to najjednoduchsie cistenie a separaciu necistout v zbernej nadobe. Tuto novinku ma zatial len Samsung. Doteraz bolo nutne tieto nadoby pracne cistit. Pretoze nadoba v bezvreckovom vysavaci obsahuje aj pevne casti, ktore vytvaraju v nadobe prudenie a separaciu necistout. Okolo tychto casti sa vlasy pripadne dlhsie chlpy od zvierat namotavali a nebolo ich mozne len tak jednoducho odstranit, vysypanim nadoby. Tuto novu tehcnologiu mam to vyskusanu a funguje perfektne. Momentalne sa to posunulo o obrovky krok vpred. Napriklad tento model obsahuje najnovsiu technologiu a ziskal 2 certifikaty, ze je vhodny pre alergikov https://www.samsung.com/sk/vacuum-cleaners/vc07... samozrejme su aj lacnejsie modely aj drahsie. Ak by vas nieco zaujimalo napiste mi rad poradim.

samsung_tomas
autorModerátor
26. nov 2017

@tinulinda Pri vybere ticheho vysavaca si davajte pozor. Nieje problem spravit tichy vysacac. Da sa to spravit viacerymi sposobmy.
Hlucnost vysavaca je velmi uzko spojena s jeho sacim vykonom. Hlucnost vysavaca sa meria v jeho maximalnom vykone. Ja vdzy odporucam porovnat si saciu silu vysavaca na predajni v stredom nastaveni vykonu a porovnat si hlucnosti a sanie. Zistite, ze vela vysavacov hlucnych nieje. Je to take jednoduche porovnanie. Vysavac si, ale kupujeme a chceme od neho aby vysaval. Preto je velmi podstatne aku saciu hubicu dany vysavac ma. Idealne ak hubica ma 3 klby a zo spodnej strane su silikove, alebo gumene lamely tie zabezpecia staly pritlak k povrchu a zarovne lahke vysavanie necistou z neustalym zdvihanim hubice od povrchu. Podla zakladnej hubice spoznate vysavac, nechajte si ju ukazat. Tu vyrobcovia velmi setria a pridavaju kopec nepotrebneho lacneho prislusenstva pre zakrytie oci, ktore si zakaznik aj tak zaplati na ukor lepsieho vysavaca a predhanaju sa poctom poctom Aciek. Precitajte si prosim predzchazajuci moj prispevok, oba vysavace su dobrou volbou. Ak by vas nieco zaujimalo alebo potrebovali by ste porovnaj konkretne modely vysavcov napiste mi. Rad poradim.

samsung_tomas
autorModerátor
26. nov 2017

Ahojte, ako som slubil za zujimavy prispevok v tomto pripade s fotkou posielam maly darcek. A ako sa hovori do tretice vsetko dobre.
@sonica
@matricia
@jaq
Poprosim do sukromnej spravy mi prosim poslite meno a priezvisko, adresu a cislo domu, psc a mesto, telefonne cislo pre kuriera.
Dakujem Tomas

sonica
26. nov 2017

@samsung_tomas dakujem 😘
a tentokrat skonstatujem, ze tieto dni s @samsung_tomas som naozaj sledovala prispevky a Tomas to dal na jednotku, pomohol, poradil a jeho pristup bol skvely, ja dakujem za vyriesenie toho maleho problemu a som rada, ze su aj taketo firmy, pre ktore je zakaznik dolezity 👍
este raz dakujem 😉

bibistec
26. nov 2017

Bezvreckovy urcite. Taky kde sa da jednoducho nadobka vybrat a umyt a takisto vsetky filtre. Hladat v obchode pasujuci sacok alebo rozmyslat ci uz dosli a treba nove a hlavne kde ich maju.. Strata casu

matricia
26. nov 2017

Dakujem, aj ja som sledovala tieto dni so Samsungom a musela som sa zapojit do fora, boli tam zaujimave temy, aj postrehy a skusenosti mamiciek. Toto forum so znackou Samsung je vzdy dobre a putavo robene, vela mamiciek sa zapaja.👍👏

sonica
5. dec 2017

@samsung_tomas konecne som sa dostala aj k vyskusaniu darceka, dakujem, je to super vec na gauc uplne ze top, aj z koberca pozbieral vlasy, chlpy, dakujem 😘

rudolfinahatalova
18. júl 2018

@matricia keď bezvreckový, tak určite aj bezfiltrový vodný vysávač. Filtre zbytočne zhoršujú efekt vysávania, upchávajú sa a treba ich prácne čistiť a sušiť, inak sa na nich množia škodlivé baktérie

zuzicka48
8. júl 2019

@samsung_tomas zaujimalo by ma aký vysávač poradíte teraz, riešim kúpu nového súrne