Aromaterapia – využívate ju k navodeniu tej správnej spánkovej atmosféry?

radka_pribinacek
Moderátor
3. nov 2017

Levanduľa alebo napriklad mandarinka môžu pomôcť k lepšiemu uspávaniu. Skúšali ste účinok vonných olejov v detskej izbe?
P.S. V blogu nájdete návod na výrobu spreju proti strašidlám. 🙂

05ada
3. nov 2017
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

Ano, aromaterapiu pouzivame pravidelne. Napriklad na upchaty nostek dame do zvlhcovaca vzduchu eucalyptus a zatial to zabralo vzdy. Mame vybornu pani doktorku, ktora je naklonena aromaterapii aj homeopatii.🙏👍👏

majocka24
3. nov 2017

Nie nepouživame vobec ale rada si prečitam komentáre a nechám s inšpirovať možno 😍

radka_pribinacek
autorModerátor
3. nov 2017

@05ada tak to máte super paní doktorku! 👍🏻
Eukalyptový olej se mi taky osvědčil při nachlazení a rýmě, kapu na tu keramickou destičku a nechávám to odpařit někde u postele, myslím, že to pomáhá. Nebo jednoduše na mokré plenky okolo postele nakapu levanduli / eukalyptus. (Zvlhčovač vzduchu nemáme.) Dávám i levanduli sem tam do koupele večer na uvolnění. A jaký zvlhčovač máte? Já jsem myslela, že do něj se olejíčky dávat nesmí..? 🙂

05ada
3. nov 2017
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

Moc som chcela zvlhcovac ako ma moja kamaratka Clean Air Optima - moc ho chvalila, ale pre mna bol dost drahy. Tak som vahala, ci sa to oplati. Ma nadobku na olejceky. Moji rodicia a ja sme ho napokon kupili ako darcek pre moju malu. Vtedy bol vo vypredaji tak sme sa zlozili nan a vyuzivame ho cela rodina.
Dalsi recept , ktory pouzivam casto pre seba ked mam nadchu alebo upchaty nos. Je mast s eucalyptusom. Miesam si mast ktoru si prikladam na noc na hrudnik. Staci obycajna vazelina a eucalyptusovy olej poriadne vymiesat a snatriet tenku vrstvu na hrudnik pocas noci. Pozor nesmie sa to dostat do oci -pali to. Preto by som to detom neaplikovala aby nahodou si nepretreli oci. Tiez by som odporucila obliect si starsie tricko.
🙂
PS- radka-pribinacek - levandulu milujem, dam par kvapiek do rozprasovacu a teple vyzehlene navliecky jemne postriekam, to je uzasna vona - dobre sa spinka.

majocka24
3. nov 2017

Baby ja použivam spreje od saloosu maju rozne vone a som spokojna a mame aj eukalyptus pri prechladnutí 🙂 a levandulový mám tiež medzi oblubenými 🙂

kallanchoe
4. nov 2017

Super baby, že ste mi to pripomenuli. Nám stále moja mama dávala na noc eukalyptový olej, aj do kúpeľa keď som bola nachladená. Neviem prečo ma to pri malom nenapadlo ale že ani len raz. Mám pocit, že mi to celkom pomáhalo. Určite píšem olejček na nákupný zoznam. Skúsim to aj pri malom určite

radka_pribinacek
autorModerátor
4. nov 2017

@05ada s tím povlečením je to skvělý nápad, zkusím! 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
4. nov 2017

@kallanchoe určitě to zkuste, má to svůj účinek ☺