Dni s Hami príkrmami sú tu!

miriam_hami
2. sep 2014

Máte otázky ohľadom výživy a potrebujete sa poradiť? Neváhajte a píšte do nášho fóra.
Pripravené máme i súťaže o hodnotné balíčky vašich obľúbených príkrmov. Už sa tešíme sa na vaše príspevky, postrehy, návrhy i hodnotenia.

anicka86
2. sep 2014

aj my sa tešíme na tieto dni 🙂

baska158
2. sep 2014

u nás Hami číslo jedna u prvého som varila mrazila a bola iba na trhu na čerstvú zeleninu a stále mal problémy s bruškom na radu doktorky sme skúsili niečo iné - hami a musím povedať že ozaj super problémy prestali asi to už nie je zeleninka ako ma byť ☹ Hami chutí veľmi aj druhému drobcovi a špagetky od vás milujeme 🙂

malinovka333
2. sep 2014

neviem prečo ale ta Hami znacka mi je velmi sympaticka, aj prvy syncek papal hami, kasicky,prikrmy, aj druhemu syncekovi davam len Hami,a velmi nám chutia

12katka21
2. sep 2014

Dcerka ma v septembri rok a chcela by som jej do jedalnicka pridat rybu. Po roku je to vraj vhodne. Ak je to tak akou rybou zacat? Ocenim aj konkretny recept. Dakujem

pipinka4
2. sep 2014

Jeeeej super aj my sa tesime 🙂

magdalena459
2. sep 2014

Aj mi papame hami kasicky,moj malicky to ma velmi rad,papame to na ranajky aj na veceru,a priznam sa ze chuti to aj mne 😉 tesim sa na sutaz

ajka30
2. sep 2014

@miriam_hami Dakujem velmi pekne.

mirka1001
2. sep 2014

My mame vyskusane takmer vsetky zeleninové prikrmy od Hami a chutili, a tiez fungujeme na nemliecnej ryzovej kaši která mu velmi chuti, a připravena je už aj banánová tak uvidíme ako pochodime s nou 🙂

smajla27
2. sep 2014

dobrý deň, chcela by som pomaly zaradiť nejakú kašu s obsahom lepku. viete mi prosím povedat, ktoré kaše od Hami obsahujú lepok ? dakujem

stanulka27
2. sep 2014

my sme pred mesiacom zacali s prvymi prikrmami a kasickami.uprednostnujeme cerstvu domacu stravu ale ked uz sa vyberieme niekam s rodinkou na vylet nesmu nam v taske chybat nejake tie hotove prikrmi od hami.nasmu malemu drobcekovi moc nechutia ovocne kase ale vanilkovu kasu zedol na jeden sup,len sa tak oblizoval a tymi svojimi velkymi modrymi ockami kukal do tanierika ci uz viac nedostane. 🙂

aduliak
2. sep 2014

Dnes sme prvý krát jedli kukuricno -ryzovu a veľmi chutila🙂tiež by ma zaujímalo, ktorá kaša obsahuje lepok...ďakujem

anglicanka1981
2. sep 2014

Dobry den, chcem sa spytat, ci mate aj nejake prikrmy, ktore neobsahuju cukor, sol a zahustovadla. Nerozumiem na co kazit zdravu stravu tymito zbytocnostami. Ak niekto chce pricukrit, ci prisolit, moze aj dodatocne, odobrat sa to neda.
Bohuzial, ked citam obsah poharikov, ostava mi velmi malo, ktore malemu mozem dat. Takze ked nevarim, nema moc pestru stravu, bohuzial.

cukrik580
2. sep 2014

Moj maky ma obdobie nepapania takmer nicoho ale dnes Hami bolo mnami a mami sa mohla dat vypchat 🙂 najviac mu chuti kuracie so zeleninou a jablkom a jablko s mrkvou,zasadne oblubuje len hami 🙂

benca
3. sep 2014

Davala som dcerke hami od malicka prikrmy hami a teraz papa vase vyzivky,ste skvela znacka

olivka26
3. sep 2014

Moja dcerka od malicka papka len HAMI,ci uz vyzivky,prikrmi alebo teraz kasicky-ktore je chutia tusim najviac.Ranajky bez nich si nevieme ani predstavit 🙂

stina
3. sep 2014

Temu prikrmov mam velmi rada, aj sestra so mno prave volala ma 4 mesacnu dcerku. Takze sa tesim, bude to opat zaujimave 🙂

miriam_hami
autor
3. sep 2014

@12katka21
Mila 12katka21, podla najnovsich odporucani (ESPGHAN) je vhodne rybicku zaviest uz v obdobi medzi 5 a 7.mesiacom, podobne ako aj ostatne potencialne alergeny, ako je vajicko ci lepok (ak nemate v rodine alergicku predispoziciu). Najvhodnejsie je zacat sladkovodnou rybou, nasledne morskou. Vyborna je priprava na pare, kedy sa v rybicke uchova najviac vitaminov a minerálních latok. Vhodne je vybrat rybku, ktora obsahuje minimum kosticiek a dokladne ju pred podanim dietatku prezriet alebo mozete kupit uz hotovy prikrm s rybkou, kde mate istotu, ze kostickam sa vyhnete. Mozete vyskusat napriklad tento chutny prikrm s lososom: http://www.klub-mamiciek.sk/products/view/hami-... Alebo prikrm s treskou: http://www.klub-mamiciek.sk/products/view/hami-...

miriam_hami
autor
3. sep 2014

@smajla27
@aduliak
Mila smajla27 a aduliak, pre svoje dietatko mozete pripravit obilno-mliecnu kasu Krupicovu alebo Viaczrnnu s ovocim na dobru noc, ktore su s obsahom lepku a navyse neobsahuju ziadny cukor. Su vhodne pre deticky uz od ukončeného 4.a 6. mesiaca. Lepok je vhodne zaviest v obdobi medzi ukoncenym 4 az 7.mesiacom veku dietatka. Prajem vam este pekny den!🙂
http://www.klub-mamiciek.sk/products/view/hami-...

bianus
3. sep 2014

aj ja som za domácu stravu...neverím tým príkrmom....uvarené jedlo stojí v obchode v regále ...neverím tomu....smrdí to Ečkami....

chuchnik
4. sep 2014

Chcela by som sa opytat na postup pri zavadzani prikrmov
Viem ze mrkvicka potom k tomu zemiak,potom dalsie druhy zeleniny
Kedy pridat maso?ked vyskusam dajme tomu dostupne mixy zeleniny ci mozem uz napr po 2tyzdnoch pridat maso k zelenine? A kolko x tyzdenne,ked by v danom case malo dieta 5_6 m

Kedy mozno pridat napr vecernu kasu,tiez az po nejako case al paralelne ako dam cez den mrkvu mozem skusit kasu

A co robot ked lyzicku nechci,je lepsie pockat o par dni,al skor im to dat do flase aby si najskor zvykli na chut a potom az na nove naradie?

Ovocie na desiatu_teda prikrm asi ako posledny zavadzat, v tom mam jasno

Skpr mi ide o tu vecernu davku.mame 2icky a uz aj sem potiahli 4 h v kuse spanok
Ale za posledne 2t sa nam budia casto a zjedia 60_90 ml umeleho ml
Mozno by ta kasa pomohla...

miriam_hami
autor
4. sep 2014

@anglicanka1981
Dobry den anglicanka1981,
Ano, pravdaze, mame vela prikrmov, ktore su bez obsahu sacharidov, soli ci zahustovadiel. Vsetky druhy 100%ovocia, ovocných prikrmov obsahuju len prirodne cukry, do nich nie su ziadne ine dodavane, podobne aj Obilno mliecne kasicky na dobru noc su bez obsahu cukru. Do niektorych ovocných prikrmov a kasi je iste mnozstvo sacharidov pridavane, ale v limitovanom mnozstve, ktore nam uklada legislativa podla vekoveho urcenia. A je tam prave z dovodu, ze vela detom, ktore su zvyknute na sladku chut, prikrm ci kasa nechutila a mamicky prisladzali vo velkom mnozstve a prekracovali odporucane denne vhodne mnozstvo cukru.
Bez pridavku soli su vsetky prikrmy do ukonc.10.mesiaca a dokonca niektore prikrmy do ukonc. 12.mesiaca. Neobsahuju ani ziadne konzervacne latky ci umele farbiva. Co sa tyka vami spominanych zahustovadiel, ziaden nas ovocny ci zeleninovy prikrm neobsahuje umele zahušťovadla, vacsina prikrmov neobsahuje ziadne, a tie co, obsahuju, su vsetky prirodneho charakteru, ktore sa nachadzaju bezne v potravinách vhodných pre dany vek dietatka a tiez su pod prisnym dohladom platej legislativy Europskej unie. Takze sa ich urcite nemusíte obavat. Prajem vam pekny den!

anglicanka1981
4. sep 2014

@miriam_hami dakujem, zacnem teda citat male pismenka aj na Hami, lebo zo sortimentom podla mojich narokov je to ozaj bieda 🙂 Ono by to malo byt zdrave a nie aby to detom chutilo len preto ,ze su mamy, ktorym nezalezi na zdravi dietata. ☹

mata2103
4. sep 2014

My mame 18 mesiacov a od zaciatku papame hami prikrmy. Zial,nie a nie sa ich zbavit,lebo moj syn radsej preferuje ich ako moje jedlo 🙂 ale aj moje spapa niekedy 🙂 chcem len pochvalit ,ze je skutocne z coho si vybrat. Zial v mojom okoli nemam k dispozicii nakup urcitych surovin a som neskutocne nadsena,ze vo vasich prikrmoch najdem to co chcem. Nedavno som objavila prikrm s hovadzím masom,fazulkou a batátmi a poviem Vam,urobili ste neskutocnu radost nie len mne ale aj synovi 😀 Co ma len mrzi je,ze mame alergiu na mlieko(ziadne nesmie) a v niektorých prikrmoch pridavate mlieko ako napr. hovadzia rolka alebo treska s ryzou ☹ tak musime zial vzdy citat,ale aj tak ste pre nas TOP 🙂

livocka21
5. sep 2014

Aj my sme fanusikom Hami....odkedy syncek papa, takpapa hami 🙂 ...samozrejme mu to striedam s domacou stravou a rastieme ako z vody...dakujem Hami 🙂

zuzanarichard
5. sep 2014

no,ja som dnes Theodorovi skúsila kúpiť kuracie so zeleninou,v maličkom poháriku...hnus...je od ukončenia 4.mesiaca,náš má sedem,zarazilo ma tam najskôr ten celer,ktorý sa do roka neodporúča,a chuť,no,k tej sa ani nevyjadrím...malý to vyplúval,ani sa mu nečudujem,taký blivajz mu viem uvariť aj doma... 😀 😕

majusa29
5. sep 2014

Aj moja prvá dcérka vyrastala na Hami príkrmoch a kašičkách. Skúšali sme aj iné značky, no vždy u nás vyhrala zn. Hami, iné mi malá odmietala a ked som ochutnala tak boli fakt hnusné. Hami sú ozaj chutné a vonavé. Moja druhá dcérka má práve 4 mesiace a začíname prikrmovať, takže si tiež musím začať vytvárať HAMI zásoby. 😀

silvia44
5. sep 2014

Pred mesiacom hovorili v radii, ze maso nemozno zmiesat s nicim bez konzervacie. Takze tolko. Ja denne varim a moje deti maju takmer rok a podotykam stiham pri dvojickach aj varit.
Priznam sa, ze som nikdy zatial hotove prikrmy nekupila takze neviem ohodnotit. Ale kasicky nam chutia 🙂

mirkapd
6. sep 2014

Príkrmy HAMI sú mojím veľkým konkurentom, nakoľko som jediná a tým aj najlepšia kuchárka pre moje srdiečko 😀 😀 😀 ..... príkrmik Hami spapá vždy všetok .... chutia mu veľmi, aj keď snažím sa čo najviac mu variť... tešíme sa, že ste 🙂, veď vy mi vlastne pomáhate v domácnosti niekedy-uľahčujete to maminkám

miriam_hami
autor
8. sep 2014

@mirkapd Pekny den a dakujeme za Vasu priazen 🙂