Sú vaše detičky jedáci alebo si vyberajú a ledva do nich niečo dostanete?

janka_rajo
18. sep 2015

U nás je to viac menej katastrofa 🙂 Keď jogurt, tak jedine čokoládový, pri lepšej nálade vanilkový, mliečko len polotučné s vanilkovým v pomere 1:1 - ocko to napríklad nevie, to vie len maminka 🙂 No ale zato "jezeň s jezňom, jyžu nabudúce" - to by u nás malo úspech aj každý deň 😀 😀 😀

stepanka274
18. sep 2015

U nas je to obdobne, ale jahodovy pro bio jogurt mala velmi lubi

pribinak
18. sep 2015

Co mu chuti a co ma rad, tak to si da, nemusím ho núkať a co mu nechuti, tak nic, zostane to na taniery

magdicka111
18. sep 2015

U nás je to supe pohoda chlapci papajú aj včera popučené uvarené zemiaky masielko samozrejme rajo smotana a kysle mliečko rajo acidko 🙂

irenaliza
18. sep 2015

No my máme 4 dievky a každá je iná, najstaršia zje všetko okrem ryby a španielskeho vtáčika, má rada mlieko, špenát, brokolicu, jogurty,... jasné, že aj čokoládku a čipsy, ale s jedením problém nemá, druhá tá zasa nechce polievka, a načo? mäsko najradšej rezeň a kurča, inak...ale bliele jogurty má rada, tretia tá tiež rezeň, a jogurty zje ale iba vanilkový alebo biely a... najmladšia najradšej ešte moje mliečko, aj keď ochutná všetko čo sestry ale skôr to iba ochutná a "vypľuje" málo čo ešte zle, ale jogurty a syrčeky celkom fajn , ale sú dni, keď proste nechcú tie tri mladšia skoro, nič a načo, veď nie sú hlavne, alebo chcú iba tak nakrájaný rohlík, k tomu trochu šunky, aj to iba zobnú, ale denne sa snažím každej dať aspoň jeden jogurt... Ale snáď vyrastú a jedeniu sa "naučia". pekný deň.

fazulka17
18. sep 2015

Naša malá niekedy preberá inokedy zje všetko podľa mňa to závisí od toho aká je hladná

sense
18. sep 2015

Moja zje skoro vsetko co nezje ju ale najlepsie salamu, slaninuu ...takze to kupujeme fo najmenej....akurat co vobec nezje, zem.kasa, vajcia, pudinng, cottage a mozzarela kolace a kekse vynimka je tvarohovy cheesecake

sirep
18. sep 2015

Ja mám doma dvoch malých hladošov, a vyzerá to, že zjedia všetko, čo sa nebráni. Ráno hneď ako otvoria oči vypijú fľašu mliečka, a keď ich prebalím, poobliekam, utekám rýchlo ku kuchynskej linke. Snažím sa vystihnúť chvíľu, keď sa začnú hrať s autkami, aby som si nachystala pre nich čajík a nejaké tie raňajky. Obvykle ráno papajú chlieb s paštekou, rybacou pomazánkou, alebo syrom. A ak náhodou postrehnú, že už sa pri kuchynskej linke "niečo chystá", rýchlo dobehnú a kričia na mňa: "mňam mňaaaaam". A potom rýchlo k stoličkám a tam revú ako tigri, kým ich tam nevyložím. Chlebík ľúbia, ale keď raňajkujú usmažené vajíčko, alebo varené párky, tak sa im k tomu akosi nehodí. Inak na obed jedia to, čo my - milujú zeleninovú polievku, asi pre to, že si môžu zeleninku vyloviť z taniera a sami sa ňou kŕmiť (Pán Boh nás ochraňuj pred tým neporiadkom, čo pri tom narobia), pečené zemiaky, či perkelt... Na olovrant nejaký ten jogurtík, či tvaroháčik, ale viac im dávam vanilkové príchute. Čokolády sa ešte v živote najedia. A naviac jeden z mojich drobcov čokoládové odmieta, raz darmo je skôr na slané a tak ak si má vybrať, uprednostní radšej cesnakový uzol. No a pomedzi to párkrát za deň mliečko, nejaký ten keksík či piškótu alebo len okrojené jabĺčko a keď je bruško plné aj dzecká sú kľudnejšie a samozrejme aj mama je spokojná.

majulino
18. sep 2015

syn ma 4 roky a kazddde jedlo je u nas utrpenim nic nechce nic mu nechuti nic nema rad ale zato v skolke sa obcas hanbim ked mi ucitelka povie ze obed mal 3x a olovrant tiez . syn vazi 15 kil a meria 106 cm

dcera ma 21 mesiacov a zje vsetko co prednou neutecie alebo co doslova neskryjeme dcera vazi 14 kil a meria 96 cm

betunka39
18. sep 2015

moje deti za mala neboli nikdy vyberave, možno tým, že odmalička somi im davala to čo sme jedli my, len inak upravene. Ani najmenšia Alžbetka nema problem, zje všetko čo sa da na tanier, nepovie, že toto nechce. papa sice malo, ale často. Najradšej ma polievky, ryžu bez masa, halušky ,akekolvek, makove buchty . V školke popapa všetko, už nam za ten kratky čas stihla aj pribrať.

mabliss
18. sep 2015

Malý má 2 roky,ešte je dojceny,takže mliecko len materské-o inom nechce ani počuť. Má rád biely, visnovy a lieskovoorieskovy jogurt, miluje tvrdý syr a syrove nite. A momentálne si často pýta "hošisu a fifik" (horčica a chlebík), zvykol si na to počas grilovaciek a strašne mu to chutí. 🙂 Nikdy nepohrdne ani bryndzovymi haluškami, či zapekanymi cestovinami. Z polievok má najradsej spenatovu a paradajkovu(z paradajok,nie pretlaku). 🙂

reni1512
18. sep 2015

@janka_rajo Oj my mame malu 2rocnu jedacku 😀 miluje halušky.... najviac s tvarohom a tiez ryzu. Aj v restike si sama pekne objedna 🙂 Mliečko bolo mamkine do 15mes. teraz ficime na Sunare, no nepohrdneme tvarohovymi jogurtikmi a syrmi..

janka_rajo
autor
18. sep 2015

@sense inak vies co, tu zemiakovu kasu nemusi ani nasa 😀

janka_rajo
autor
18. sep 2015

@sirep nie je nic lepsie na svete, ako dietatko, co sa spokojne napapka, mate doma velke stastie! 🙂 Teda vlastne dve 🙂 A ja tichucko zavidim 🙂

janka_rajo
autor
18. sep 2015

@majulino inak to pocuvam z kazdej strany, ze ak ma niekto 2 deti, tak su kazde uplne ine. Nasa v skolke neje takmer nic, tanier polievky za tyzden... no co uz, oni ju tam nutit nebudu a tak je to asi aj lepsie 🙂

janka_rajo
autor
18. sep 2015

@betunka39 to sa mas 🙂 Ja neviem, stale verim, ze to nie je moja chyba, tiez som sa snazila davat nasej vzdy vsetko co aj nam... ked zacala ako malinka papat chlebik, tak s maslom, alebo lucinou mala kazde ranajky, s rajcinkou k tomu, otvarala pusinku ako maly vtacik 🙂 Potom okolo 1.5r nastal zlom a koniec, co sa jej hnusi na omak, to nezje... ziadne maslo, pomazanka, sunka, syr, salam... len suchy chlieb... tak ja verim, ze z toho este vyrastie, ale ved uz ma skoro 4 :( ..no ale co s nou 🙂

sense
18. sep 2015

@janka_rajo moja je co sa tyka zemiakov specialna lebo americke zemiaky a uvarene zemiaky v polievke zje, ale zemiakovu kasu, hranolky, francuzske zemiaky, ani normalne klasicke uvarene zemiaky nie....ale tak zas nemusi vsetko... za to ryzu a cestoviny by mohla kazdy den...

bubelko
18. sep 2015

nasi chalani zjedia viac-menej vsetko, co nezje ich. samozrejme maju svoje oblubene jedla a tie, ktore az tak velmi nemaju radi. ale nie je to ziadna katastrofa 😉

betunka39
18. sep 2015

@janka_rajo no u nás vždy zaberalo, že najviac jej chuti, ked aj ona pripravuje, a tiež, ked pridu starši domov a idu jesť, tak s nimi. Oni sa aj zlostia, lebo su hladní a musia aj jej davať. Neskušala si nejako ozdobiť jedlo, alebo nejake postavičky z rozpravok robiť, možno by zabralo.

janka_rajo
autor
18. sep 2015

@betunka39 to by u nas nezabralo ;)

womankc
18. sep 2015

no ja mám šťastie , deti jedli a aj jedia všetko
síce na niečo niekedy povedia , že nemusia to alebo to , ale zjedia všetko
vyhráva , mäso , zelenina, jogurty , vločky, mlieko, kyslé mlieko polievky

1lienka1
18. sep 2015

@janka_rajo Nie ste v tom sama, ja mam doma skoro 3 ročného a jediné čo spapa bez prehovarania a prosikania sú palacinky. Máme asi 5 jedál ktoré do seba dostane. Maslo, paštéta, syr, nič, tiež iba suchý chlebík. Nic iné nám nezostáva len dúfať, že z toho vyrastú 😉.

tortelinka
18. sep 2015

ja mám dvoch chalanov, skoro 4 roky a 11 mesačný, jedia pekne, všetko čo im dávam, to ja veľmi vyberám čo im dám( nejaké paštéty a salámy čo tu čítam veru nepoznajú) 🙂

jasminet
18. sep 2015

jogurt iba cokoladovy, palacinky so slahackou a javorovym sirupom, paradajkova polievka, masove gulicky v paradajkovej omacke, topinka s volskym okom a kecupom, marhule, cucoriedky, bravcova panenka s pecenymi zemiakmi a hribovo smotanovou omackou a pecena koza z kurata s ryzou - naj jedla mojej dcery. ale hlavne, ze v skolke, skole zje vsetko 😀 vraj tam varia lepsie... 😅 😕 😀

syn zje vsetko co nezje jeho, schopny ochutnat vsetko (v roku aj husenicu), potom si vyberie - napr. parmazan a olivy nezje, ale bryndzu a cesnakovu polievku, korbaciky a parenice uplne v pohode... zeleninu, ovocie vsetko co najde to zladuje 🙂

ale obaja piju hlavne cistu vodu, ciste mlieko bez prichuti 🙂