Ráno určuje celý deň: Ako začínate deň, aby ste sa cítili FIT? 🙂

janette_tesco
26. feb 2016

Koľko krát ste počuli, že nežijeme pre to, aby sme jedli, ale jeme pre to, aby sme žili? 🙂 Kvalita stravy sa vždy odrazí na našom tele a aj kvalitne života. Aké máte svoje ranné rituály? Čo nemôže chýbať ráno na vašom stole, aby ste si doplnili všetky látky potrebné na celý deň? A naopak, ktorým potravinám a nápojom sa vyhýbate? 😉

juhseverzapad
26. feb 2016

@minulin Ja som nevyrývala, ja som sa iba opýtala. ja napríklad tofu nejem ani nič čo má niečo so sójou, vajíčka ľúbim so slaninou a cibulkou a uhorkovo-rajčinový šalát s dobre ugrilovaným mäsom ( je jedno s akým)

kupcovci
26. feb 2016

Ja zacinam rano poharom ovocnej stavy k tomu celozrne pecivo ,platok sunky a vela zeleniny.🙂

juhseverzapad
26. feb 2016

@janette_tesco Vypadá to ako čokoláda, takže by som ochutnala 🙂

mamanikka
26. feb 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

@kupcovci to mas kazde rano tak?

purinkaa
26. feb 2016

Ja ♣♥♥♥♥ sladke ranajky... biely jogurt+ovsene vlocky+oriesky+susene ovocie.....je MNAMKYYY....zasyti na dlhy cas a je to MNAMOZNEEEE 🙂

mb269
26. feb 2016

na ranajky ovsene vlocky so susenym ovocim, proteinovu babovku, ked mam chut na slane ranajky tak vajíčka.
jeme zdravo, u nas nenajdete muku a pecivo prote to nejeme nechuti nam to vobec. Mliecne vyrobky jedine obcas jogurt a tvaroh, inak bezlaktozove mlieko do kávy. máme len jedno telo ktore nie je odpadkovy kos, v ktorom budeme zit cly zivot tak sa o neho patrične staráme 🙂

gabona1
26. feb 2016

Ahojte, ja každé ráno mixujem smothie, väčšinou z ovocia, ktoré práve máme a pridávam vždy lístky čerstvého baby špenátu...cuketu, ...šaláty. Už sa naučili aj deti na tieto zdravé raňajky, pridávam aj ovsené vločky a občas aj oriešky. Je to výborné a aj nasýti na celé doobedie.

kupcovci
26. feb 2016

@mamanikka ahoj nie kazde rano raz mam ovocnu stavu raz zeleninovu ako kedy a celozrne pecivo ano.

janette_tesco
autor
26. feb 2016

@gabona1 je urcite velmi spravne a dobre 🙂 siahat po zelenine 🙂

libka1
26. feb 2016

chýbať ráno na stole nemôže teplý čaj. inak jeme každý deň niečo iné. raz do týždňa decká vyškemrú cereálie s mliekom a raz mame jogurt s medom a orieskami, v sobotu mávame chlebík vo vajíčku a v nedelu kolác s kakaom. zbytok doladujem v style co dum dal a co si zaludok mojich deti zaziadal 😀

ivetkab.
26. feb 2016

ja neviem deň začať bez toho, aby som nevypila dva poháre vody. Nedokážem bez toho ani jesť, dokonca sa ani obliecť 😀

ninka123
26. feb 2016

@amairim super,konecne niekto,kto jedava maslo s pečivom a nie naopak 😀

helenanovakova
26. feb 2016

teplá voda a potom káva

motovidlo
26. feb 2016

@helenanovakova A potom vécko 😀

motovidlo
26. feb 2016

@helenanovakova neryjem, aby to neznelo zle, mám veľmi podobné ráno

ladkyna
26. feb 2016

ja rano zacinam 10km behom so psom a potom mam slane ranajky, vacsinou doma peceny chlieb, sunka, syr, zelenina, alebo omeleta

janka279
26. feb 2016

Ja si rano davam na striedacku, podla toho kolko mam casu, bud smotanovy jogurt s lyzicou ovsenych vlociek, kokosovymi lupienkami a cesrtvym ovocim (banany, cucoriedky, maliny) alebo ovsene vlocky zaliate teplou vodou, s medom, horkou cokoladou (alebo raw kakovym praskom) s bananom a ovocim, ktore mam po ruke. Ak mam nejake neprazene, nesolene orechy, aj tie tam hodim. Najradsej mam vlazske. Sem tam aj ryzovu kasu s podobnym zlozenim, ako ovsenu. Alebo bezlepkove pecivo s avokadovou pomazankou, cicerovou, humusom a cherry paradajkami. Cez vikend, ked mam viac casu, tak si dam prazenicu s cibulkou, k tomu rukolu, cherry paradajky a nejaky chlieb. A sem tam zhresim aj poriadnym cerstvym pecivom s maslom, sunkou. Alebo vianockou s maslom a figovym dzemom. Pripadne zapekanou bagetou so sunkou a mozzarelou. No cez tyzden su to ozaj zdrave a rychle ranajky. Jem ich z chuti, nezatazuju travenie a mam energiu na pracu.

tanielik7
27. feb 2016

aj s normálneho platu sa da žiť a kupovat zdrave veci 🙂

janette_tesco
autor
27. feb 2016

@tanielik7 urcite suhlasim 🙂 pri ajtd nikto nespekuluje na co jazdi 🙂 jednoducho do ta a ide 🙂

janette_tesco
autor
27. feb 2016

@janette_tesco mala som na mysli auto 🙂 pri mobile nejde kontrola 🙂

tanielik7
27. feb 2016

@janette_tesco presne tak! poznám vela ludi čo povedia ze nemaju peniaze na zdravu stravu, no na cigarety sa vzdy najdu peniaze ale na zdravu stravu nie, a ked sa chce vsetko sa dá, ja tiez mam male dieta, a zdravujem sa stravo aj cvicim, a nie je to na jej ukor, venujem sa jej 100%tne 🙂 takze ked sa chce vsetko sa dá 🙂

misel0806
27. feb 2016

Rano zacinam velkym poharom mrkvovej stavy,alebo jablkovym dzusom. Moc neranajkujem dam si iba biely jogurt😀

bibistec
28. feb 2016

no nám mlieko v celej rodine nerobí dobre a podľa mňa tiež nie je prirodzené ho prijímať ale to je môj osobný názor a nikoho nepresviedčam. u nás sa najzdravšie stravuje dcérka a ona má najradšej na raňajky rôzne krupičky. jej obľúbená je pšenová - uvarené rozmixované pšeno s mliekom ( sójovým alebo mandľovým príp môže byť aj s vodou) ochutené buď javorovým sirupom alebo škoricou alebo karobom, do toho mixované oriešky ( mám aj super zmes orechov so sušeným ovocím) hrozienka a pod a toto má najradšej, je to teplé do žalúdka a na ráno ideálne.