Staromódne spôsoby zvlhčovania a horúca para. Je to účinné a bezpečné?

denisa_stadlerform
Moderátor
7. feb 2018

Nebezpečná horúca para, mokré uteráky na radiátoroch, fungujú tieto staromódne metódy zvlhčovania v našom prostredí? Vedeli ste, že správna vlhkosť sa doma už nedá dosiahnuť inak ako použitím zlvhčovača?

nelly761
7. feb 2018

No urcite je idealny zvlhcovac ale v tejto dobe zial si ich nie kazdy moze dovolit. Vela ludi taha od vyplaty do,vyplaty a dokonca vela ani,do vyplaty nezvlada. A to,je najhorsie ze zrovna ty ziju v takych podmienkach ze by potrebovali taky co aj cisti vzduch nie len zvlhcuje. velakrat im nic ine neostava iba siahnut po hrnci, uteraku a pod.co maju,bezne doma 😕😕😕😕

zuzanka.zuzu
7. feb 2018

mali sme niekoľko zvlhčovačov vrátane salinátora a ono to je iba placebo resp. majú malý účinok... aj tak najviac zaberie osvedčený mokrý uterák na radiátor (teraz máme podlahové, keďže som jediná z rodiny, ktorá mala podobné problémy, ale dúfam, že sa nevrátia)

čo sa týka individuálneho naparovania, záleží to od toho, či sa človek potrebuje potrebuje reálne liečiť (vtedy by si hlavu do vriacej vody aj strčil len aby konečne mohol poriadne dýchať), ale o to v tejto diskusii asi nejde, keď reklamu robíte zvlhčovaču v miestnosti 🙂

zuzanka.zuzu
7. feb 2018

ešte som zabudla napísať, že na uterák sa dajú kvapnúť aj rôzne bylinky, pričom do prístrojov viete dať len "svoje" značky a veľakrát je to chemické svinstvo...

anka2103
7. feb 2018

Zalezi aka ma byt vlhkost a ma byt rozdiel aj v tom ci je to byt a ci dom?

denisa_stadlerform
autorModerátor
7. feb 2018

@nelly761 áno verím, že mnoho ľudí to má ťažké, každopádne verím, že sa v našom sortimente nájde aj model, ktorý je aspoň trochu cenovo dostupný aj pre slabšie rodiny, A môžu časom našetriť a kúpiť si

denisa_stadlerform
autorModerátor
7. feb 2018

@zuzanka.zuzu podľa našich zistení práve tieto techniky, ako mokrý uterák nezvlhčia priestor dostatočne, kvalitný zvlhčovač áno. Napríklad ja v detskej izbe v zime nameriam vlhkosť iba 25%, keď pustím zvlhčovač, tak vlhkosť pekne stúpa až na požadovanú hodnotu okolo 50%. Je to jednoduché a funkčné zariadenie a aj dobre vyzerá v interiéri a jeho účinok cítiť okamžite ako si ho zaobstaráte. Vo zvlhčovači používam tiež éterické oleje, napr na dýchanie, keď má malý sople, alebo na zabitie baktérií a vírusov, keď sme chorí, takže naozaj to má pre nás prínos funguje to. Dôležité ale je, vybrať si kvalitnú značku, správny model vzhľadom na rozmer miestnosti, kde ho chcete využívať a vyhovujúcu technológiu

nelly761
7. feb 2018

@denisa_stadlerform ktory etericky olej je do ry na zabitie bakterii a virusov?

denisa_stadlerform
autorModerátor
7. feb 2018

@zuzanka.zuzu my nemáme len ,,naše,, značky olejov, aktuálne sme vybrali do sortimentu aj značku Doterra, ktorá je kvalitná a 100% čistá, každopádne zákazník môže používať akékoľvek éterické oleje, aké si na trhu vyberie prípadne vyrobí, do budúcna chceme aj pridávať ďalšie overené značky olejov, ktoré je vhodné v strojoch používať, pretože častokrát sú čistejšie, ako rôzne predávané bylinky

denisa_stadlerform
autorModerátor
7. feb 2018

@anka2103 optimálna vlhkosť má byť od 40% do 60%, takúto vlhkosť dosiahneš zvlhčovačom, ktorý veľmi rýchlo dokáže zvlhčiť priestor na požadovanú úroveň a vie udržiavať vlhkosť počas celého dňa aj noci, samozrejme je jedno či dom alebo byt, tam už treba len vhodne vybrať model podľa veľkosti priestoru, kde chceš zvlhčovať, aby to bolo efektívne a fungovalo to

denisa_stadlerform
autorModerátor
7. feb 2018

@nelly761 všetky citrusy ako napr. citrón, pomaranč, limetka, ... prípadne Doterra má aj špeciálnu zmes práve na zabitie baktérií a vírusov OnGuard, ktorá dokáže zabiť v priestore všetko zlé, http://www.stadlerform.sk/obchod/esencialne-ole... môžeš si samozrejme vybrať aj iné značky na trhu ale treba dať pozor na kvalitu, aby naozaj boli 100% čisté a aby fungovali, doterra sú oleje, ktoré sú ako jedny z mála vhodné aj na vnútorné užitie, takže sú naozaj čisté a preto sme si ich aj my vybrali ku našim strojom. O olejoch sa budeme ešte viac baviť aj ďalšie dni, tak nás sleduj a dozvieš sa viac

anka2103
7. feb 2018

@denisa_stadlerform dakujeem 😉

nelly761
7. feb 2018

@denisa_stadlerform super dakujem,tesimsa ❤

denisa_stadlerform
autorModerátor
11. feb 2018

Čaute baby, dni so značkou StadlerForm dnes končia, ďakujem vám všetkým za vaše príspevky a aktivitu, bolo mi cťou vás spoznať. Pokiaľ by ste mali akékoľvek otázky do budúcna, neváhajte sa na nás obrátiť, zastihnete ma na maily: info@stadlerform.sk. Od zajtra bude pre vás na našej stránke www.stadlerform.sk prebiehať aj špeciálna akcia = zľava na vybrané produkty, ktorá bude platná po zadaní zľavového kódu a to pri nákupoch do konca februára, neváhajte ju využiť a spríjemnite si vašu domácnosť kvalitným pomocníkom 😉 info o akcií vám príde v pošte a je aj tu vo fotke: