3 deti a 3 autosedačky

lyongirl
25. apr 2012

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o názor, čo si myslíte...
Máme 3 deti, čiže 3 autosedačky, najmladší má zatiaľ vajíčko. Už som začala zvažovať, čo bude ďalej, čo kúpiť a tu nastáva dilema. Je mi jasné, že najbezpečnejšie sú 3 autosedačky, ale napadlo ma aj to, či nestačia 2 autosedačky a najstarší syn by sedel v strede. Neviem, či potrebuje podsedák, to som ešte nezisťovala. No a ešte je tu vlastne aj otázka, či sa nám 3 autosedačky do auta zmestia. Myslím si, že problém by nemal byť, máme dosť veľké auto/Renault scenic/, ale zvažujem to vlastne aj kvôli financiám, ale samozrejme, že najdôležitejšia je bezpečnosť mojich detí. Čo si myslíte, kúpiť 3 autosedačku, alebo stačí podsedák?

lyongirl
autor
26. apr 2012

@nkaps my máme 7 miestne auto, ale pri 3 deťoch treba aj kufor, kam všetko popraceš 🙂

hviezda22
26. apr 2012

@lyongirl ja narvem tri autosedačky do mojho malého Mercedesu A 😀 , prostredy syn ma 5 ako tvoj, ma svoju autosedačku

hviezda22
26. apr 2012

moj mm pracuje vo volkswagene a vyskušali sme viacero aut, ma služobné, a velmi dobré je W Touran, tam sa v pohode vmestia tri autosedačky dozadu a ma aj velky kufor

hviezda22
26. apr 2012

😢

hviezda22
26. apr 2012

posledny prispevok bol od mojej dcérky, sorry

juliagregor
26. apr 2012

mame s muzom dve auta, jedno 7 miestne, kde mam 3 autosedacky a druhé maleho prskoleta, tam mam 3 autosedáky, pouzivam ho vsak len v pripade nudze...
starsi bude mat 6 rokov a dvojky 4 roky a vsetci su v autosedackach...
tie sedaky su dobre akurat na to, aby deti neskrtil pas...

adriana7
26. apr 2012

@hviezda22 , ty si teda fakt hviezda, ak si toto pomestila do áčka 😉
...ja som ho kôli malej menila za ten scénic, ale ja som mala trojdverové, keď som bola tehotná a čosi som vzadu chcela riešiť, tak som sa odtiaľ s bruchom nevedela dostať 😀
ale mohla som počkať a vymeniť auto až teraz 😒 , v áčku sa dá predný airbag v pohode vypnúť, mohla som ju nosiť vedľa seba (donedávna sa vozila vo vajíčku v protismere) a staršie by dozadu chodili samé

adriana7
26. apr 2012

@juliagregor , ale ten pás ich aj tak uškrtí ☹
poraď dobré 7 mieste auto, vy ste s vašim spokojní ?(robím prieskum trhu 😀 )

tea333
26. apr 2012

@adriana7 my sme hladali 7 miestne, bezpecne fakt velke auto. u nas to vyhral VW sharan, ale mnoho ludi kupuje napr. aj Ford Galaxy

martinka17
26. apr 2012

@lyongirl ak je najdôležitejšia bezpečnosť, tak mi príde otázka zbytočná. Pri náraze podsedák takmer vôbec nechráni. Mrkni si pár crash testov, to ti iste urýchli rozhodnutie, či podsedák alebo sedačku. 😉

hviezda22
26. apr 2012

@adriana7 je to natesnotku 😀 , inak Ačko nie je až také malé, ako sa zda. Napr. sme skušali novy UP a tam nehrozí. Nema ani stredovy pas vzadu.

adriana7
26. apr 2012

@hviezda22 , jasné, naši mali longové áčko, tam sa daal vzadu aj stan postaviť, ale trojmiestne je iná káva 😀 ...mne ten up pripadá pre bezdetnú blondínu a jej milovanú čivavu 😀

adriana7
26. apr 2012

@hviezda22 , a ešte som sa chcela opýtať, že kde vozíš najstaršieho? 😀

hviezda22
26. apr 2012

@adriana7 v predu, manžela nevozím.....ale ani najstaršieho moc často nie, ja len tak po našom meste, do školky a na nakup

juliagregor
27. apr 2012

@adriana7 poradim len obycajný kolik na pradlo, pouzivam ho aj ja,...
auto mame Fiat Ulysse, starsi typ...je to taka dodavka, my sme spokojní a vozi sa mi v nom super, urcite doporucujem posuvacie dvere je to pre mna velka výhoda...otvorim dvere, dovnutra supnem vsetkých naraz, vyleziem hore a v pokoji ich pozapínam, ma vsetky sedadla rovnocenné a pouzivame v druhom rade jedno sedadlo a v tretom rade dve sedadla, mame miesto a normalne v aute chodim....mam 158 cm, dvojickove buginy sme davali dnu rozlozene...

dana_l
27. apr 2012

my mame starsie este stale v autosedackach. a budem ich tam aj mat nejaku dobu. tie podsedaky s tenkou opierkou nepokladam za dostatocne bezpecne pre ich vek. i ked vidim ze vela ludi ich ma i u mladsich deti ako s moje. a bez opierky by som ich urcite este nedala lebo v pripade nehody by mohli byt velmi zranene - hlava najviac.
a vy nemate odkladaci priestor vo vasom 7-miestnom aute?

nkaps
27. apr 2012

@lyongirl aké máte?

lyongirl
autor
27. apr 2012

@dana_l naše auto je 5 miestny Renault scenic s tým, že 2 sedačky sa dajú vytiahnuť v kufri, vtedy mi z kufra nezostane skoro nič...

@nkaps čo aké máme, sedačky?

nkaps
27. apr 2012

@lyongirl nie, že aké máte 7 miestne auto... či je to tajomstvo?

lyongirl
autor
27. apr 2012

@nkaps nie je to tajomstvo 😀, kuk príspevok vyššie a už som to tu spomínala myslím viac krát 🙂, v podstate je 5 miestne s možnosťou vytiahnutia 2 sedačiek v kufri...

katren
27. apr 2012

@lyongirl ahoj, aj mna to caka o par mesiacov...my mame tiez 7-miestne a posledne 2 sedacky v kufri......my vzadu 3 sedacky zmestime.....kazda zadna sedacka je zvlast a vsetky sa daju polohovat....
a okrem toho, tiez potrebujem kufor, lebo vozim surodenecky kocik.....mame aj stresny box, kocik sa nam tam vlezie, ale pri mojej vyske /160cm/ je nerealne, aby som ho ja pouzivala....
No, keby sa nam nahodou /o com vobec nie som presvedcena/ tie 3 sedacky nezmestili, jedna pojde dopredu a ja budem sedavat vzadu.....

nkaps
27. apr 2012

@lyongirl
@katren

nám sa do kufra kii zmestí podvozok z kočíka a ešte aj nákup a krásne sa odvezieme siedmi... a medzi sedadlami je kopec miesta na tašky a iné... máme 2+2+3... priestornejšie auto nepoznám... a ani pohodlnejšie... každý má svoje sedadlo... je to ako v malom autobuse... malý behá z predu do zadu.... (samozrejme keď auto stojí) a cenovo sú celkom v poho na rozdiel odniektorých 7miestnych nepohodlných áut

nkaps
27. apr 2012

@lyongirl my tretie bábo ani neplánujeme aj keby malo kde sedieť v aute... 😀 my sme kiu kúpili preto, lebo keď išiel niekto s nami v aute, tak sme sa len tlačili a teraz je to fakt pohodička... 😎 🙂

katren
27. apr 2012

@nkaps akoze Kia je lacnejsia nez Citroen???mozno priestornejsia ano, ale nas by vysla v plnej vybave o 3000€ drahsie ako Citroen....my mame 2+3+2 a v kufri odveziem pri vsetkych sedadlach len golfac, co mi vobec nevadi.....
my sme kupili 7 miestne, lebo dost chodime na vylety a nie len sami, ale bravame aj moje 2 sestry a svagra alebo sestru a mojich rodicov takze vzdy full 😀 😀 😀
mame Citroen C4 Grand Picasso, Jezisko nam doniesol 😉

nkaps
27. apr 2012

@katren my sme kúpili vo ful výbave 2004 ročník Carnival po prvom majiteľovi za 4500 eur no ved aj mi kôli starým rodičom... v koži 😀 oži v koži 😀

nkaps
27. apr 2012

@katren pekné autíčko... a to nové?

katren
27. apr 2012

@nkaps no ale my sme kupili v decembri nove....sice nas stalo ovela viac, ale aspon sme si isti, ze na 100% nie je burane a nie su pretocene kilometre.....

katren
27. apr 2012

@nkaps pozerali sme len 7 miestne, takze vsetky znacky obehnute, ale jedine tu nam vedeli dat normalnu cenu.....

katia7
10. sep 2012

tak ja prave riesim tiez tento problem lenze ja prave vzhladom na tu bezpecnost odmietal posadit svoje 5 rocne dietatko na podsedak medzi dve obrovske autosedacky, podla mna by pri naraze ostala z neho placka 😖 takze riesime tiez do coho to napchame, baby tie co to napchate aku mate vnutornu sirku auta?, my mame rover 75, akoto ze mi to tam nejde narvat ked to napchate do "acka" ? 😕 zeby som zle pchala??

jaduska
3. okt 2012

@katia7 mne sa zmestili 3 autosedačky aj do Felície, treba skúšať, že ktorú kam dať 🙂