Akú autosedačku pre veľké 20 mesačné dieťa?

susi123
7. nov 2014

Žienky poraďte mi prosím. Môj krpec má teraz 20 mesiacov a na svoj vek je dosť veľký. Váha 15kg a výška takmer 90cm. Momentálne používame autosedačku Romer King Plus 9-18kg, ale do tej sa mi už prestáva zmestiť...nie na šírku, skôr na výšku, nevojdú mu tam pliecka, hlavne teraz, keď je chladnejšie a je už vo svetri alebo bunde. Hľadám niečo väčšie...akurát že v sedačkách vyšších kategórií sa detičky pripútavajú už len klasickým pásom. Mne sa on zdá byť ešte malý na takéto pripútanie...existuje autosedačka, v ktorej by mohol byť pripútaný 5-bodovým pásom a zmestil by sa do nej ešte nejakú dobu? Prípadne, aby sa dala aj polohovať (on nám ešte občas v aute spí). Tie väčšie sedačky sa už polohovať nedajú.
Sedačky s pultíkom mi prosím neraďte. Mali sme Kiddy Guardian Pro 2, museli sme vymeniť, nezniesol pultík.
Ďakujem za vaše rady a postrehy.

vika35
7. nov 2014

http://www.4mama.sk/coletto/autosedacka-coletto... my sme mali nieco na tento styl ale ina znacka. rastie s dietatomm. mala aj 5bodove zapinanie, ked dieta povyrastlo preslo sa na pasove zapinanie a nakoniec sa to dalo rozlozit len na podsedak.

brumka
7. nov 2014

mne sa dcerka vozila king plus do 105ccm a v pohode teraz ma kidfix, sme spokojny...deti ked vyrastu zo sedaciek do 18kg tak uz su pokial viem tak su uz zapinanie 3 bodovymi pasmi auta. vyhoda sedaciek do 18kg jje 5 bodovy pas co je naj

nibiru
7. nov 2014

no skus predtým auto vykuriť nedávať ho tam s bundou moja dcera mala v roku 15kg a takuto vahu mala až do 3,5r len rastla aa celu dobu mala maxi cosi tobi teraz má 21kg na jar bola ešte v maxi cosi tobi teraz máme britax evolu 123 5 bodove pásy može maťaj do 30kg ak dočiahnu mi sme nemali original pasy takže neboli take dlhe dali sme ich doleked mala tých 20kg a má normálny pás jasne že na spanie nieje taka pohodlná ako tobi tak ale v lete je jej super na zimu len tak tak na šírku ak má bundu tak ale v bunde by dieťa v sedačke nemalo byť jednak znižuje to bezpečnosť nakolko nieje dieťa pevne uchytené ako má (môže sa s pasov vyvliect ) ja ako vykurim auto malú hned vyzliekam.a miesta haba dej.

dzejn80
7. nov 2014

Skus kupit sedacku z kategorie 9-36 kg, tie maju este 5- bodove pasy a neskor sa daju dat aj na klasicky pas, ked dieta vyrastie. Ja som riesila podobny problem, syn bude mat 22 mesiacov a ma 20 kg a 100cm 🙂. Mali sme king plus a kupila som kid plus, lebo on krsne obsedi, neodopina sa a spi na "hvezdara" 🙂

poly2406
7. nov 2014

Môj fešák 2,4 r. má 21kg a 104 cm...máme caretero tuším do 25 kg, je polohovateľná do 4 polôh, 5 bodové pasy. Som veľmi spokojná! Veľmi dobre sa v nej vyspí, nepadá mu hlava na ten putík čo majú tie väčšie sedačky, krásne ho vyklopím nohami hore....ako vo vajci

brady1
7. nov 2014

podla mna mu ta sedačka stači, my mame maxicosi 9 až 18kg mame 15kg a 98cm a teraz sme vymenili sedacku koli nožkam. ale zapneme ju este aj vtej v pohode,tie pruhy co idu cez plecia sa daju dost povolit aj na tri hrube bundy. Na našejstlačis taku páčku ktora je v otvore skade vychadza spodna spona ktora je medzi nohami, ten stlačim a potiahnem poporuhy ktore idu cez plecia a potom stiahnem ak som ich moc povytiahla. Myslim že každa sedačka s 5 bodovym zapinanim to ma.