Prosím, akú autosedačku pre 2,5 ročného ?

tkjana
9. sep 2018

Prosím poraďte, akú autosedačku pre 2,5 ročného s vahou cca 17kg ? Teraz máme v aute, ktoré využívame na dlhšie trasy Moje od 9-36 kg vraj a v aute, čo používame o mesta len, tak raz týždenne, tak rommer (netuším akú, lebo sme ju zdedili, ale tak stará asi 5 rokov). Problém je, že do tej Romer sa už pomaly nevojde, opierku hlavy má na doraz, vyššie už nejde, nechce tam vôbec sedieť. Netuším či tak malé dieťa už môže mať sedačku len s bezpečnostným pásom, čo je aj širšia aj vyššia a nie tak stiesnena. Prosím poraďte akú máte vy. Dakujem

tiumen
9. sep 2018

Britax romer kidfix xp sict

evitka83
9. sep 2018

@tkjana neriad sa vekom, ale proporciami syna. Moja dcera ma 4 roky a nevazi 17kg 🤣, tiez mame romerku a este v nej asi nejaky cas vydrzi. Vo vasom pripade najlepsie ist do obchodu a vyskusat

stankadu
9. sep 2018

podsedák môžeš v tom prípade, ak mu pás po zapnutí nejde cez krk, ale nižšie. Moje dcéry boli na svoj vek vyššie, tak mali dosť rýchlo podsedáky. Ale jednoznačne treba vyskúšať viac druhov, bezpečnosť je na prvom mieste.

luliu
9. sep 2018

Sranda ze niekto píše o bezpečnosti a zároveň o podsedaku v jednom príspevku. Podsedak určite nie pre také malé dieťa. Dieťa nie je ničím chránené. Ak sa nezmesti do 9-18,treba kúpiť 15-36, ta vydrzi potom dlho

stankadu
9. sep 2018

@luliu netrvdím, že autorka má pre syna dať hned podsedák. Píšem, kedy ho už môže používať a to velký rozdiel.

yanni
9. sep 2018

@stankadu podsedak nie je bezpecny v jedno akom veku

yanni
9. sep 2018

@tkjana v ziadnom pripade nie podsedak. 17 kg osamote nie je smerodajne. Dolezite je aj aky je vysoky. Dvojrocne dieta by som v ziadnom pripade nedavala sediet v smere jazdy.

fkata
9. sep 2018

Podsedák by som si veľmi rozmyslela aj u staršieho dieťaťa.
Pre 17 kg, existujú ešte autosedačky do 25 kg, ktorú sú vhodné aj do protismeru.
Ak ho nechceš dávať do protismeru, tak Römer Evolva, tá mu malá rozhodne nebude, je do 36 kg.
Určite by som nekupovala autosedačku, bez vlastných pásov, príp. iba s 1 pásom, tie sú vhodné pre staršie a väčšie deti.
Príp. autosedačka s pultom.
Určite odskúšať.

luliu
9. sep 2018

@stankadu podsedak nie je bezpečný nikdy, mam veľké deti a su v sedackach

meluela
9. sep 2018

@luliu od 130cm je bezpecnejsi podsedak podla niektorych studii, kedze dieta ma v lepsej pozicii hlavu (v sedacke s opierkou by muselo sediet cely cas prikovane ako z katalogu co je nerealne, aby to bolo take bezpecne ako v teste). Ale musim zaroven povedat, ze sama som este 133cm dieta nepresadila na podsedak.

tkjana
autor
9. sep 2018

@yanni dakujem, tak ma Joie every stage do 36 kg a do 18 kg sa moze pouzivat v protismere, no aspon som ju tak planovala, ale netusim kde by som mu tie nohy naskladala, takze uz skoro rok pouzivame v smere... mozno ma niekto mensie deticky, nas uz nosi veci 104 velkost, aj teplacky, netusim vysku, lebo som ho velmi nemerala poslednu dobu, ale urcite je vyssi ako ostatne deti v jeho veku, ked porovnavam napr. na ihrisku

yanni
9. sep 2018

@tkjana Nohy mu ty skladat nemusis. On by si nasiel pre neho pohodlnu polohu. nasa najmladsia ma 3 roky a jeden mesiac, 100 cm a 14 kg a stale sedi a este dlho bude v protismernej do 25 kg. A s nohami nema absolutne ziadne problemy. Nikdy sa nestazovala. V smere jazdy sedela raz v sedacke v taxiku a mrkotala, lebo sa jej nohy hompalali. Potom si ich dala do tureckeho sedu a bola spokojnejsia. To je len vymysel nas dospelych, ze co s nohami. Deti su v tom uplne ine.

petav
17. sep 2018

@yanni smiem sa spýtať akú máte sedačku? Hľadám niečo pre 7,1kg dieťa máme 8m. Ďakujem