Aký máte názor na autosedačky Kiddy a Cybex?

lili777
14. sep 2011

Chcem sa opýtať na váš názor na tieto autosedačky, ktoré sú cca od 9 kg do 36 kg. Zvažujeme kúpu Kiddy Comfort Pro, syn má Cruiserfix pro a sme spokojní. Potrebujem niečo aj pre malú a rada by som to vyriešila takouto sedačkou a nekupovala potom ďalšiu kategóriu. Cena je však dosť vysoká, preto by ma zaujímali vaše názory na túto sedačku resp. inú s pultíkom pre menšie dieťa, ktorý sa potom odoberie a používa sa normálny pás. Ďakujem

kaja73
14. sep 2011

určite to vyskusaj v obchode-tak ,že ju skusis namontovat do auta-pasy su totiž niekedy moc dlhe,alebo kratke-mne trvalo mesiac kym som sa naučila zapinat to tak, aby maly nevedel odtlacit pultik-mame dlhe pasy a sedacku som musela dat viac ležato a ozaj presne viest tie pasy.Teraz ho už radsej davam bez pultika-je vysoky,tak to viem už aj tak zapnut.Ked je to spravne zapnute je to užasne autosedačka,ale ked je problem s pasmi, tak je to ozaj na nervy-kolkorat si maly dal pultik počas jazdy až nad hlavu. 😲

lili777
autor
14. sep 2011

@kaja73 tak to by ma nenapadlo do auta to ísť skúšať. Malú som tam skúsila v obchode posadiť, nejako neprotestovala. Ale myslím, že nejaké dlhé pásy by sme nemali mať. A tvoj malý tam bol spokojný? nevadil mu ten pultík?

lili777
autor
14. sep 2011

@kaja73 a ešte som sa chcela spýtať - ako v zime? Narve sa tam bábo aj v bunde? ten pultík ostane "vzdialenejší" alebo ako to je? Bojím sa, či ju tam dám aj s bundou...

kaja73
14. sep 2011

@lili777 vadil,nevadil-ako kedy,ked vadil, tak ho proste vytlacil a ja som mala nervy. 😖
Vedela som ho tam dat aj s vetrovkou,ale vačšinou som mu ju vyzliekala,lebo sa dost poti a auto mavame v garaži,takže studene nebyva casto.Skor sa mi zdalo,že to ma tesne nad nohami,pultik nemusiš zatacit uplne na doraz,ale zdola-nad nohami- to neovplyvnis.
ja som bola dost nasrata na tuto sedacku-ten mesiac ,by som vraždila od jedu-že sme blbinu kupili.Potom sa to dako poddalo,ale teraz som rada,že sa s tym pultikom už nemusim natahovat-zapnem len pasy a takto je to ozaj super.

lili777
autor
14. sep 2011

@kaja73 NO moja malá je ešte asi moc malá na to, aby ten pultík vytlačila. Ona má len 9 mesiacov. A s polohovaním si bola spokojná? Pozerala som, že sa dá polohovať, ja by som ju asi stále mala v tej ležatejšej polohe, keby zaspala. Len či je to dostatočné, aby jej nepadala hlavička

kaja73
14. sep 2011

@lili777 Moj to vytlacal prave v tom veku-8-9mesiacov. Slo to ozaj lahko aj ine baby tu na fore s tym mali problem-sme sa o tom tu bavili.Upne ležato to nedas,ale hlavička mu nepadala.

saxana123
14. sep 2011

@kaja73 keď ho tam posadíš a zapneš pultík, treba dotiahnuť ten "spodný pás" nie moc natesno ale tak aby bol akurát, nie ani voľný ani tesný a potom ten "zbytok" voľného pásu dovinúť naspäť. Asi sa vyjadrujem jak tatar 😀 ale neviem ako to presnejšie opísať 😅 Mne tiež asi zo tri krát krpec vytlačil ten pult ale bola to moja vina, mal ho navoľno.
Ja neviem, nikdy som nemala pocit že by to mal tesné nad nožičkami, ty hej? ako si prišla na to že ho to nejak tlačí alebo čo?

lili777
autor
14. sep 2011

@kaja73 nečakám, že to pôjde úplne, ale aspoň ako tak, aby sa vyspala, lebo zaspí často v sedačke. A ako to šlo vyriešiť, aby to nevytláčal?

saxana123
14. sep 2011

@lili777 Ale potvrdzujem to, že v bunde je v tej sedačke teplo, ani nie tesno ale teplo. A keď zaspí tak si ruky zloží pred seba na pult a hlavu oprie (jak chlapi v šenku za stolom) 😀 😀 😀 A to ju mám stále na sedenie, polohovali sme keď bol menší a zaspal, tak okolo tých 7-8 mesiacov.

lili777
autor
14. sep 2011

@saxana123
@kaja73 skúsim sa spýtať takto? kúpili by ste znova?

kaja73
14. sep 2011

@saxana123 On sa nestažoval,že by ho to tlacilo,len mne sa zdalo,že tam nema ziadne volne miesto-ale on je velky-teraz ma 20m a vysku 97 cm a vyse 14 kil,takže velkostou on rychlo z pultika vyrastol.
potom som aj ja prisla na fintu s tymi pasmi, ale musela som dat sedačku aj viac ležato,inak to aj tak vytlacil. 😖 Teraz s pasmi,bez pultika nemame žiadny problem.

saxana123
14. sep 2011

@lili777 určite áno

@kaja73 no môj má 22mesiacov 13 kíl a 92 cm a nemáme problém, môžem povedať že už nedáva pultík preč,neodtláča ho, vždy sám pekne sa teperí do sedačky a dvíha ruky aby som zapla pultík 🙂
A my máme kiddy infinity pro- tá je do 18kg a myslím že tá sa nesmie používať bez pultíka - to asi tie do 36 kg, nie? 😕

kaja73
14. sep 2011

@lili777 určite by som kupila sedacku,kde sa dieta pripina pasmi z auta,tak ako to mame teraz,ten pultik-neviem,mna to nasieralo dost,aj ked som to už vedela zapinat trvalo mi to ovela dlhsie-prave pre to presne uloženie a napnutie pasov- ako ked som zapinal st.syna do jeho klasickej sedacky.
Teraz si to vsak neviem vynachvalit a bude to mat až do 10 rokov.

kaja73
14. sep 2011

@saxana123 My mame tu do 36 kil.
A ten priestor nad nohami sa mi nevidel v zimnom obdobi,ked mal zateplene nohavice-to mal ozaj natesno.

saxana123
14. sep 2011

@kaja73 no veď tak, tá tvoja sa smie lebo je aj pre velkáčov ale my maláci sa budeme do 18kg asi pultíkovať 🙂 nám to nevadí, aj zapínanie je rýchle,zvláda aj tatino, babina aj dedo. Ja som s ňou spokojná a krpec tiež. A hlavne mám pocit že som vybrala jednu z najbezpečnejších na trhu.

radkax
14. sep 2011

máme Kiddy 2 mesiace a neviem si ju vynachvaliť, môj syn pultik nevytlača, hned pochopil, že to tam musí byť a je to v pohode 🙂 . A to pripinanie pásmi je tiež super , ja som vždy bojovala, ked som mala v aute zapinať vajičko , to som uplne neznačala, musel to uväzovať manžel a odkedy máme Kiddy tak sedačku uväzujem sama lebo je to fakt len pár sekúnd, no proste super... Inú autosedačku by som už ani nechcela 🙂 🙂 🙂

lili777
autor
15. sep 2011

@radkax A ako malinký v nej spinká? Neleží tam nejako krkolomne, nepohodlne? Je tá ležiaca poloha v poriadku? Ako je mi jasné, že nejako doležma to nepôjde, ale aby nepadala hlavička

radkax
15. sep 2011

Ked vyrazime z domu, tak už na zátačke spí, a to ja mám velmi nespavé dieta, do lehu sa nedá dať uplne je to take niečo medzi, ale asi mu tiež tá sedačka sadla lebo vajičko vyslovene neznašal a strašne v nom vreštal a teraz maximalna pohoda, už ked sme ho do nej posadili v obchode na skušku, to si mala vidieť tie úsmevy, normalne som nechapala 😀 hore je ta sedačka tak vypolstrovana, že ked babo zaspinká tak si na to polstrovanie z boku položi hlavičku a v pohode spinká a ten pultik ho nijako neobmedzuje, náš malý ma na nom normalne položene ruky... Poviem ti tak, vyber si dva typy sedačky, jednu s pultikom a jednu s pásmi a v predajni do nich babo posad a ono už si samo vyberie... inak čitala som, že pri naraze je pultik bezpečnejši než pásy... 🙂 🙂 🙂

@lili777

matax
29. dec 2011

@lili777 ahoj, aj ja nad nimi uvazujem- teda zvazujem kiddy versus cybex:D potrebujem s isofixom, videla som , ze 2012 kiddy je uz aj s isofixom.. ja potrebnujem dve. jednu od 15-36 kg. druhu od 9-36 kg.

@lili777 Uz ste niektoru z tých 9-36 kupili, ako ste spokojní? čítam, ze tvoj syn má kiddy od 15kg. dakujem

lili777
autor
29. dec 2011

@matax My máme obe kategórie Kiddy. Malý má s isofixom od 15-36 kg a dcérke sme nedávno kúpili Kiddy comfort pro s pultíkom 9-36. Od 15 kg sa pultík dáva preč a používa pás. Obe sú výborné. Tá od 9 kg nemá isofix, lebo je polohovateľná. Ináč veľmi som isofix chcela a teraz mám pocit, že skôr tam obťažuje, lebo keď malý zaspí, chcem mu tú sedačku tak "nahnúť" a ten isofix nepustí, lebo sa nedá moc vysunúť. Ináč sme so sedačkami maximálne spokojní. Nemajú chybu 🙂 ja osobne určit eodporúčam. Malinká ani na pultík nenamietala vôbec. Je v nej od 9 mesiacov - je dosť vysoká a spĺňala aj odporúčanú hmotnosť. Neľutujeme kúpu ani jednej

lili777
autor
29. dec 2011

@matax tá od 15 kg je tuším cruiserfix pro🙂 Aj do tej by pasoval pultík, keby si potrebovala. Ale určite by som sa riadila hmotnosťou detí a aj výškou. Môj syn je vysoký, má 2,5 roka a obyčajná sedačka do 18 kg mu bola krátka.

matax
29. dec 2011

@lili777 moc dakuejm, pre tu od 15-36 som sa viac menej rozhodla:D ..ale ta od 9-36 nemala isofix, ale v novej verzii 2012 uz má:D moc dakujem za názor 😉

matax
30. dec 2011
lili777
autor
30. dec 2011

@matax určite nebudeš ľutovať. Sú to super sedačky. Tá comfort pro má aj super poťah, hádam ešte lepší ako cruiserfix a kéď má byť s isofixom, tak už vôbec nie je o čom🙂

matax
30. dec 2011

@lili777 dik, este pojdem zmerat pasy, ci mi to bude sediet, neviem, kde som citala, ze treba dlhsie, máme dnes prvý den auto:DD sedacky máme , ale strasie, netestované, kým objednám postacia hádam:D dik lili, cez vikend uz ich objednám

mata_murkova
31. dec 2011

@lili777 tak tie pasy aj mna zaujimaju. aky dlhy pas by mal byt aby som dokazala sedacku upnut? tiez som citala ze niektore auta nemaju dostatocne dlhy pas. este sa spytam je lepsie podla vas kupit 9-18 ale rovno 9-36? dakujem🙂

lili777
autor
1. jan 2012

@mata_murkova Moja malá má tiež rok a má tú od 9-36 kg. Tá kiddy comfort pro sa dá rozťahovať aj do výšky aj do šírky, čiže doslova rastie s dieťaťom. to keď sa dá na najväčšie, tak sa tam určite vprace aj 10-ročné dieťa. Pri tomto type je to definitívna investícia, kdež to pri tej do 18 je potrebné kúpiť neskôr ešte jednu. A nie je pravda, že vydrží do 4. rokov. Teda záleží od výšky dieťaťa. Môj 2,5 ročný syn z nej už dááávno vyrástol a museli sme kúpiť druhú. Takže ja by som volila tú do 36 kg - pre ročné dieťa určite, keďže viem porovnať 🙂 Je polohovateľná - ale treba ešte pred jazdou. Moja malá ju má stále v tej "ležiacej" polohe, pretože to je len taký náklon, aby jej pri zaspávaní nepadala hlava a jej to nevadí, byť stále v takom "trošku pololehu".
A čo sa týka pásov, tak neviem ti presne poradiť. Aké máte auto? Toto som neriešila, pretože máme rodinné väčšie auto, akosi som dôverovala, že bude pasovať. Ale do predošlého som tiež ledva pripásavala vajíčko, takže treba to riešiť, ak si si nie istá. Keď budeš kupovať, tak myslím, že v predajni ti dovolia vyskúšať. Prípadne môžem odmerať🙂 Ale osobne si myslím, keďže to priputavanie cez pultík je v podstate princíp normálneho priputavania, že to vyžaduje pás ako pre viac obézného človeka🙂

lili777
autor
1. jan 2012

@matax aké auto máte? nejaké väčšie? tam by nemal byť problém, ale premeraj určite alebo vyskúšaj keď budeš kupovať.