Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

mauska
7. dec 2009

jak tu píšete ohledně velikosti romer king plus 09/10. Je to tak, že všechny tohoto typu (romer king plus 09/10) jsou o 15% prostornější než typy jako DUO PLUS, Safefix Plus apod. My jsme koupili kolekci 2010 taky levněji. Ptala jsem se na to v obchodě a je to prý logické - prostě letos nakoupili materiál za levněji, tzn. výsledná cena je nižší. Prý to není nic neobvyklého 🙂

nanika
7. dec 2009

Pluskova verzia ma mat kontrolu upinania a to na veronikinych linkoch fotkach nevidim, preto som na pochybach, ktoru sedacku vlastne ponukaju, ci novu so starou fotkou, alebo staru a tvaria sa, ze je nova 🙂 Tak preto

johnatanka
7. dec 2009

Nanika - chci 5bodový pásy, myslím upínání autosedačky k autu, když to budu často vyndávat a nandávat, tak aby to bylo rychle a zvládli to i moji rodiče (60let), takto myslím upínání 😉. Prcek má 12kilo i s oblečením 😅

nanika
7. dec 2009

Johnatanka, tak to ano. Ja ti neviem, skoc do obchodu a kup si, ktora sa ti paci, u tychto lacnejsich je to za jedno... Testovane v tejto cenovej skupine nenajdes, tak si ich omakaj, posad malu a daj na svoj pocit, ktora sa ti zda nejlepsie 🙂

mauska
7. dec 2009

nani: jj, to má mít, naše to má, ale nevím jak bych to z té fotky poznala. Myslím ale že by to měly mít obě, jak píšeš 🙂

nanika
7. dec 2009

Oni to oznacuju takou gumickou na mieste, kde tahas ten pasik, ktory zatahuje pasy, na tom obrazku to nevidim, alebo som slepa :(

neurologia
10. dec 2009

ahojte baby,

uz pokukujeme po autosedackach pacia sa nam recaro young sport alebo storchenmuhle starlight SP...ale nevieme sa rozhodnut nemate niektora s nimi skusenosti?ktora je lepsia pohodlnejsia ....

musko
10. dec 2009

neurologia - je to v podstate to isté - STM patrí pod Recaro - alebo opačne? Každopádne, je to to isté..... Videla som ju naživo, je pekná, ale skor pre štíhle deti - je dosť úzka..... Inak polohovanie nič moc ( ako u všetkých 9-36kg)- také kolečko v predu a náklon je minimálny.....

veronika81
12. dec 2009

ďakujem baby za to porovnanie romer king plus 09 a 10

nanika, príp. mauska, ako tú kontrolu upínania zbadám? A ako rozlíšim v názve, že je to už rok 2010? Má tam byť ten rok uvedený?

mik22
12. dec 2009

má někdo zkušenost s autosedačkou Caretero Sport? 🙂 Díky

janama2
13. dec 2009

Pre upresnenie...čo sa týka autosedačky Romer, tých 15 % väčšia sedacia časť už bola aj v minuloročnej kolekcii 2009, predchodcom Romer KING Plus z kolekcie 2009 je KING TS Plus z kolekcie 2008 a ten bol taký menší...

Inak výborná cena je momentálne na http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... 189 Eur na novú kolekciu 2010, škoda, že sme nepočkali a kúpili sme 2009, tie farby sú super 🙂 🙂 , ale aspoň babke do auta sme kúpili 2010 tyrkysovú Britax Evolvu 123

nanika
13. dec 2009

Veronika, malo by to byt uvedene na stitku na sedacke, ten rok, my sme mali. Ta kontrola zapinania, pozri tu, takto to vyzera 🙂

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/evolva-...

pozri na ten velky obrazok, nad utahovacom pasu je gumeny stitok, s oznacenim click and safe, my to mame tusim na takej istej gumke, ale na mieste, kde je utahovac pasu.

Janama, farby su pekne, ale casom aj tak vsetko vybledne, tak ja som spokojna s neutralnou Claire.

veronika81
13. dec 2009

ďakujem za objasnenie 😉

janama super link, pozerala som to, fakt dobrá cena. Len tam nie je ten vzor, ktorý sme chceli my.. Harry. Skúsim ešte niekde pozrieť.

terina25
13. dec 2009

baby,poraďte mi nejakú dobrú autosedačku.Už toľko pozerám a som už z toho zúfalá.nechcem veľmi drahú,ale zase ani veľmi lacnú.Aby bola bezpečná.

zatiaľ vybraté tieto:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

A ešte jedna otázočka.nie je nejaká autosedačka od 9-36 kg,kt.by sa dala sklopiť čo najviac do ľahu??lebo malá zvykne v aute spať.A takisto nechcem,aby jej hlava ,,kynkala, ,z boku na bok.

slaviq81
13. dec 2009

Terina, ja by som brala Evolvu 😉

terina25
13. dec 2009

slaviq:aj ja som zatiaľ za ňu.uvidíme...a nevieš,či sa dá dať aj do ľahu?

marfic
14. dec 2009

terina, nedá sa dať do ľahu, má dve polohy, ale sklápa sa dosť minimálne
môj malý tam zaspí v pohode a hlava mu nepadá 🙂

helulicek
14. dec 2009

Ahojte, zas po nějaké době 😀
tak my jsme nakonec výběr autosedačky vzdali....budeme mít zatím od švagrové 9-18kg (krátce používanou) a pak uvidíme jestli koupíme 9-36, nebo 15-36....takže příští vánoce to budu asi zase řešit... 😀
I tak jsem se ale včera koukla na autosedačky v obchůdku, měli tam myslím chicco, caretero a ještě nějakou (teď si nevzpomenu) a romerky....je fakt, že se s romerkou nedají srovnat...vzhledově jsou některý moc krásný, což u těch vystavených romerek nic moc, ale co do kvality jsou vážně někde jinde. Takže my určitě půjdeme do romera, ať už je to king, evolva atd.

musko
14. dec 2009

teri, z tých čo si hodila linky-jednoznačne Evolvu - starmaxy majú zlé výsledky testov, carrery neboli testované vobec, neonato ako na druhom mieste po Evolve.
Bola som ju pozrieť na živo - sklopí sa len minimálne - + náklon operky v aute, ale je pekne polstrovaná a zdá sa fakt bezpečná. Akurát si fakt neviem predstaviť dať tam dieťa pred 1 rokom života. Dúfam, že vydržíme vo vajíčku čo najdlhšie a potom pojdeme do tej Evolvy 😉
helu - super, ak Vám ju má kto požičať. my sme ju mali cca od 10 mes do 20 mes a super. malý sa tam krásne vyspal, bola makká, pohodlná, ľahko sa s ňou manipulovalo, akurát rýchlo vyrástol 😠

mimisek1
14. dec 2009

my jsme spokojeni s touto, má ji i kamarádka.
http://www.pucmeloun.cz/römer-king-plus-novy-tr...

opica
14. dec 2009

ahojte baby,
nemam velmi cas citat, ale tiez riesime s muzom, ci kupit od 9-18 alebo az do 36 kg,
ja stale uvazujem nad tou mensou, kazdopadne znacka romer podla testov, nie je totizto pre dieta nad 18 kil uz postacujuci len sedak?
co odporucate vy?
dakujem za rady 🙂

musko
14. dec 2009

opica, od 18 kg len podsedák určite nie. Keď, tak od 25 kg, ale ani to, podľa najnovších ADAC testov nestačí - dieťa tam nie je chránené voči bočnému nárazu.
Čo sa týka Vás - či kúpiť do 18, alebo až do 36 kg - záleží, ako rýchlo dieťa rastie - my sme mali konga do 18 kg asi len 10 mes, malý ho prerástol, takže teraz pojdeme rovno do Evolvy:o)

nanika
14. dec 2009

Opica, ak potrebujete teraz v najblizsej dobe, urcite 9-18, nie do 36, lebo ta ma minimalny zaklon a pre tak male dieta nie je bezpecna, do toho jedneho roka by malo byt dieta vozene v protismere. Ako mierny ustupok je ta 9-18, ale ta sa uz vozi v smere jazdy, ale ked ju das do poslednej lezatej polohy, malo by to byt, co do zataze na krk pri naraze este ok. Podsedak je od 15 kg, ale. Po prve, dieta by malo byt co najdlhsie vozene v ucelenej sedacke s 5bodovymi pasmi, hovori sa az do 4 rokov. Pri detoch normalneho vzrastu je to nesplnitelne, lebo pasy su bohuzial kratke, najma v zimnom obdobi. V podsedaku je dieta len zadrzane na mieste, nie je absolutne chranene proti bocnemu narazu, neda sa polohovat, mensie deti sa snazia urobit si pohodlie na ukor bezpecnosti, podkladaju si pas pod pazuchy, nesedia na podsedaku poriadne aj s riadne vedenym pasom.

Takze, ak je dieta vzrastom skor priemer, alebo este mensie, co najdlhsie treba vydrzat vo vajicku, potom presunut do 9-18, tam by mohlo vydrzat dalsie dva roky, potom presunut do 15-36, ale nie podsedaku. Alebo ak sa autom neprepravujete casto a na dlhe trate, po tom vyrasteni z vajicka ist do 9-36.

Z 9-18 odporucam King plus, z 9-36 evolvu plus.

opica
14. dec 2009

dakujem 🙂
ide o to, ze moj otec sa pytal, co by sme pre gregora chceli na vianoce, tak sme povedali sedacku. jasneze budeme pouzivat vajicko, pokial to bude mozne 🙂
a teda padlo rohodnutie na tu do 18 kil, ved uvidime, ako dlho bude dobra 😉 ale ja si myslim,ze asi cim mensi rozptyl, tym by mala byt bezpecnejsia pre dieta v danom hmotnostnom rozsahu....ci sa mylim?
teda, co som sa pytala znamych, vsetci kupovali tu do 18 kil. len mi bola poradena jedna vec, aby sa dala polohovat, tak budem msuiet asi vbehnut do nejakeho obchodu(co s ami teda teraz pred vianocami moc nechce) a poskusat a popytat sa.
vdaka este raz...
a aku presne znacku a typ pouzivate vy, s cim ste spokojne?
😎

musko
14. dec 2009

opica, do 18 kg sa polohujú všetky

kpetra
14. dec 2009

Ahoj
Nemáte některá autosedačku Cybex Pallas? Nevíte, jestli se dá koupit někde v Brně?
http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz...

nanika
14. dec 2009

Opica, vela bab z fora ma romer king plus, krasne sa polohuje jednou rukou aj pocas jazdy, je priestranna, polstrovana, potah jednoducho snimatelny, velmi dobry, operies z neho v pracke vsetko. Upina sa privretim autoveho pasu do sedacky. Poznam len jednu babu, ze jej vadilo toto upinanie, inak su na sedacku len chvaly. A treba ratat s tym, ze tieto sedacky su dost tazke. Hodnotena z hladiska bezpecnosti, kvality, obsluhy, pohodlnosti je velmi dobre, patri do spicky, cena okolo 200 Eur, myslim.

musko
14. dec 2009

kpetra, je to niečo ako kiddy, bezpečná a pohodlná, akurát deťom hodne vadí ten pultík.

kpetra
14. dec 2009

Musko - děkuji. Já nad tím pultíkem taky přemýšlím, jestli dětem nevadí. Proto bych ráda našla někoho, kdo ji má. Ale je to poměrně nová věc, tak asi tolik lidí nebude. A určitě bysme ji vyzkoušeli v obchodě s naším Matýskem, aby se vidělo, jak by mu vyhovovala. Ale u nás se ani neprodává, proto jsem se ptala na Brno.
Ta Kiddy je taky dobrá, ale ta Cybex Pallas mi přijde taková víc propracovaná a hezčí. Samozřejmě nejvíc záleží na kvalitě a ta Cybex měla nejlepší testy.

terina25
14. dec 2009

takže my sme nakoniec kúpili túto casualplay:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Pozerala som aj tú kiddy,ale o ničom.Bola síce veľmi pekná,ale čo sa týka veľkosti sedačky,tvarovania,tak nič moc.A ten pultík my tiež nesedel.Najprv som chcela tú evolvu,ale keďže sa nedala polohovať ,tak sme radšej vzali túto,aj keď je len do 25 kg a bola aj oveľa drahšia.dúfam,že nebudeme ľutovať.testy na ňu som nikde nenašla...