Akú kúpiť autosedačku?

weba
13. nov 2018

Ahojte😉
Potrebovala by som poradiť ohľadom novej autosedačky. Dcérku máme vo vajíčku má 11 mesiacov a bude mať 10 kg.,ale vajíčko už začína byť malé.
Uvažujeme nad kúpou novej autosedačky, ale nevieme sa rozhodnúť.
Chcela by som , aby bola cim najdlhšie proti smeru jazdy. Uvažovala som nad Britax Romer first class-, ale tá je v protismere len do 13 kg..
Poradíte niečo dobré za rozumnú cenu?

jatva
13. nov 2018

za rozumnu cenu v protismere je napr joie stages

nika82
13. nov 2018

Poradí @meluela

weba
autor
13. nov 2018

@jatva Pozerala som aj tu značku, tiež sa mi pozdávala. Ty máš s ňou skúsenosti?

jatva
13. nov 2018

@weba mala som ju vo vybere, pozerala v obchode. Casto o nej citam. Ja som nakoniec kupla klippan triofix

weba
autor
13. nov 2018

@jatva a nevieš aká je z hľadiska bezpečnosti?

malinajahoda
13. nov 2018

@weba Dtest nemáš predplatený? Otestovali tam 146 autosedačiek.

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda dtest nerobi uplne dobre testy. Skor pozriet ci ma plus test.
@weba akykolvek protismer je lepsi ako najlepsia posmerna 🙂

weba
autor
13. nov 2018

@malinajahoda nie nemám.

weba
autor
13. nov 2018

@jatva však za mňa jednoznacne protismer😉

jatva
13. nov 2018

@weba este skus skupinu: Vyberame bezpecnu autosedacku

jankalukasova
13. nov 2018

@weba skús pozrieť romer max way (25kg, upevnenie pásom) alebo romer max fix II (18kg, upevnenie ISOFixom). Mali sme pre dcérku Max Fix II a boli sme spokojní. Len tých 18kg je dosť orientačných, dcérka je dosť veľká a nehrozí, že by v nej vydržala do 18kg... na druhú stranu už priberá len veľmi pomaličky...

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva nerobí dobre testy? A kto ich robí akože?

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda oni su vyhlaseni tym, ze su tie testy kupene. Maju aj nejake technicke nedostatky. Tusim, ze netestuju napr pri rolovani auta a pod...

weba
autor
13. nov 2018

@jankalukasova ďakujem, pozrem.

meluela
13. nov 2018

@weba pozri tento test
https://www.folksam.se/media/Rapport_Bilbarnsto...
ja mam britax maxway, teraz je aj nova verzia s vylepsenou bocnou ochranou .. alebo pozri nieco od axkidu

scales
13. nov 2018

@weba mame cybex sirona a nemenila by som za nic, mame rok a pol a sedi stale v protismere, co je bezpecnejsie, ale uz ho chceme otocit dopredu... je to top sedacka, hlavne ked dieta nakladas, tak si ju itocis k sebe a nemusi sa tam zhybat... mame ju z modreho konika z druhej ruky, ale keby sme ju aj nenasli lacnejsie, tak ju urcite kupim za tu cenu... tiez je otazne ako casto s malym cestujete... lebo my 2x do tyzdna po hodine cesty...

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva ty máš dosť. To máš odkiaľ takú pikošku?

weba
autor
13. nov 2018

@scales pozrem aj tvoj tip...No my cestujeme dosť často

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda fuuu no dost sa o tom hovori. Skus niekoho, kto sa fakt rozumie autosedackam.

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda trosku starsi text, ale pochybujem, ze sa to vyrazne zmenilo:
českém dTestu tvoří hodnocení z 50 % ochrana dítěte, 40 % obsluha a 10 % ergonomie. Takže vítěz testu vůbec nemusí být nejbezpečnější. Od roku 2015 mají nový testovací program, který by měl být náročnější a snad už mají i krční senzor, nepíšou teda jestli u všech figurín (zdroj zde „Jak testujeme“). Ovšem v testu z června 2015 není ani jedna sedačka proti směru jízdy (je tam jedna, která jde oběma směry, ale nejsou u ní rozlišené výsledky po a proti směru). A ani jedna sedačka nedosáhla vyššího hodnocení v čelním nárazu než „dobře“ 60-79 %. Německé testování od ADAC je na tom stejně jako dTest, také ochrana dítěte tvoří 50 % celkové známky (více info německy zde, já německy neumím.) Navíc jsou v dTestu a v ADAC testu stejné modely autosedaček se stejnými výsledky.

scales
13. nov 2018

@weba tak urcite nou neolutujete!!!

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva no lenže ja keď som vyberala autosedačku,prihliadala som len na ochranu. Iné ma nezaujíma. V ochrane som si pozrela koľko bolo %.

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda aj to je otazne. Uz bolo aj take, ze nemali sedacku dobre nainstalovanu a pod. Treba to brat trosku s rezervou a pozriet aj ine testy.

yanni
13. nov 2018

@weba Kolko cm ma? Sedi sama? Odporucam Brita Römer Max Way Plus alebo Axkid Minikid. Obidve vydrzia dlhooooo a maju aj zmensovadla, ak by bola trebars este napr. siroka.
My mame Max Way Plus, dcera ma 14 kg, 100 cm a 3 roky a takmer 4 mesiace. Stale sedi v protismere a este dlho bude. Tiez vela cestujeme a na dlhych cestach si zvykne dobre pospat. Paci sa mi, ze jej nikdy v spanku neodkväcne hlava.

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva lenže ja mam sedačku, ktorá je bezpečná. Tieto príspevky by si mohla dat prečítať ženám, ktoré na bezpečnosť nedbaju a kúpia sedačku za 100, 200€.

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva niektorí ľudia si testy vôbec nepozerajú. Ja som veľmi dlho vyberala sedačku a nepozerala som sa na to ci je niekde nejaká akcia.

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva niektoré mamičky povedzme napr, do 9kg vozia deti vo vajci!!! A keď už kúpia sedačku, tak takú co je v smere jazdy. To nie je môj prípad chvalabohu.

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda pockaj... to je zle vozit dieta do 9kg vo vajci? Ci ako to myslis? Aku mate vy sedacku?