Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
14. jún 2010

kackaj, podla skusenosti, maloktore auto pallase zapne aj so zakladnou, tuto sedacku absolutne nedoporucujem kupovat bez vyskusania v aute a co tu uz ktosi pisal, ze ju pouziva bez zakladne aj tak je super, no, naco budem kupovat sedacku, ktora je sklopna do 18 kg, ak tuto funkciu nevyuzijem, lebo kvoli nedopnutiu tam tu zakladnu mi toto umoznujucu ani nedam :(
Musko urcite odpise, ale vo vseobecnosti sa vravi, ze by v pultikovej nemalo byt teplejsie ako v pasovej sedacke.

11adelka, to testovanie naozaj treba brat s rezervou, ibaze adac, a podobne by si to rozhodne, zeby niekoho pospinovali urcite nemohli dovolit. Musko to chicco mislela tak, ze celkovo tato znacka isla dole vodou, nie konkretna sedacka... Inak s isofixom sedacky v hypermarketoch nevedu...

kackaj
14. jún 2010

@nanika no jasne, taky nechci kupovat sedacku, abych z ni hned musela oddelavat nejakou (dost podstatnou) cast a pouzivat ji bez ni, proto se ptam prave. Ale tento tyden uz chci opravdu objednat, tak musim se rozhodovat rychle.
A jakoze s kiddy by ten problem s pasy byt nemel? Ja kdyz vidim na tech crash testech, jak to s tema deckama v pasech hazi, tak jsem o tom pultiku vic nez presvedcena...si nedokazu naseho malyho predstavit chudacka, ze by sebou mel tak hodit☹ Fuuuj, radsi nebourat vubec, ze, ale s tim clovek pocitat nemuze... 😒

nanika
14. jún 2010

U kiddy je to lepsie, ale aj tak tam treba o nejakych par cisel dlhsie pasy ako obycajne, ide o to, ze ten pultik sa pripina zdvojenym pasom, to nemas ako ked priputavas seba, ale ho pricapis a motas... kukni si video, aby si mala predstavu, ak si ho este nevidela na nete. Druha vec je, ze pultik sa pouziva u oboch vyrobcov len v stupni max 9-18, takze ak ti dieta dosiahne urcitu hmotnost, alebo vzrast, pultik sa odstranuje a dieta je na beznych pasoch, v mojom pripade u starsieho syna, kde sme z romerky vyrastli po roku, by sa mi kvoli tomu kiddy ani cybex teda nechcelo kupovat.

kackaj
14. jún 2010

No, ale tak kdyz ty pasy obejmou vajicko, tak mi pripadne, ze jsou teda hodne dlouhy, prinejmensim na to kiddy by mely dostacovat. Video jsem videla, zas tak moc se toho nemota. Si vem, ze by tam sedel silnejsi clovek, to by se nepripasal? A je mi jasne, ze pultik casem zahodime, ale napr. cybex dopal dobre i v III. stupni...solution a pallas je to samy, takze bych vedela, ze mame dobrou ochranu i potom. Mozna jsem nasla, kde ho vyzkouset, tak se pojedeme dneska podivat a kdyz ho nenajdu, tak uz nebudu patrat a objednam evolvu a bude, ale jak rikam, klidnejsi bych byla s pultikem asi.

bajciatko
14. jún 2010

Uz dlhsie tu nebola Ygreen, ona ma Pallas, dala sem aj fotky a je s nou spokojna, no myslim, ze ju pouziva bez zakladne, lebo pasy neobisli sedacku, ale ona uz ma vacsie dietatko - dufam, ze pisem spravne a nemylim sa, aby sa Ygreen neurazila, lebo mi uz vo vela veciach pomohla 🙂
Skuste jej napisat IP, ona urcite rada a ochotne odpovie 🙂
A nedalo by sa to u Pallas zistit aj tak, ze ake dlhe musia byt pasy v cm a nejako to odmerat v aute ci je to postacujuce a potom si tu sedacku objednat?

kimy
14. jún 2010

@11adelka Adélko, tak to jsi mě potěšila 😉 . Já jsem totiž přemýšlela, jakou autosedačku po vajíčku (máme Auto Fix od Chicca) a chtěla jsem tu Key 1. A nějak jsem se do toho zamotala a pak jsem se bála, aby byla bezpečná. Já nevím, s výbobky Chicco jsem taky spokojená, mám od nich spoustu věcí pro malýho - lahvičky, kolotoč, nějaký hračky... a vždycky mi přišly kvalitní. Navíc teď když jsme v EU, tak si snad ty řetězce můžou ty věci vozit přímo, tak to je pak jasný, že podrážejí ceny, ne? Jako řetězec jsou hodně ve výhodě, odeberou toho hodně a mají sílu jednat o cenách. Tak je možný, že pak prostě ti výrobci nabídnou jinou cenu. Ale neřekla bych, že je to nižší kvalita.

kimy
14. jún 2010

@musko @nanika
Holky, já si asi počkám na nějaký další crash testy a mrknu, jak na tom to Chicco doopravdy je 😝 . Jak jsem psala Adélce, já jsem z Chiccem vždycky byla spokojená a myslím, že ty ceny v hyperech podrážejí právě ty řetězce kvůli přímýmu dovozu z Itálie. My máme vajíčko Auto Fix, tak budu pátrat, jak je to s tou bezpečností a jeslti něco najdu, šoupnu to sem, ju? Ať vědí i ostatní.

11adelka
14. jún 2010

@kimy Ahoj Kimy. To jsem ráda, že máš na to stejný názor jako já. 😀 Dokonce jsem i našla na http://www.chiccocz.cz/ kdo prodává Chicco a nekupuje to zboží od Chicca. Vozí si to sami třeba někde z Číny.... 😢 To je potom problém se v tom vyznat. Klidně se na to holky mrkněte. Také čekám na další testy, protože se mi těm posledním nechce věřit. Dcerka sice nemá lahvičky ani dudlíčky od Chicca, ale máme autosedačku a jídelní židličku a ta je tedy opravdu parádní. To jsem tady asi už psala tak se nechci zase opakovat. Ale znáte to, jak je žena na mateřské tak ta hlava nefunguje tak jak dřív 😀 😀 Jestli najdu nějaké další info o těch sedačkách tak ho tady písnu.

xkacatkox
14. jún 2010

holčinky, je tu někdo kdo máte Maxi cosi Tobi nebo priory???nemůžeme se rozhodnout pro kterou znich, tak uvitám jakékoli názory, at nekoupíme špatně

nanika
14. jún 2010

konkretne tieto testy su podla mna velmi divne, lebo su aj narocnejsie testy a este som necitala, zeby pri nich zlyhal isofix, ci sa rozpadla sedacka z tych lepsich, toto mi naozaj pripada, ako pretlacanie konkretnych sedaciek...

xkacatkox
14. jún 2010

já to sem dala jen pro posouuení ale některé se shodují s testy ADAC

http://auto.idnes.cz/bezpeci-pro-deti-test-auto...

kimy
14. jún 2010

@xkacatkox
Díky, to potvrzuje to, co psala Adélka o tý autofixce. Že jim při testu praskla. Ale na druhou stranu, stejně když bouráš, tak musíš tu autosedačku vždycky vyměnit, ať už praskla nebo ne. Nikdy nevíš, jestli je stále OK. No já uvidím, než ten náš do tý Key1 doroste, tak to ještě chvíli potrvá. Zatím má 6kg 😵. Ony ty testy prý dělají často a už jsem viděla, že někdy vyšla ta autosedačka dobře, jiny špatně. To mi taky přijde podivný. Přece se to dělá podle nějakých norem, který platí pokaždý ne? 😲 Já jsem už z toho fakt jelen 😎

kimy
14. jún 2010

@nanika
Taky si říkám, že to nebude jen tak, ale kdo ví, jak ty testy vůbec dělají... 😠

11adelka
14. jún 2010

@kimy Holky nevíte náhodou, kdy vychází další číslo D testu? Podle máho by tam měly být další testy tolik diskutovaných sedaček. Na stránkách mají toto info (Dětské autosedačky testujeme každý rok. V první polovině roku publikujeme výsledky hlavního, velkého testu, koncem roku pak výsledky modelů, které se nově objevily na trhu.) Tak si to musíme pohlídat a potom uvidíme.... 🙂 Třeba se to konečně nějak rozlouskne. 😀

xkacatkox
14. jún 2010

@11adelka ty ho máš předpalcený??pokud ano, hodila by jsi pak na koníka výsledky 😀 prosíííím

11adelka
14. jún 2010

@xkacatkox Myslím si, že ho má předplacený tchýně. Tak se poptám. 😀

xkacatkox
14. jún 2010

@11adelka aha, tak to je super, byla bych ti moc vděčná, ono to předplatné není nejlevnější, tak budu ráda, když mi dáš info co a jak, at nekoupíme nějakou špatnou

kimy
14. jún 2010

Holky, tak mi to nedalo a brouzdám po netu a vyšly nějaký nový testy na autosedačky, mrkněte sem: http://doma.nova.cz/clanek/radyanapady/kupujete...
My máme tu Autofixku od Chicca, jak jsem tu psala, takže paráda, vyšla skvěle! To mám radost! 🙂 A Romer, jak tu někteří vychvalují, že je nej, je až někde na chvostu....

11adelka
14. jún 2010

Tak další číslo vychází 15. června 2010 mají to na stránkách. 😉

kimy
14. jún 2010
kackaj
14. jún 2010

Tak jen pro info...byla jsem ozkoušet pallase v Brně, do auta nám pasuje i se základnou i pultíkem a malý se za pultíkem děsně řehtal, takže ho bereme všema deseti...fakt sympatická sedačka. A jak psala nanika, že pultík je dočasný, tak pásy např. v evolvě jsou taky dočasné, ale pokud se během té doby, co tam bude pultík nebo pásy stane autonehoda, tak děcko za pultíkem má víc procent předpoklad, že z nehody vyjde bez větší újmy na zdraví... 😉

eva.85
14. jún 2010

Ahoj, zdravím 🙂 , jelikož moc nejezdíme, tak jsem rovnou koupila autosedačku Britax Evolva - 9x36kg a maximální spokojenost 😉

kackaj
14. jún 2010

Evi, tak na krátké vzdálenosti, nebo občasné ježdění bych nad tím taky moc nepřemýšlela a koupila asi evolvu. My ale jezdíme téměř denně, většinou delší vzdálenosti jak půl hodiny a jednou za 14dní jezdíme 200km na slovensko, pak plánujeme dovolenou atd. takže pro mě je větší jistota ten cybex. Ale evolva není zlá, brala bych ji hned po cybexu🙂

eva.85
14. jún 2010

kackaj, to je jasné, když tak hodně jezdíte, ale my opravdu jen svátečně, všude si dojdeme pěšky a sem tam na nákup, to je tak jednou nebo dvakrát do měsíce 😀 , máme ji více méně na prach, ale třeba se to změní 🙂

musko
14. jún 2010

Takže dámy - nové testy autosedačiek: http://auto.idnes.cz/specialni-priloha.asp?y=au...

nanika
14. jún 2010

musko, moja, to su tie Adac ha ha ha

musko
14. jún 2010

aha - tak to je tu viackrát :o) Pardon

miruska15
14. jún 2010

Ahojte chcela by som kupit malemu autosedačku 9-36kg ale neviem si vybrat .Ktora je ta naj naj.Chodime na dlhšie trasy a aj tak po meste.Poradte ak mate skusenost dakujem

maly_prcek
14. jún 2010

Ahoj, jakou zkušenost máte s Cybex Pallas? Díky...