Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

roderika
8. nov 2012

@nanika ďakujem za radu a za tvoj názor 😉

nanika
8. nov 2012

@roderika stastnu ruku pri vybere a este viac stastnych kilometrov 🙂

roderika
8. nov 2012

@nanika ďakujeme 🙂

roderika
8. nov 2012

@nanika ešte sa ťa chcem spýtať, nie je tá first class plus malá? lebo na obrázku sa zdá taká menšia než napríklad tá king plus.

nanika
8. nov 2012

@roderika first class Rozmery: 66 cm x 45 cm x 57 cm
king Rozmery 67 cm x 49 cm x 50 cm
Je to v poradi vyska, sirka, hlbka. Vyska je cca rovnaka, ale je prirodzene, ze first class je o nieco uzsia, je kompaktnejsia, aby lepsie chranila malinkych. Preto ma aj vacsiu hlbku. Ale 4 cm na sirku velky zazrak ani pri kingovi nespravi, ak ma dieta zimnu bundu.

roderika
8. nov 2012

@nanika No Miško nie je tučnučký, ale tak snád tam nebude narvaný. Bojím sa aby sme z nej rýchlo nevyrástli a nemuseli sme kupovať čochvíla novú. A na tej first class ked dám preč tu novorodeneckú vložku, tak tam nie je tá hlavová opierka ako na king plus? Nebude mu tam hlavička lietať? Prepáč že ťa tak otravujem 😒

nanika
8. nov 2012

@roderika to nic... nie, je to v poriadku, ona je v hlavovej casti inak tvarovana, ako bezne sedacky a je to naozaj ok. Ale vzdy je lepsie si take veci preverit osobne v predajni, pokukat, skusit sklopit, omacat a hlavne porovnat s inymi sedackami.

Okrem toho, ten velky rastovy spunt by uz mal mat za sebou a okolo roka sa rast este viac spomali, takze ratam, ze aj ked je to chlapec, min. do 2,5 roka mu vydrzi. Mozes pocitat s tym, ze este buducu zimu a dalsi rok do zimy v nej bude, na zimu uz kupite vacsiu.

roderika
9. nov 2012

@nanika no to je jasné, pojdem sa aj pozrieť niekam kde ju budú mať nech ju vidím aj na živo. Len som myslela že do tých 4rokov by mu mohla byť ale to asi nie že? veď píšu do 18kg, takže dovtedy v nej može byť nie? aj ked bude dlhší? ale záleží na váhe. Tvojej Emi je ešte dobrá si písala, kolko má malá kg?

nanika
9. nov 2012

@roderika Emi nie je ako priklad najlepsia, lebo ona ma v dva a pol roku len 12 kg, je to taka nasa spagetka. Ono dost zalezi na tom, do akej urovne sa dostanu pasy, ak su uz za dietatom a oci dosiahnu vrchol sedacky, tak ju treba vymenit. Odhadnut sa to neda, lebo niekto ma dlhsie nohy, niekto kratke nohy, dlhy trup... Ale ak ma okolo tych troch rokoch a 15 kg dieta, tak moze ist uz na dospelacky pas do 15-36. Tym nic nepreplatis, ani to neovplyvnis, lebo kazda sedacka 9-18, 0-18 ma svoj strop.

nanika
9. nov 2012

@roderika a ak ma sedacka este zahlavny vankusik, tak ten ide iba do maxi polohy a dieta musi mat pliecko 2 cm pod opierkou hlavovou, inak to nie je pohodlne, takze ak ma sedacka takto tvarovane zahlavie, tak to limituje este viac. Prerastenie v tom pripade nehrozi, kedze ten vankus nepusti hlavu hore.

roderika
10. nov 2012

@nanika tak kúpim tu first class plus a uvidíme ako dlho nám vydrží, veď ked aj kúpime skorej tú vaščiu autosedačku nič sa nestane, využijeme ich obidve, prvú potom pri druhom dieťati 🙂 😉

e37
10. nov 2012

Ahojte, my mame king plus, maly ma 2,5roka a je mu uz taka akurat, on je vsak vacsi, takze zalezi od dietatka, ako rastie🙂 Inak sme s nou velmi spokojni, malicky sa v pohode prespi, vankusik mu pekne drzi hlavicku, aj ked ani to nie je dokonale🙂 Podla mna do troch rokov v pohode vyuzijete, potom uz asi kazdemu dietatku trci hlavicka von, co uz nie je bezpecne. King plus je jednoznacne dobra kupa, ziadne pokrutene pasy, vdaka uchyteniu sedi v aute dobre, aj bez isofixu, vrele odporucam. Nie vsak pre tych, ktori autosedacku velmi casto prekladaju z auta do auta, uchytenie do auta je predsa len trosku zlozitejsie 🙂

nanika
10. nov 2012

Uchytenie by som ani nepovedala, praveze tato patri k tym lepsim, co sa dobre zapinaju, ak sa medzitym nezmenil sposob zaklapania pasu do sedacky... Skor su tieto sedacky od Britax-Romer na prehadzovanie medzi autami strasne tazke. Pri castom vozeni dvoma autami je potom uz lepsie mat tie sedacky v oboch autach, takym tym sposobom, ze v jednom aute je sedacka este ok, ale dieta uz moze byt vozene aj vo vyssom stupni, tak tu sedacku by clovek aj tak kupil a zatial funguje v druhom aute. Ja som takto druhemu do auta kupovala 15-36 Cybex a to sa bohuzial s Romerom neda porovnat ani z daleka. Tak ale chcela som aj druhu sedacku testovanu a nemala som cas behat po obchodoch. Kazdopadne, na dlhsie trate zostavame verni Evolve 🙂

Ono vecsinou tie sedacky sa putaju vselijakym podvliekanim do sedacky, nevidis na to a je to dost na porazenie, ako u kinga len spravne nasmerovat, pripnut pas do sedacky a zaklapnut, vsetko pekne pred ocami a bez namahy 🙂 Zasa first class je do protismeru len obmotana ako vajce, ale ked sa otoci, tak sa tiez puta podvliekanim pasu do sedacky, trocha komplikovane, ale drzi ako pribita.

nanika
10. nov 2012

@roderika prosim ta, skus si ju odskusat v aute, v protismere by si mohla mat kratke pasy, ale ak si s vajcom nemala na tom sedadle problem a putala si ho pasom, tak by to malo byt ok.

roderika
10. nov 2012

@e37 no my často necestujeme

@nanika no my práveže auto nemáme a naši čo majú tak tam tie pásy nie sú bohvieako dlhé, vajíčko som vždy ledva zapla, som vždy hrešila pri tom 🙂 Len ja rozmýšľam, že keď nám bude vajco dobré ešte také 2mesiace a malý už náhodou bude sedieť tak by sme mohli kúpiť aj tú king plus? nie?

nanika
10. nov 2012

@roderika ano, vtedy bude splnat podmienky na vozenie v smere jazdy.

roderika
10. nov 2012

@nanika tak asi kúpim tú king plus... 😔 😀 ešte sa poriadne rozhodnem 🙂

nanika
10. nov 2012

@roderika neurob chybu, ze sa uponahlas s tym prekladom do smeru jazdy, dieta ma krcnu este krehku, do cca roka sa preto odporuca to vozenie v protismere. Ale ako vravim, rozhodnutie je na tebe, ak ti bude dieta samostatne a pevne sediet, tak by uz chrbtica mala byt zrela na smer jazdy.

e37
10. nov 2012

@nanika uchytenie som porovnavala s isofixom, co ma concord transformer T, co ma starsia, to je neporovnatelne 🙂 (len to uz je autosedacka 15-36)

roderika
10. nov 2012

@nanika ešte sa poriadne rozhodnem. Ja sa bojím toho že ked kúpim tú first class plus tak mi malý z toho rýchlo vyrastie. Ale asi radšej kúpim túto first class, keď malý ešte nesedí, a vajco už mu je tak tak.

nanika
10. nov 2012

@roderika mne sa tak zda, ze v BA v Brendone maju obe, tak ak budes mat cestu okolo, tak by si si ich mohla porovnat... mozno aj v BA v Auparku PegPerego (odtial mam moju First class, aj novu Evolvu)
Nemozes porovnavat neporovnatelne, kedze King ma zahlavny vankusik, ktory moze byt vacsim problemom, ako 4 cm ubrate do sirky pri First class...
@e37 jj, tak isofix je isofix 🙂 Ale co som si vsimla, tak Romer ma nejaku novinku, ktora je s isofixom a pride miesto First class, zatial som to nejako nestudovala, ale zrejme to bude financne ina palka :(

e37
10. nov 2012

@nanika drahsia a mensia sa mi zdala 🙂

nanika
10. nov 2012

@roderika inak, syn mal vo vasom veku 10 kg a 75 cm a ver mi, ze ja som urobila chybu, ked sme boli uz od pol roka v Kingovi a do Evolvy sme isli uz ako tusim 16 mesacni. Nekomentujem moju sprostost, priznavam, ze som nemala vtedy take informacie, ako dnes a preto sa snazim moju skusenost sprostredkovat a varovat. Ked som kupila pre Emu First class, mala asi pol roka, vozili sme v protismere, Olimu bola v troch rokoch ta sedacka este dobra(nedalo mi to a posadila som ho do nej, ked sme ju kupili). V zimnej bunde by som to ale tak ruzovo uz nevidela. Treba to brat ale aj zo sirsieho hladiska. Dieta v tom veku cca troch rokoch zacina chodit do skolky a vela veci robi a chce robit samostatne, vtedy je uz naozaj na zvazeni zmenit sedacku na vyssi stupen, ono to vychadza akurat tak na tu 15-36 kg. Dieta uz rozumie a da sa mu vysvetlit, ze sa nema podvliekat pod dospelacke pasy a nerozopinat ich. Takze tu vymenu sedacky by som nejako nebrala ako tragediu pri prerasteni, ale ako prirodzeny vyvojovy stupen, ktory umozni tvojmu syncekovi (vtedy skolkarovi), si sam sadnut do sedacky a mozno sa aj sám pripútať.

roderika
10. nov 2012

@nanika som rada že mi jedna známa tu z MK poradila tuto temu a teba že sa vyznáš v autosedačkách, ďakujem za radu 😉 ešte sa skočíme pozrieť osobne na tie autosedačky ale som viacej rozhodnutá pre tu first class.

nanika
10. nov 2012

@e37 ja na tej stranke romera nevidim tej sedacky nazov, akosi ho tam zabudli dat. Ale viem si predstavit sumu okolo 350 eur, ty si ju uz videla v predaji?
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...
Podla nazvu v linku je to first class plus predpokladam 2013, ale za co preco naco, ci nahradza tu bezisofixovu, alebo ako to je, hm, netusim... bola by to skoda...

nanika
10. nov 2012

@roderika rado sa stalo 😉

e37
10. nov 2012

🙂 🙂 🙂 aha rok 2013, tak to som mala na mysli asi nejaku starsiu 🙂 🙂 🙂 🙂, na foto mi aj tak pride mensia, ako ta nasa, ale nie je to 100% potvrdene ☹

nanika
10. nov 2012

@e37 http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi...
nasla som to, maju to na CR stranke zle zadane... Tusim ta moja cena bola uplne presna 🙂

e37
10. nov 2012

@nanika vyzera dobre, ale celu dobu sediet proti smeru jazdy? Moj maly sa uz tak tesil, ze moze vsetko vidiet, ze uz prestal v aute aj plakavat. 🙂 takze zase len zalezi od dietata....ale ako to zistit, ked je od 0m?

nanika
10. nov 2012

@e37 to by nemala byt ani tato max-fix, mala by byt otocna, ta noha je tam len v case protismeru a mala by byt demontovatelna...
to je to, ze ked je protismerna, tak je od 0, ale musi mat aj novorodenecku vlozku...