Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lucosko
5. sep 2010

@evikg ahoj, my mame maxi cosi priorifix a je super. da sa polohovat a to jednoducho aj z miesta vodica.

evikg
6. sep 2010

@lucosko - uz sme kupili, ale aj tak dakujem 🙂

renabr
6. sep 2010

Poradíte mi? Malý má síce len 5 mesiacov, no je to maco a obávam sa, že ked ho naobliekam tak za dáky mesiac dva už do vajíčka nevojde, obzerám sa teda po novej autosedačke, asi by som volila kategoriu 9-18, a určite nechcem na sedačke šetriť, nech je hlavne bezpečná a pohodlná, bolo by dobre keby šla poriadne do lahu a aby sa to dalo nastavovať lahko aj ked je dieťa v sedačke, cestujeme vela a často, teraz isofix nemáme, no to sa može rýchlo zmeniť, ale teda aby sa dala pripnuť aj pásmi...viac ma zatial nenapadá...

ninny
6. sep 2010

@renabr za mesiac-dva bude ešte skoro pre Tvojho malého pre autosedačku 9-18, ak už chceš tak skoro autosedačku tak vymeň radšej vajíčko za sedačku 0-18kg.

renabr
6. sep 2010

nie nie, nejdem ho tam ešte dávať kým nebude naozaj na to dosť velký a dosť vyvinutý, ale chcem pomaly vyberať...
ja osobne som zástanca maxi cosi, prvá dcerka má tiež maxi cosi, lenže tu vačšiu kategoriu rodi xr či tak nejak...no v týchto menších skupinách sa velmi nevyznám...v jednom videu som videla ako mamička dala dieťa do sedačky ktorá bola otočená von dverami a potom ked už bolo dieťatko zapnuté tak ho jedným ťahom otočila normálne do smeru jazdy....zdá sa mi to velmi praktické, len neviem ktorá to bola konkretne z maxi cosi...

ninny
6. sep 2010

@renabr Maxi Cosi sú dobré sedačky, kamoška ma od 9-18kg, je s ňou nadmieru spokojná, aj náš drobec sa už viezol v tej sedačke v ich aute.
Systém Turnosafe (jednoduchým pohybom otočíš autosedačku k sebe) ma napr. Bébé Confort Axiss:
http://www.hrajko.sk/autosedacka-bebe-confort-a...

nanika
7. sep 2010

@renabr ja by som aj tak radsej na tvojom mieste hladala medzi 0-18, najme ked pises, ze cestujete naozaj dost. Na 9-18 by si musela pockat do samostatneho sedu a ma nevyhodu, ze sa da vozit len v smere jazdy, co urcite vies a ja sa zasa opakujem 🙂 Ale financne ta to vyjde aj tak na rovnako, kedze tato kategoria ma aj tu, co by si chcela aj ty, ale navyse ziskas tu moznost otocit sedacku este stale do protismeru, co sa do toho roka urcite este zide 🙂 Takze vyhody vajca s vyhodou vacsieho priestoru sedacky od 9 kg.

tuto odpoved na tvoju otazku, podla testov vybrate maxi cosi, len uz ockami vyhladaj tu tvoju skupinu...

http://fotelik.info/pl/testy/maxi cosi/grupa/ro...

renabr
7. sep 2010

ninny ktoru maxi cosi konkretne má kamoška? lebo ich je viac a neviem sa rozhodnuť, no aj tak bude asi najmudrejšie ísť do obchodu a tam ich všetky vidieť na vlastné oči a hlavne vyskúšať aj s malým (ked už bude vačší) a aj v aute...

ninny
7. sep 2010

@renabr Maxi Cosi Priori XP majú.

lenka03
7. sep 2010

Baby mate niektora dve rozne sedacky? myslim napr v jednom aute 9-18a v druhom 9-36? Pytam sa lebo moje auto je malinke tak som vzala co najbezpecnejssiu a v druhom aute, ktore je vacsie a bezpecnejsie sa vozime malo. Zvazujem ci do toho druheho nekupit dsedacku 9-36 ale bojim sa toho, ze jednu z tych dvoch sedaciek bude mat mala radsej a druhu bude odmietat.
Toto sa mi stalo ked som do svojho auta umiestnila 9-18 a vajicko som dala do druheho auta. Zo dna na den vo vajicku zacala chytat zachvaty zlosti tak sa obavam ci sa to nestane ak budu v autach dve rozne autosedacky.
Mate s tym niekto skusenosti?

lenka03
7. sep 2010

A este jednu otazku som chcela ohladom sedaciek 9-36 - niekde som citala ze sedacka by sa malapo 4 rokoch vymenit lebo ze sa opotrebi, oslabi, casom skrehne material konstrukcie a potom je aj z tej najbezpecnejsiej sedacky len sedacka prooti pokute ... Co si o tom myslite?

nanika
7. sep 2010

@lenka03 To riziko tu bude vzdy, ze sa jej znepaci ta druha, najma, ak bude velky rozdiel v sklone a co do priestoru :( Ja sa skor bojim toho, ze sa u nas strhne bitka, ak kupim starsiemu 15-36 a 9-36 necham mladsej.

nanika
7. sep 2010

@lenka03 s tou zivotnostou je to pravda. ale ak sedacku budes poctivo vyberat a nebude permanentne vystavovana vysokym teplotam a potom mrazom na parkovisku, ta zivotnost sa posuva asi na 7 rokov.

lenka03
7. sep 2010

@nanika
tie deti :D moja mala zacina strasne trucovat ale tak ze ocervenie, dostane zachvat placu s triaskou a dovod je uplna blbost napriklad sa prestaneeme hojdat na ihrisku ... alebo sa jej nepaci v autosedacke ... alebo sa jej nepaci novy kocik a podobne, no a nie je ziadna slava soferovat s jaciacou potvorkou 🙂

S predlzenim tej zivotnosti by to znamenalo parkovat v garazi a nie na parkovisku lebo ked autosedacku vyberiem a premiesstnim do domu alebo ju necham v aute na parkovisku tak sa tomu mrazu nevyhnem ... S vajickom je to lahke ale autosedacka 9-18 kil da zabrat. Ked len premiestnujes z auta do auta tak potrebujes mat obe zaparkovane blizko seba, obe tak aby si otvorila dvere napplno ...

Tak hned dva dovody na rovnaku 9-18 ako mame

nanika
7. sep 2010

@lenka03 ja mam tiez 7 kg hebedo a nevyberam... ale ked si predstavis plast par zim v minuse, par liet v 60 stupnovej horucave, tak pracuje a znehodnocuje sa...

ja neviem, ako myslis, ja momentalne pripravujem argumenty na dokupenie 0-18 pre nasu 6 kg krehotinku, odhodlavam sa na manzela 🙂

lenka03
7. sep 2010

ja som mala vajicko a prislo mi to velmi velmi prakticke ked mala zaspala tak som ju len prehodila z auta na podvozok kocika, previezla z parkoviska do bytu a tam hajala dalej vo vajicku len som ho naklonila a podlozila knihami aby bola viac lezmo
Teraz som vahala ci do druheho auta nieco lacnejsie 9-18 kg alebo rovno 9-36 alebo aku variantu zvolit ... Ale vsetko nam hra za rovnaku 9-18 aj ked je drahsia ako je nevyhnutne dat za autosedacku v tejto kategorii.

nanika
8. sep 2010

@lenka03 ved to, len to ma drzi, aby sme ne presli na tu 0-18, ked ideme niekam, naklikavame, lebo na sportak je este velmi drobna a vo vanicke nebude. Ja len tak uvazujem dopredu, chcela som, aby isla z vajca do evolvy, kvoli financiam, ale asi neusetrim nic a pojdeme aj tak do medzistupna, lebo je mensia. Jej brat mal v jej veku o tri kg viac...

ninny
8. sep 2010

@nanika veď na necelých 5 mesiacov je 6 kg v pohode, nie? 😉 náš drobec bude mať 15 mesiacov a ma 9,8 kg 😉

jaa
8. sep 2010

@nanika Drobnější je.Asi bych ji nechala,co nejdéle ve vajíčku. 😉 A pak vzala tu 0-18. 😉 naše malá měla 6Kg ve dvou měsících,coby kojená.Ale je možné,že až tvoje malá začne baštit příkrmy,tak se taky obalí.U nás to bylo teda opačně.Kojená přibírala hrozně moc a na příkrmech skoro nic..

nanika
9. sep 2010

@jaa necham ju, co to da, neboj 🙂 Eminka bola od zaciatku prikrmovana um, potom sa nam podarilo prejst na vyhradne mm, ale stale pribera asi 300g mesacne, co uz. Nemienim ju slapat na silu aby som splnila nejake tabulky, je to spokojne pekne babo 🙂

jaa
9. sep 2010

@nanika Taky jsme byly mimo tabulky.Nejprve nad čarou a ted už pod ní. 😀 Ono se to nedá...Hlavně,že je malá spokojená a zdravá holčička.. 😉

wewe4
11. sep 2010

baby, chystáme sa kupovať autosedačku a pozerala som testy 2010 - najlepšie vyšla Kiddy Energy Pro.
máte niektorá skúsenosti? kvalitná teda asi bude, len ma hlavne zaujíma, či sa aj detičkám páči...lebo to nie je lacná vec a keď sa tam krpcovi nebude páčiť ... 😨

nanika
12. sep 2010

@wewe4 je to pultikova autosedacka, no hop alebo trop... tento typ nekupuje vela ludi... ale nieco podobne, neviem, ci nie toto konkretne nema musko, skus jej napisat IP, ak sa tu nezjavi.

Z tejto kategorie sa zvykne kupovat este maxi-cosy toby, alebo isofixove z tejto znacky, potom stara znama romer king a v poslednej dobe okrem pultikovej kiddy aj cybexky. Treba si pozriet celkove testy, nielen jeden rok, ono sa totiz nezvykne testovat sedacka viac raz, takze aj starsie testy nie su zle...

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

wewe4
12. sep 2010

a to je zlé, že je pultíková? sa v tom vôbec nevyznám 😨
dík za ten link, popozerám to
tie maxi cosi vyzerajú super a ako pozerám aj sú vychvalované..ale aj dosť drahé 😖

metlonka
12. sep 2010

Kiddy sice splna vsetky kriteria, ale ten pultik, vdaka ktoremu je ta sedacka taka bezpecna, deti nemaju velmi radi. Moja mala si bola sedacku vyskusat u znamych a ked sme ju tam "zasekli" tak revala ako najata... 😝 , neviem ...asi zalezi aj od povahy dietata, ak je kludnejsie, tak ti v tom mozno vydrzi 😉 Urcite je potrebne ist si ju vyskusat niekam do obchodu.Znami ju maju a su s nou velmi spokojni, maju kludne dietatko 🙂 Aj ked na dlhe cesty tiez nevie v nej obsediet 😒
Z vajicok je najlepsia znacka Maxi Cosi, v skupine 9-18kg urcite Romer...
Ja nie som zastancom autosedaciek 9-36kg....pokym dieta dorastie do tych kil...tak je uz sedacka zastarana 😝
Pre rodicov je to sice vyhodnejsie, z financneho hladiska...ale z hladiska bezpecnosti....neviem neviem...pokrok ide dopredu milovymi krokmi 😉

wewe4
12. sep 2010

no moj malý je prámveže veeľmi aktívne dieťa a toho sa bojím, aby tam vdržal, lebo už teraz máme problém vo vajíčku..tak preto sa ponáhľam s kúpou novej, dúfam, že keď bude mať "výhľadˇ, bude to lepšie...
snažím sa hľadť v skupine 9-18kg niečo pohodlné (aby si tam mohol aj pospať), samozrejme bezpečné a aj tá cena... (cchela by som sa zmestiť do tým max. 200e) 😝

deniskateniska
12. sep 2010

my mame 8kg macka,vo vajicku mame odzaciatku problem,bo sa narodil 4kg a novorodenecka vlozka nam bola mala.mame ale 2,5 mes.tak je skoro ist do sedacky,ale ak bude takto dalej rast,nebudeme mat inu moznost.dnes idem skladat sportiak,bo sa do vanicky nezmestime🙂neviete mi poradit ako s tou sedackou?dakujem

metlonka
12. sep 2010

@wewe4 moj maly ma tiez 10 mesiacov a dali sme ho uz do sedacky a odvtedy je klud...ma dobry vyhlad, vsetko vidi, tak je spokojny 😀 Co sa tyka tej Kiddy sedacky s pultikom, citala som o nej tu na konikovi, niektore maminy si ju velmi pochvaluju, hlavne ten pultik sa detom paci, lebo si mozu nan poukladat hracky, alebo ked papaju tak si tam polozia jedlo...no je to velmi individualne, asi fakt zalezi od natury dietata 🙂 Najlepsie je ist priamo do obchodu, vyskusat si viacere a potom na nete vyhladat najlacnejsie a objednat 😀 My to tak robime. Mame Romer King 9-18 kg a starsia dcerka ma tiez Romerku, tu vyssiu kategoriu. Ale pocula som velmi dobre hodnotenie na tie ceske sedacky Cybex...a nie su ani drahe...skus stranku dracek.cz 😉

nanika
12. sep 2010

@deniskateniska treba ist do 0-18, urcite nie 9-18, lebo by nemohla byt sedacka v protismere. Vyborna, co do kvality, komfortu a trosku aj ceny je britax first class

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...

je jasne, ze v nej nevydrzi styri roky, ale je stavana inak ako vajicko, tak by to mohlo byt riesenie. Do 13 kg sa da vozit v protismere, takze pri takomto priberani bude este dost podstatny cas lepsie chraneny 🙂

nanika
12. sep 2010

@wewe4 skus mrknut na king od romera, viac na http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/king-plus kupis presne okolo tej sumy 200 Eur...