Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

andrejo
19. júl 2011

@nanika hej evolva je super sedacka .. skoda len ze nieje isofix.

ironka
19. júl 2011

@suzieqiu ahoj, zistila si mi tie obchody na autosedačky? dík

suzieqiu
19. júl 2011

@ironka ahoj este nie, zajtra budem s tou kamoskou sa jej spytam. dam vediet.

ironka
20. júl 2011

@suzieqiu ok dík

letenka
21. júl 2011

Ahoj maminy...prave sme aj my v obdobi vyberania autosedacky pre nasu bambulku...vybrali sme nakoniec Romer Safefix plus TT/Romer Safefix len som sa docitala, ze je trochu problem to nainstalovat do Fabie, tam su tie oka akoby "usadenejsie"....mate s tym niektora skusenost - Fabia a isofix? Nerada by som zainvestovala do takej autosedacky a nakoniec s tym bude problem ☹ . Dakujem za kazdy nazor, skusenost 😉

nanika
21. júl 2011

@letenka Co tak si ju ist skusit vyskusat do obchodu?

sunnessie
21. júl 2011

@kvetinqa @nanika Dakujem. Do vajca sa este zmesti ale uz len len, ma 10kg. Snad do toho roku vydrzime vo vajci a potom asi ta Evolva.

letenka
21. júl 2011

@nanika Jasne, pojdeme ju tam urcite vyskusat, no hlavne nech prestane prsat 😉 ...do toho casu som myslela, ci s tym niekto nema osobnu skusenost, napr. aj po dlhsom pouzivani 🙂

nanika
21. júl 2011

@letenka na fabiu sa tu nikto nepytal, problemy boli Evolva a oktavka, takze pochybujem, ze ti niekto na toto odpise. Vseobecne su to vynikajuce sedacky, zaclenila by som medzi ne aj Duo. Zalezi na tebe, ci chces aj tu nohu a ak nie, ci chces, aby si mohla popripade putat v inom aute, mozno u kamaratky, alebo rodicov s 3bodovym pasom a nie isofixom.

ironka
25. júl 2011

@suzieqiu ahoj, zistila si mi ten obchod v rakúsku na autosedačky?

suzieqiu
25. júl 2011

@ironka ahoj,akurat vcera som s tou kamoskou bola. ona si vsetko nakupovala v babyone. stranka baby1one. autosedacku zozenies v bipe. aku potrebujes?

ironka
25. júl 2011

@suzieqiu ahoj mám záujem o romer king plus alebo druhá maxi cosi prori sps, zisti ceny, dík.

suzieqiu
25. júl 2011

@ironka no ja uz sa tazko dostanem do bipy 🙂 naposledy mali vajicko maxi cosi za 70eur. neviem kedy budu mat zas priori. teraz to uz ani na net nedavaju. jedine si zohnat niekoho kto tam chodi a nech ti to pozrie. aj na konikovi su mamicky co chodievaju casto tak skus sa ich spytat.

kajca50
26. júl 2011

@tini ahoj my sme kúpili 9-36 kg s isofixom a sme spokojní cybex

lucikan
26. júl 2011

ahojte, chcem sa poradit. Citala som aj par stran dozadu, tak uz mam aspon trochu jasnejsie v tych sedackach. Nas problem je takyto, syncek, 9 mesiacov, 7,5 kg. Spageta, ktora pomalicky pribera. Vcera sme po tyzdni isli autom a sice som myslela, ze vo vajci pekne este pobudneme vzhladom na tie kila, tak sa ukazalo ze asi nie a ze urgentne! potrebujeme kupit novu autosedacku. Neviem, ako je to mozne, ze este pred tyzdnom som si to tak nevsimla. Vcera jednak protestoval, ale hlavne v oblasti ramien sa tam chuda uz nevojde, no a hlavne co urobil - vyzdvihol sa a sedel si tam. Nasilu spat ho bolo dat tazke, lebo ako hovorim, tie ramena ma uz prilis siroke. On az teraz zacina naozaj sediet a sadat si, tak to asi proste uz zacal nadobro robit aj v autosedacke. Z toho mi vychadza - musime ist z vajca (?).
Teraz problem ze aku, ze ano, toto je hotova spanielska dedina 😀 . No ale ako som si nacitala, tak mi vychadza ze jedine kategoria 0 - 18 kg je pre nas aktualna, jednak kvoli kilam a jednak preto, ze sediet este len zacina (?).
No a jedine, co som v tejto kategorii nasla pouzitelne je Britax First class plus a Concord ultimax. Z tejto volby sa mi viac pozdava ta Britaxka.
Viete mi poradit, ci som nieco opomenula a ci je moj zaver dobry? Este, ak viete poradit inu znacku v kategorii 0 -18kg budem rada.

kamilka22
26. júl 2011

@lucikan jednoznacne kategoria 0 - 18 kg. Tie 9 - 36 som zvazovala pri dcerke, ale mali sme ju v obchode a obchodnik nam radil tiez 0 - 18 kg. Bolo jej v nej pohodlnejsie a zdala sa mi tam aj viac v bezpečí. Teraz ma uz tu vacsiu /9 - 36/ a syn "zdedil" tu predchadzajucu. Mame Zooty a sme spokojny s oboma.

macik27
26. júl 2011

@lucikan my máme concord ultimax malinká je tiež taká špagetka 😀 od štvrtého mesiaca som ju vozila v protismere jazdy a teraz som ju už otočila už tam moc vymýšlala a do 9 kg jej už moc nechýba...mne sa nej páči to upevnenie ona sa dá pekne dotiahnúť a potom sa vôbec nepohne a má bočné opierky hlavy takže je chránená aj pri bočnom náraze toto bolo pre nás rozhodújúce 😉

nanika
27. júl 2011

@lucikan si sikovna, pochopila si to dokonale. Ja mam tu first class, rovnaku spagetku doma, tento tyzden sme po prvy raz otacali a uz ju tak nechali. Mame 9 kg, 15m a cca 78 cm. Zmestil sa mi do nej 18 kg syn, 3,5 rocny, len som trestila oci 🙂
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

tu mas link aj na ine sedacky 0-18

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

monikapalo
27. júl 2011

Mame britax romer 9-36, spokojnost. Dobry material, pevne zapinanie, maly v nej neprotestuje, comu sa tesime. Je pravda, ze sme s nou este necestovali daleko a kedze sa neda dat do leziacej polohy, neviem si predstavit, ako by v nej maly travil cestu. Zatial je to tak, ze zaspi za prvou zakrutou. 😀 Ale inu by som nechcela.

lucikan
27. júl 2011

@kamilka22
macik27
nanika dakujem za komentare, takze viac menej rozhodnute, na 99 percent tu Britax. Idem skusit nejaky dobry deal najst ale najskor si odskusame, aj Britax aj ten Concord. 🙂

lucikan
27. júl 2011

@suzieqiu prosim ta, ako je to s tou Bipou a ich sortimentom? Na nete kukam, ze to je drogeria...oni maju z casu nacas aj autosedacky (pripadne iny tovar pre deti) alebo vzdy maju aj tento typ tovaru a len to nedavaju na net?

nanika
27. júl 2011

http://www.obchodny-dom.sk/autosedacka-romer-ki...

kto potrebuje kupit kinga, tu je dobra cena 🙂

lucikan
29. júl 2011

@macik27 tak videla som concord sedacky nazivo (aj ked nie ultimaxku, tu nemali) a fakt sa mi zapacilo ako su site, proste ta kvalita latok. Kde ste kupovali vy tu vasu a kolko vas vysla, ak sa smiem spytat? Videla som aj video na youtube a veru vyzera to na kvalitu. Ale zaujalo ma to s tym pasom - ze nesmie byt pas zapnuty (priamo to kovovo plastove zapinanie) na sedacke, ale pod nou (dam link na viedo, ak nevies co myslim) - to som si nie ista ako je to v nasom aute, musim to ukazat muzovi.
A este, ta bocna ochrana hlavicky je fakt poriadna, ma sancu dieta odtial nieco vidiet, ked kukne do strany?

lucikan
29. júl 2011

@nanika mozem sa ta este spytat, co u teba zavazilo pre kupu Britaxky 0-18? Ja som myslela ze tutovka ju beriem, ale bola som ju pozriet v obchode a jak na potvoru mali tam strasne osunteny kus, no asi dva roky im tam v tom obchode musel stat. Takze prvy dojem velmi zly, ale viem ze to len preto, ze taky otrasny kus tam mali. Ale poznas to, ostal vo mne blby pocit, ze je to nekvalitne a teraz vaham, hlavne ked som v inom obchode videla tie kvalitne popresivane Concord sedacky. 😒

macik27
29. júl 2011

@lucikan my sme si ju nechali doviesť z Nemecka lebo u nás nebola farba ktorú sme chceli a dokonca nás vyšla o sto Eur lacnejšie....my máme Škodu Roomster a tam nie je so zapínaním problém a čo sa týka výhladu tak to netuším ale malá si zatiaľ nesťažuje 😀 my máme presne túto http://eshop.pravda.sk/katalog/predeti-autoseda...

zuzl
29. júl 2011

Ahoj, problém, jakou sedačku vybrat má většina matek. I u nás doma to bylo horké téma a ty informace, které se nám dostanou, jsou všelijaké a člověk si má pak dle nich vybrat správně :o). Nicméně - miminko bych měla ve vajíčku co nejdéle to půjde. Dokavaď to splňuje bezpečenostní kritéria. Když se pak pořídí autosedačka 9-18 kg - je to pro dítě, aspoň myslím, pohodlnější!!! Jsou více polohovatelné než ty 9-36 kg. O bezpečnosti se nedá mluvit celkově. To pak už záleží na značce a na upevnění do auta. My měli doma "otesánka" a tak jsme ve vajíčku vydrželi jen do 10tého měsíce. Pak jsme pořídili autosedačku od Chicca - Key 1 Isofix a naprostá spokojenost. Sic to bude jen do 18 kg, ale teď už přibírá mnohem pomaleji než první rok a pak to využiju na další dítě a většímu koupíme zase o stupeň vyšší sedačku. Aspoň do té větší zase pořádně doroste. 🙂 Přeji dobrou volbu!

nanika
29. júl 2011

@lucikan Lebo s romer-britax uz mam skusenost a viem, ze su kvalitne, vyspekulovane, vyborne sa peru a su dobre vypolstrovane. Maju kvalitny plast, sitie, dobre sa s nimi manipuluje pri zvliekani potahu, teda u pluskovych verzii. Concord je tiez dobry, nie je o com 🙂 Concord vyraba lietadla, alebo ich interier, britax je takisto vyrobca sedadiel do lietadiel 🙂

musko
31. júl 2011

@lucikan - za seba možem 0-18 doporučiť BeBe Comfort Iseos - parádna - vypolstrovaná, vysoké bočnice, polohovanie jdenou rukou-veľmi pohodlná na spanie, a dajú sa aj rozšíriť bočnice pre staršie dieťatko. Vajíčko sme mali MC, potom som ako vačšiu kupovala túto a super.