Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lotysek
29. máj 2011

@musko Děkuji moc za typ. Vypadá skvěle. A používali jste ji taky v obou směrech ? Podívám se po cenách. a vyrazím do obchodu juknou na to jak vypadá v reálu. Doufám že seženu.
Děkuju moc

nanika
29. máj 2011

@lotysek http://www.gracobaby.eu/en_EU/product/8N99/ORBE/

ja by som ti skor pri takom rychlo rastucom medvedikovi odporucila skor tuto, ale nie je bezne dostupna.

Ale jasne, ze aj @musko va je dobra 🙂 Ale kazdopadne, treba 0-18, podla moznosti jazditelna v protismere do tych 18 kg, lebo 13 kg limit je pri takejto vahe dietata na figu, dosiahne ju kludne do 6 mesiacov veku, co je dost malo.

lu
30. máj 2011

@nanika ahoj chcem sa spytat ci si nepocula o tom, ze je v zakone napisane ze deti sa nesmu vozit v protismere po prekroceni 13kg? 😕 tvrdil mi to jeden predavac ked som bola pozerat autosedacku 0-18kg a spomenula mu ze maleho chcem vozit takto do 18kg.

musko
30. máj 2011

lu, hovoril Ti to správne - do 13 kg v protismere, potom v smere jazdy - to píšu aj výrobcovia autosedačiek 0-18 :o)

nanika
30. máj 2011

@musko
@lu
ale ved to je capina, to nemas napisane v ziadnom zakone, zakon hovori len o zadrziavacom zariadeni a norme, ale o type sedacky a konkretnom vozeni nie je ani reci.

Musko, ale su sedacky do 0-18, ktore nie su obmedzene pre vozenie v protismere do 10, 13 kg, ale aj do tej 18 kg hranice. Ta vahova hranica je cisto len o tom, ako je sedacka konstruovana a kolko unesu pasy v pripade narazu, nic ine v tom nie je. Ten link co som sem hodila, to graco je 0-18 na protismer.

musko
30. máj 2011

Aha - tak to som nevedela - sa ospravedlňujem. Mala som za to, že aj v tých do 18 kg to platí takto :o)
Akurát si to neviem predstaviť prakticky - kam dá to decko nohy - zvačša ich už majú dlhé:o))

nanika
30. máj 2011

@musko ale coby moja, co sa ospravedlnujes 🙂 Pozri si to graco par prispevkov vyssie, ono sa ta sedacka kvoli noham odstrkuje od sedadla kovovou konstrukciou.

musko
30. máj 2011

@nanika - ja som ju pozerala, na podobnom princípe má aj recaro 0-18 a vieš ako dopadla v testoch - si myslím, že keď sa to odstrkuje od tej opierky, tak klesá bezpečnosť - ale to je na iných, ako to posúdia.

lu
30. máj 2011

@musko ja som pozerala na zahranicnych strankach a tam boli fotky aj 3-4 rocnych deti v protismere, sedeli tak ze nohy mali obkrocmo alebo v tureckom 😀 inak kamoska zije v dansku a pytala som sa jej na to, jej mala ma 4roky a ze je spokojna v protismere nic ine nepozna 😀 ma ju ale na sedadle vedla seba vo fiate 500 😀

lu
30. máj 2011

@nanika tiez si myslim lebo som nic take nenasla, ale 100% tvrdil ze dostanem pokutu ak nie od nasich policajtov- ti o tom netusia, tak urcite v zahranici... 😠

musko
30. máj 2011

@lu - a aké dlhé cesty s ňou absolvuje?
Ako - viem si predstaviť cesty do a zo školky/školy, na kratšie trasy, ale vieš si predstaviť sedieť obkročmo alebo v tureckom dlhé trasy? Neviem, asi je to o zvyku....... Každopádne, je to najbezpečnejšia forma prepravy detí 😎

nanika
30. máj 2011

@lu no, keby policajti so sebou vozili vahu a kazde decko si odvazili, preco nie 🙂
@musko tato ma 4 v bezpecnosti.

http://www.google.sk/search?client=firefox-a&rl...

nepripada mi, zeby tam deti sedeli v tureckom sede 🙂

nanika
30. máj 2011

@lu pokutu mozes dostat, ak si posadis dieta v sedacke dopredu, ak je vzadu volne miesto a su tam pasy na upevnenie sedacky. Teda okrem nepouzitia ziadnej sedacky, alebo nezapnutia v sedacke.

lu
30. máj 2011

@nanika mozes mi napisat aky je to zakon aby som si ho precitala? 🙂

lu
30. máj 2011

pozriem si to dakujem 🙂

nanika
30. máj 2011

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

davam do pozornosti tohtorocny test ADAC 🙂 Ano, uz zasa je rok za nami a uz zasa sa testovalo 🙂
Dalo by sa inak povedat, ze tohtorocne testovanie dopadlo celkom fajn, najlepsie dopadla romerka s isofixovou bazou.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

video 🙂

lidiab
1. jún 2011

Ahojky, mate nekdo zkusenost s sedackami Bellelli? Znamy pracuje ve firme, ktera je prodava a nabizi ji nam za nakupni cenu, ale nikde jsem ty sedacky nevidela a prijde mi moc levna. Trochu se toho bojim 🙂 Ja mam vybranou sedacku od Romer, dalsi variantou je Casualplay.

nanika
1. jún 2011

@lidiab nepoznam, netestovali, v zivote som o nej nepocula. Podozrivo nizka cena hovori za seba, mas pravdu. Ak ta financie pustia, priklanam sa k tym druhym, tebou pridanym.

lidiab
1. jún 2011

@nanika Souhlasim, take jsem nenasla zadne info o teto znacce. Proste mi to prijde podezrele a vybereme si neco jineho 🙂

kristi
4. jún 2011

nevite nkdo zda muzu Miu prevezt na prednim sedadle v sedacce, pokud jedu trimistnym renaultem traficc?

musko
4. jún 2011

@kristi - ano

nanika
5. jún 2011

@kristi pokial ti auto nedovoluje konstrukciou, chybajucimi pasmi alebo obsadenostou prepravovat dieta vzadu, mozes prepravit v predu.

kristi
5. jún 2011

@nanika diky, stacilo si precist manual, je to v pohode 🙂

nanika
6. jún 2011

@kristi od coho manual? Lebo bud ta limituje auto, alebo zakon 🙂

kristi
6. jún 2011

@nanika od auta 😉

upomienka
6. jún 2011

ahojte, viete mi poradit? máme 8mesačné dieta a zatial jazdíme vo vajíčku, no to už nám bude pomaly malé... tak sa pomaly pozeráme po autosedačke. myslíte, že je lepšie kúpit 9-18 alebo hned 9-36? jazdíme len občas a aj to krátke trasy.
ako ste to riešili vy?
dakujem za vaše rady, postrehy a skúsenosti. 🙂

pia22
6. jún 2011

@upomienka my mame 0-18 Espiro Optima, malemu sme ju bohuzial kupili az v 11. mes. dovtedy sa chuda krcil vo vajicku☹ Pouzivame ju uz takmer rok a sme spokojni - je polohovatelna, pohodlna, mäkkucka, nepoti sa v nej a za rozumnu cenu.

nanika
6. jún 2011

@upomienka ak riesite len kratke trasy, staci aj 9-36 kg. Ale jasne, ze 9-18 je niekde inde aj s pohodlim, sklapanim a nesmiem zabudnut ani na vozenie deti v protismere co najdlhsie, v com jednoznacne vedie tvoje vajicko. Ak v nom vyckate aspon do jesene, tak by som, kludne isla do tej 9-36, urcite Britax Evolva. Ak by ti bolo 200 eur moc a rozhodovala by si sa v inej cenovej relacii, tak potom radsej 9-18. Co sa vam zasa financne neoplati, lebo za nou budete aj tak musiet kupit vacsiu a nakoniec vas to vyjde za jedno a takto ste mohli mat jednu, testovanu a bezpecnu.