Joie i-Venture verzus i-Spin 360

4. sep 2021

Dobrý deň prajem, chcem sa poradiť ohľadom autosedacky 0-18kg. Mame auto s dosť šikmými sedadlami, každý mi radi i- spin no chcela by som vedieť či by na šikmé sedadla sadla aj sedacka joiei venture s isofixom alebo je ešte skoro na pokračovaciu sedacku a kúpiť nové vajíčko? Doteraz sme mali cybex aton M ku kočíku z bazáru.
Syn skoro 10mesiacov, 8,5kg. Vajíčko nám spadlo zo schodiska a praskol bok, nechceme ho už používať čiže hľadám pokračovaniu sedacku/vajíčko. Limit sme mali max 350€

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel993
4. sep 2021

Syn už sedí samostatne aspoň 2 mesiace? Ak nie, poriešte ešte vajíčko, hoci používané. V každej sedačke dieťa sedí, aj keď má novorodenecku vložku. Preto sa odporúča dať dieťa do sedačky až keď dieťa samostatne sedí 2 mesiace. My máme od roka a pol joie i spin 360. Za mňa super sedačka.

evkao
4. sep 2021

syncek uz sam sedi? Venture ma slabsi
sklon ako spin (teda na sikme sedadla naozaj nie), a nie je ani otocna (je obojsmerna)

autor
4. sep 2021

@evkao áno on uz aj začína chodiť

jolana2804
5. sep 2021

@beata_k Ne nemá vložky pro novorozence. Má zmenšovací vložky. Novorozenec do tý sedačky nepatří.

jolana2804
5. sep 2021

I-venture není dobrá volba na šikmá sedadla. Z těch otočných co vhodný jsou, jsou to Joie i-spin 360, Nuna Prym a Besafe izi turn. Pak jedině vybrat pásovou sedačku (třeba Axkid minikid)

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkao
5. sep 2021

@beata_k autosedacky su kategorizovane od 0kg, od 9kg, od 15kg, to, ze vyrobca udava na sedackach od 0kg neznamena, ze je vhodna pre babatko, niekedy aj deticky, ktore uz prerastu vajicko a same sedia nemaju este 9kg, cize kategoria 9-xx je pre nich nevhodna
to ze tam vyrobca uvedie od narodenia, je bohuzial aj biznis, ludia to kupia a az potom zistia, ze to nie je dobre, ze tam to dieta je moc nasedato (v kazdej pokracovacej sedacke bude dieta v pasivnom sede na rozdiel od vajicka, kde je v klbku), ze pasy nesedia dobre na plieckach, ze su daleko od seba, tuhe, siroke, ze je tam dieta utopene (zle pre bezpecnost)... do pokracovacej sedacky ma ist dieta, ked minimalne 2 mesiace samo sedi, aj z hladiska jeho zdraveho vyvoja aj bezpecnosti
pre tvoje info 🙂

angel993
5. sep 2021

@beata_k v každej autosedačke dieťa sedí, aj keď má uvedené, že je od 0 kg. Pre novorodenca nie je dobré, aby bol v pasívnom sede.

jolana2804
5. sep 2021

@beata_k Přesně jak se píše výš. Existuje jen pár sedaček 0-18 (vím o dvou, který jsou opravdu vhodný od narození a Joie k nim nepatří ani náhodou). Tohle tvoje info je opravdu jen o byznysu a je smutný, že se zrovna v tomhle nemyslí na správnej vývoj dítěte

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkao
5. sep 2021

@beata_k nie, nie je to esej o tom, ako klame, kludne mozes v takej sedacke vozit male dieta, ved ho tym priamo nezabijes, vyrobcovi je sum a fuk jeho zdravy vyvoj, jeho dieta to nie je
ale je pekne, ked veris, ze kazdemu vyrobcovi ide len o dobro spotrebitela 😁
a ja som sedacku videla, ver ci nie, dieta v nej v klbku naozaj nie je

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. sep 2021

@evkao okej fajn takze akú sedacku by ste mi poradili? Lebo každá skupina kde sa riešia sedacky mi radi joie i spin, Nuna prym a besafe Twist

evkao
5. sep 2021

@beata_k skus 🙂 a to je super, sedacka je to dobra, ja voci nej nemam ziadne vyhrady, ked sa vhodne pouziva

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkao
5. sep 2021

ved ano, ak syncek uz sedi sam (pises, ze ano), tak kludne ber Joie i spin, ak je to v ramci tvojho rozpoctu, ty si sa pytala na rozdiel s i venture, ta na sikme sedadla vhodna nie je

evkao
5. sep 2021

@beata_k samozrejme, ako povies 😀👌

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. sep 2021

@evkao áno sedí sám už asi 3 mesiace za to sa pýtam či už je vhodný kandidát do autosedacky 😀 alebo lepsie vajíčko
Inak s tých dalších otočných čo sú v cenovej kategórii nižšie ako joie i spin sedí ešte niečo na šikmé sedacky?

evkao
5. sep 2021

@beata_k 🤦🏻‍♀️ videla si uz male dieta s mierami novorodenca v tejto sedacke? ak ano, a stale tvrdis, ze to je ok, nemam k tomu uz co viac povedat

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. sep 2021

@beata_k myslím že @evkao Vám chcela tým len povedať že ak aj výrobca udáva rozpätie 0-18kgtak pre 3kg novorodenca vhodná táto sedačka nie je kvôli tomu že takýto novorodenec ešte by nemal byt v takejto polohe hoc tam sú vložky, tak isto je to aj so sedačkami 0-36, nemozebyt jedna sedacka vhodná pre novorodenca a 10kg dieťa, môžte ho tam dať keďže sú tam zmensovacie vložky ale nebude to preňho bezpečne ani vhodne
Inak tie sedacky sú určite fajn

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. sep 2021

@beata_k chápem, čiže si ju využívala s vložkami od narodenia, okej v poriadku, je písaná od narodenia chápem len tu pani sa len snažila vysvetlit že pre malé bábätko je najlepšie byt vo vajíčku 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. sep 2021

@beata_k zbytočne prehnane reagujete, každý odborník Vám určite viac odporučí vajíčko,
vajíčko znamená menšie váhové rozpätie a lepšia poloha babatka, bezpečnejšie pre bábätko
A nie raz niekto povedal, to tu hovoríte fakt odveci, tak nech sa páči kúpte si napr sedačku 0-36 lebo je od 0, určite je lepšia ako vajíčko lebo je písaná od 0

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz