Poraďte autosedačku pre 1,5 ročné dieťa

lusyc
22. jún 2018

Ahojte. Už viackrát som hľadala autosedačku pre dcéru. Má 1,5 roka, necelých 8 kg. Teraz má zdedenú romerku 9-18 kg, lebo z vajíčka jej už trochu trčí hlava. Ale je veľmi nepohodlná, nedá sa polohovať a je v nej akási vystrčená dopredu na isofixovej báze. Hľadám takú 9-25 alebo 9-36 kg, na isofix, polohovateľnú a schválenú aj podľa novej normy R129. Najlepšie romer britax, joie alebo maxi cosi. Podľa filtrov na nete taka ani nie je?jeĎakujem.

montemotherone
22. jún 2018

@lusyc my sme išli z vajíčka už v 5 mesiaci do Maxi cosi milo fix 2014... V testoch ADAC bola medzi najlepšími vo svojej kategórii. A malý tam bol do 4 rokov (aj keď vyzerá na 5 🙂 Veľká spokojnosť. Dlho využiteľná v opačnom smere, mierne polohovateľná (väčšinou, sedačka ak sa dá polohovať viac, už nemá dobré hodnotenie v testoch bezpečnosti), veľmi dobre čistiteľná (mala som bielo čiernu, farba pekne stála, aj po 4 rokoch bola veľmi zachovalá, "nespratá" 🙂 ...

sarracenia
22. jún 2018

@lusyc ahoj, taka asi naozaj neexistuje. Ak chces novu i-size normu a zaroven romerku, tak na vyber je len toto:
https://www.britax-roemer.com/car-seats/toddler...
My budeme kupovat dualfix M.

lusyc
autor
22. jún 2018

Ďakujem za tipy. Som si myslela, že len zle hľadám. Normu zmenili a trh nenasýtili. Mne sa najviac pozdava joie traver shield, samozrejme na SK nie je. Nemáte ju niekto v zahraničí, ozaj je len R44/04?

lusyc
autor
22. jún 2018

@sarracenia ďakujem. Dualfix M kvôli nižšej váhe?

sarracenia
22. jún 2018

@lusyc mame 10mesacnu slecnu, tak este chceme dlho vozit v protismere, preto dualfix a novorodenecku vlozku nam uz netreba (to je asi jediny rozdiel medzi dualfix a dualfix m)

kahanikova
22. jún 2018

Maxicosi milofix alebo cybex siorna i-size

lusyc
autor
22. jún 2018

Maxi cosi milofix je tiež R44/04.

kahanikova
22. jún 2018

Maxi cosi axissfix pomýlila som sa 🙂

lusyc
autor
22. jún 2018

Ešte sa opýtam, rodičia, čo máte väčšie deti ako 4 roky, či 18 kg, v čom budete voziť deti podľa novej normy?

babi81
22. jún 2018

@lusyc my mame cybex sirona a uplnne spokojny