Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte mi ohľadom otočnej autosedačky?

Zodpovedané
Autosedačky BeSafeAutosedačky CareteroAutosedačky CybexAutosedačky Maxi-CosiAutosedačky RömerVýber autosedačky
4. mar 2020

Dobrý deň,

rada by som si nechala poradiť s otočnou autosedačkou. Pozerala som Joie spin 360 GT a Maxi Cosi Axiss, aj keď to je len 90 stupňov. Alebo tá Sirona otočná.

Tam nerozumiem, či si k tomu musím kúpiž aj tú základňu a zdá sa mi drahá. Dcéra má len 3 mesiace a váži okolo 6,5 kg. Máme obyčajné vajíčko z trojkombinácie.

Cestovanie je s ňou veľmi náročné, pretože nechce byť v tom. Nemáme Isofix v aute, asi ani top teehter. Chcela by som to používať zrejme od 6 mesiacov, možno to bude mať vplyv na jej chovanie v aute.

Najlepšie by bolo, ak by nezabrala autosedačka veľa miesta v aute a bola polohovateľná.

Mám sa pri kúpe zamerať aj na tú novú smernicu ECE R129?

Ako funguje isofixová autosedačka (napr. Joie spin 360 GT) v neisofixovom aute?

Nie je to zbytočné?

Dá sa kúpiť otočná autosedačka aj bez toho?

Alebo sa mám zamerať na autosedačky bez Isofixu, keď v aute takú možnosť nemáme?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

začnem od konca.

Isofixové sedačky v tejto kategórii sa nedajú bez neho v aute nainštalovať. Aspoň teda nie tie, ktoré odporúčam - majú dobré testy a/alebo sú od dobrých výrobcov.

Každopádne Vám ale odporúčam si overiť, či isofix naozaj v aute nemáte, veľa ľudí o ňom totižto ani nevie. To ako ho nájsť sa dočítate tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/

Ak isofix nemáte, treba pozerať autosedačku bez neho, tých už veľa na trhu ale nie je, dobre vychádza Joie Steadi, nemá síce testy ale u Joie by som sa toho nejako veľmi nebála. Bezisofixové v tejto kategórii buď tiež nemajú testy ( a sú horších značiek),majú testy zlé alebo majú protismer len do 13 kg (čo je málo).

Ak zistíte, že isofix máte, tak Axissfix určite neodporúčam, pretože okrem toho, že na jeho inštaláciu potrebujete aj Top Tether (ktorý ako tvrdíte nemáte) tak má protismer možný len do 87 cm, čo je veľmi málo. Joie Spin GT je lepšia voľba. Isofixové, ktoré môžem odporučiť sú aj tieto: Joie i-spin, Joie i-anchor advance, Cybex Sirona (je ich viac typov, všetky sú OK), Britax Römer Dualfix M i-size.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute