Poradíte mi ohľadom otočnej autosedačky?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

rada by som si nechala poradiť s otočnou autosedačkou. Pozerala som Joie spin 360 GT a Maxi Cosi Axiss, aj keď to je len 90 stupňov. Alebo tá Sirona otočná.

Tam nerozumiem, či si k tomu musím kúpiž aj tú základňu a zdá sa mi drahá. Dcéra má len 3 mesiace a váži okolo 6,5 kg. Máme obyčajné vajíčko z trojkombinácie.

Cestovanie je s ňou veľmi náročné, pretože nechce byť v tom. Nemáme Isofix v aute, asi ani top teehter. Chcela by som to používať zrejme od 6 mesiacov, možno to bude mať vplyv na jej chovanie v aute.

Najlepšie by bolo, ak by nezabrala autosedačka veľa miesta v aute a bola polohovateľná.

Mám sa pri kúpe zamerať aj na tú novú smernicu ECE R129?

Ako funguje isofixová autosedačka (napr. Joie spin 360 GT) v neisofixovom aute?

Nie je to zbytočné?

Dá sa kúpiť otočná autosedačka aj bez toho?

Alebo sa mám zamerať na autosedačky bez Isofixu, keď v aute takú možnosť nemáme?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

začnem od konca.

Isofixové sedačky v tejto kategórii sa nedajú bez neho v aute nainštalovať. Aspoň teda nie tie, ktoré odporúčam - majú dobré testy a/alebo sú od dobrých výrobcov.

Každopádne Vám ale odporúčam si overiť, či Isofix naozaj v aute nemáte. Veľa ľudí o ňom totižto ani nevie. To ako ho nájsť sa dočítate tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/

Ak Isofix nemáte, treba pozerať autosedačku bez neho, tých už veľa na trhu ale nie je, dobre vychádza Joie Steadi. Nemá síce testy, ale u Joie by som sa toho nejako veľmi nebála. Bezisofixové v tejto kategórii buď tiež nemajú testy (a sú horších značiek), majú testy zlé, alebo majú protismer len do 13 kg (čo je málo).

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Ak zistíte, že Isofix máte, tak Axissfix určite neodporúčam, pretože okrem toho, že na jeho inštaláciu potrebujete aj Top Tether (ktorý ako tvrdíte nemáte) tak má protismer možný len do 87 cm, čo je veľmi málo.

Joie Spin 360 GT je lepšia voľba. Isofixové, ktoré môžem odporučiť sú aj tieto: Joie i-Spin Safe, Joie i-Anchor Advance, Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona S i-Size, Cybex Sirona Z i-Size, Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute