Umiestnenie vajíčka v aute s airbagom. Ako na to?

susika
18. aug 2008

ahojte.riešim dilemu.do teraz som mala sedačku (vajíčko 0-13 kg) umiestnenú v aute na prednom sedadle vedla vodiča v protismere jazdy. teraz máme auto, ktoré má airbag v predu a to pokial viem, sedačka nesmie byť umeistená v protismere jazdy, lebo pri náraze, by sa dieťa mohlo udusiť o sedadlo, lebo airbagt ho k nemu pritlačí aj so sedačkou.ale to vajíčko nie je stavané na umiestneni e na zadné sedadlo v smere jazdy. Lieta to tam a keby niekto do nás zozadu napasuje, tak malá letí dopredu aj so sedačkou.
ako by ste to riešili? može byt vzadu aj v protismere?
ešte som čítala, že ked je takýto prípad, tak sa má predné sedadlo dať čo najviac dozadu a sedačka sa može dať dopredu do protismeru.hm, neviem....
malá už sedí super, ale niekedy sa skor nahýba dopredu, takže by som neriešila len čisto sediacu sedačku....

hanka274
25. feb 2010

neeee nenakopala...pardoooon....

normalne by som tie decka im asi vzala...

erikasadek
25. feb 2010

bihan ahoj jasn enie ja isofix ako isofix lacne smejdy s carrefouru nepotrebujem .. ja osm spokojna co mam u svojich dvich drzi , pevne kao sedadlo..; naposledy sme skoro havarovali nie nasa vina , musim povedat ze prve co som v tej chvili pozerala boli drobci a hovorim si aj teraz este stastie ze sme investovali do tych sedaciek.. 😉

susisus
26. feb 2010

babulina, su presne tam kde na sadnych sedadlach, len nie vsetky auta to asi maju 😉

babulina
26. feb 2010

aha susisus, tak mam aspon novy poznatok, lebo my mame iba vzadu, pozerali sme sa dopredu a nenasli sme nic tak mame teraz obyc vajco bez isofixu, co je skoda, lebo s isofixom sa citim akosi bezpecnejsie