Kde máte bábo v autosedačke, keď sama dlhšie šoférujete?

silviajurasova
9. feb 2012

Chystam sa s malym 6-mesacnym na dlhsiu cestu sama, tak sa chcem opytat ake mate skusenosti. Vajicko budem mat umiestnene vzadu v protismere jazdy, tak sa zamyslam ako ho budem kontrolovat 🙂 ... mate niekto skusenosti so spatnymi zrkadlami, ktore sa pripevnuju na opierku zadneho sedadla?

lenuska20
9. feb 2012

vpredu pri sebe v protismere

sssimi
9. feb 2012

Malého môžeš mať vo vajíčku ešte v predu, len musíš vypnúť airbag.

retkvicka
9. feb 2012

Ahooj. ja som mala strasny strach jaydit s malou sama...az ked sme kupili po vajku dalsiu sedacku a ta je v smere jazdy, az tak som sa osmelila.....cize nepomozem ti. so spatnymi zrkadlami nemam skusenost. ale pripojim k tvojej otazke dalsiu otazku -
CO SI MYSLITE O UMIESTNENI AUTOSEDACKY NA STREDNE MIESTO VZADU?????

dufam, ze som ta nenastvala a ze to nie je proti pravidlam....strasne ma to zaujima.citala som nejaku USA studiu, kde prisli na to, ze tam je to najbezpecnejsie...len neviem, nakolko brat americanov vazne... 😝 🙂

ani3012
9. feb 2012

som videla jednému v aute a je to určite super !!!! mali to namontované na zadnom sedadle,lebo bábo bolo otočné proti smeru jazdy...len nikde to na nete nemôžem nájsť,len toto som našla
http://www.detskysvetbobacik.sk/katalog.php?kat...

sasikas
9. feb 2012

ja som nosila malu vzdy vzadu v protismere, prislo mi to bezpecnejsie, mala som to spatne zrkadielko....obcas som ju v nom skontrolovala...celkom dobra vec.... 😉

gumimaci
9. feb 2012

Kym bol vo vajci , tak vpredu pri soferovi, samozrejme musel byt vypnuty airbag. Aj na dovolenku sme tak cestovali.
Teraz ked uz ma "velku sedacku" tak v muzovom aute je v strede a v mojom aute je za spolujazdcovym sedadlom.
@retkvicka my tak vozime v strede sedacku, ale to sa da spravit iba v tom aute, kde mas aj cez stred 3bodoby bezp. pas. Napr. skodovky hho v standartnej vybave nemaju. V strede je to vraj bezpecnejsie kvoly bocnym narazom, a je to aj pohodlnejsie pre rodicov. nemusim sediet vzadu a v kuse mu nieco podavat, vidi na nas oboch a mam ho po ruke, aj ked sedim vpredu ako spolujazdec 🙂

ivirk
9. feb 2012

A prečo vzadu v proti smere? v zadu by som dala iba v smere jazdy, vajičko vzadu nema byť proti smeru, iba vpredu s vypnutým airbagom a ked ideš sama tak jednoznačne dopredu

sakura77
9. feb 2012

Ja som mala to zrkadielko na zadnej sedacke,vajicko v protismere a uplne v pohode,mala bola od narodenia zvyknuta vzadu,takze ziadny problem.ak bolo daco treba,zastavila som.to zrkadlo je zvacsujuce tak pokial si ho dobre nastavis,je to fajn vec🙂 a 6mesacne dieta urcite v protismere,ked prudko zabrzdis tak mu neleti hlavicka dopredu ale sa pekne zaprie,takze s tym nazorom ja osobne nesuhlasim...pokial sa ti zmesti,tak v protismere

kvetinqa
9. feb 2012

Ja mam maleho vzadu v protismere a mam aj zrkadlo a je to super vec! vidim, co maly robi a aj on si rychlo zvykol a vyskiera sa na mna 😀 Vajicko som ale mavala vpredu.

anika11
9. feb 2012

@ivirk vajicko musi byt v proti smere aj ked je vzadu.je to kvoli tomu,ze take male dietatko ma slabucku krcnu chrbticu a pri prudkom zabrzdeni alebo naraze by mu ju,keby bolo v smere jazdy, mohlo zlomit.Ked je v proti smere,tak mu hlavicku pri naraze zatlaci do sedacky.v smere jazdy az od 9 kg-ale tiez nie vo vajicku,ale v sedacke od 9kg

euphoria
9. feb 2012

z hladiska bezpecnosti je jednoznacne najbezpecnejsie mat dieta vo vajicku vzadu v protismere jazdy, neverim, ze moze niekto o tom pochybovat!!
Inak ja jazdim takmer denne, no to zrkadlo nemam.Ani mi nikdy nechybalo.Nepotrebovala som sa na vacsinou spiace dieta pozerat..

strihalka
9. feb 2012

Jak dlouho se chystas cestovat? bo mam info, ze dite muze byt ve vajicku jen dve hodiny, pak musi mit pulhodinou pazu na rovnem povrchu, ale nevim jak je to u 6mesicneho....

lenocka84
9. feb 2012

vajicko som vzdy mala v predu, v protismere, teraz ma velku sedacku na strednom sedadle, aspon neokopava sedacky, a ja mam pridavne zrkadlo pod spatnym. uzasna pomoc 🙂
aj ked policajti ma raz chceli zdrbat, ze to nesmiem, tak som im slusne povedala ze si rozmyslia co je bezpecnejsie, to zrkadlo alebo sa pocs jazdy otacat dozadu 😀 😀 😀 tak ma velmi rychlo pustili

ikke
9. feb 2012

vajicko sa VZDY umiestnuje v protismere, vpredu (vypnut pripadne airbagy!!!), vzadu, to je jedno, kazdopadne vzdy v protismere. ved v smere jazdy sa ani neda pripnut 😕
ja som proti zrkadielkam, pri soferovani sa mas venovat jazde a nie kazdu chvilu nezmyselne kontrolovat, co robi tvoje dieta. ved co asi tak moze robit? bud spi, alebo sa hra, alebo place. ked place, aspon vies ze dycha a to je zaklad, kym najdes bezpecne miesto na zastavenie a ukludnovanie dietata 😉

juliagregor
9. feb 2012

ked som mala len jedneho bol vzadu v protismere, ked som vozila troch, tak jedno vajko vpredu, druhe vzadu a stasší v autosedacke, zrkadielko som nemala...
deti sa vozili a aj vozia stale radi...

habibi78
9. feb 2012

@silviajurasova dieta som mala vzadu v protismere za sedadlom spolujazdca, zrkadielko som pouzivala to co spominas, spokojna som bola prevelmi, odporucam... 😉

luciferkax
9. feb 2012

môj ma potrebuje neustále vidieť, nie je to pokojné dieťa, ked sedím vzadu, je vzadu aj on.. ked jazdím , tak je na sedadle spolujazdca,nevidím v tom probém, žiadny..

nanulik
9. feb 2012

ja som mávala vajíčko vpredu. nemáme tam airbag tak nebol problém., teraz ked je vo velkej sedačke tak tá je za spolujazdcom. a vždy si nastavím späťák aby som ho videla. vidí aj on mna a rozprávame sa alebo mu spievam. ale na velmi dlhé trasy nechodím.
a premávku za sebou sledujem v bočných, sa mi smejú že som ako kamionista 😀

renatka100
9. feb 2012

my máme toto a fakt odporúčam, malá má 13 mesiacov a mame ju v autosedačke Britax first class stále v protismere vzadu vpravo, musím na nu vidiet.
http://www.detskyraj.cz/autosedacky-a-doplnky/s...

adri2211
9. feb 2012

kym bola mala vo vajicku,tiez som ju mavala vpredu v protismere samozrejme s vypnutym airbagom. teraz je uz vzadu v autosedacke 9-18kg.

melpomene
9. feb 2012

skus si cestu naplanovat na jeho spanok...ja som to tak robievala, ked sme sa vybrali na dlhsiu cestu...tak som mala istotu, ze vacsiu cast cesty prespi...a maleho som vozievala vzdy vzadu a zvladli sme to aj bez zrkadielka (aj ked je to asi urcite velka pomoc)... @ivirk ako upinas vajicko vzadu pasmi ked ho mas v smere jazdy? pokial viem tak vsetky vajicka su robene na jazdu v protismere ci uz ho das dopredu alebo dozadu

nibiru
9. feb 2012

tiez v predu na sedadle spolujazca s vypnutym airbagom v protismere.ak trebalo dudlik lahsie sa mi ho davalo vedla mna nez vzadu.tam som totiž ani nedosiahla jedine ak som si posunula sedadlo mam kratke nohy a teda to posuvanie za jazdy nepripadalo do uvahy.