Výber autosedačky pre 17kg dieťa.

77susana
24. feb 2020

Prosím poraďte mi. 🙂 Moje dieťa má 17kg, 114cm výšku. Chcela by som autosedacku od 15-36kg kvôli bezpečnosti aby pri náraze jej fixovalo hlavičku a nedošlo k úrazu. Podsedak podľa mňa nieje bezpečný. 🙄 Sú také naozaj autosedacky pre väčšie deti napr. do 11 rokov? Alebo budem musieť kúpiť podsedak? Ďakujem za každú radu. 😊 Pekný deň vám prajem 😉

toddlertt
24. feb 2020

@77susana Nájdete autosedačky v kategórii 15-36kg, určite sú bezpečnejšie ako samostatné podsedáky 🙂 Teraz je už k dispozícii mnoho modelov, rastúce s dieťaťom, v prípade potreby je možné ich upraviť aj na samostatný podsedák 🙂 Kľudne mi napíšte správu, poradím 🙂

nika82
24. feb 2020

ak bude mat 10r a vysku 150cm uz nepotrebuje sedacku ani podsedak

delmondo
24. feb 2020

Je tu aj skupina vyberáme bezpečnú autosedačku, skús sa poradiť aj tam. Ja som akurát objednávala v tejto istej kategórii Cybex solution S i-fix. Čakám, kedy dorazí.

77susana
autor
24. feb 2020

@toddlertt Dnes sme boli vyskúšať autosedacku Nania od 15-36kg, bola celá plastova, hrúza, zároveň veľmi ľahká.Bezpečna sa mi nezdala. Nemala som s nej dobrý pocit. Teraz máme momentálne autosedacku 9-18kg Maxi cosi. Maximálna spokojnosť. Akú značku pripadne typ by ste mi odporučili v strednej cenovej kategórii? 🙂 Ďakujem za radu. 😉

77susana
autor
24. feb 2020

@delmondo mam staršie auto, nedá sa nám pripnúť autosedacka na ISO fix. ☹

delmondo
24. feb 2020

@77susana sedačka sa dá použiť aj keď v aute Isofix nie je

hefo
25. feb 2020

Ja sa v tomto vždy držím hesla: Koho majú obesiť, ten sa neutopí.