Autosedačka s 5 bodovým pútaním v kat. 15-36kg

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

prosím o radu,typ na autosedačku v kategórii od 15kg -36kg s 5bodovým zapínanym. Dcéra má 17kg, 105cm a 3 roky. Je dosť aktívna, preto si myslím, že pripútanie pásom auta nebude pre ňu dostačujúce 😔🙂.

Ďakujeme.

Dobrý deň,

v kategórii 15-36kg nie je autosedačka, kde by bolo možné pripútať dieťa integrovanými 5 bodovými pásmi.

Nepíšete, či sa dcéra ešte vozí v protismere, alebo už v smere jazdy.

Z protismerných autosedačiek odporúčam:

  • Klippan Century - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky cca 130-135cm. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek) a 5 bodové integrované pásy do 25kg

  • Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.

  • BeSafe Stretch - čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test.

Ak už dcéra sedí v smere jazdy, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Súčasťou je aj držiak na nápoje.
Táto autosedačka, napriek tomu, že je v kat. 9-36kg, však nie je posledná, budete po nej ešte potrebovať autosedačku z kat. 15-36kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek