Z vajíčka do autosedačky

13. dec 2020

prosim vas kedy a podla coho dieta prechadza z vajicka do autosedacky? dieta ma 8kil. 6mesiacov ale samo este nesedi

qetka
13. dec 2020

urcite az ked sedi, ale ja sa pridam s podotazkou, ked ma sedacka (napriklad britax romer dualfix) ovorodenecku vlozku, tak sa moze aj skor ako babo sedi? Ci aj tak nechat vo vajicku? Nahradi to vajicko ta novorodenecka vlozka?

ivula0807
13. dec 2020

Dieta moze byt vo vajicku pokial mu nepretrca hlavicka, nohy mu trcat mozu ale hlavicka nie, vtedy by to uz mohlo byt nebezpecne a treba vymenit za autosedacku.

autor
13. dec 2020

@ivula0807 nozicky jej uz trcia hlava este nie. ma okolo 70cm vysku

meluela
13. dec 2020

to este mate kopu casu .. vajicko je pre deticky najbezpecnejsie. potom ked bude pretrcat hlavicka je dobre pozriet taku sedacku, ktora sa este da dat do protismeru jazdy - je to ovela bezpecnejsie. teraz su tie 0-18 sedacky takze je z coho vyberat

090255
13. dec 2020

Baby a od kedy je vhodné používať pre deti podsedak? Zevraj je na podsedaku písané že od 3 rokov ale mne sa to moc nezdá ved nás má 2roky a 8 mesiacov a v detskej sedačke ma miesta dost. Som myslela ze podsedaky sú pre vacsie detičky. Ako to teda je? Od kedy ste ich používali? Dakujem

saskia_98
13. dec 2020

Cca v 6 mesiacoch ale to uz mi sam sedel a mal nejako 9-10 kg.

enoula
13. dec 2020

Az ked sedi, ale ideal je vydržať vo vajíčku co najdlhsie. Nohy mozu trčať, ide o hlavicku. A potom protismer.sedacka co najdlhšie

vevesh
13. dec 2020

@090255 podsedal sa moze pouzivat od 3 rokov (ak je to napisane na podsedaku- totiz nie vsetky maju takyto parameter) a znamena to, ze dodrzis minimalne zaistenie dietata v aute podla zakona/vyhlasky. To nema vobec s bezpecnostou dietata nic spolocne.
PS. Moje 12 rocne dieta je este stale v autosesacke a bude, pokial nebude mat 40kg alebo vysku 150cm...

martinocenocka
13. dec 2020

Moja bola vo vajicku az do roka

stanislavicenka
13. dec 2020

Kym je to bezpecne, tz, ze pokial mu hlava nevytrca. Dcera sa vozila co vajicku do 13 mesiacov, syn do 16tich. Je to ovela bezpecnejsie pre deti sediet v protismere jazdy

babi81
13. dec 2020

@qetka ked mas novoridenecku vlizku mozes dat od narodenia, my sme tak mali cybex sirona, cise vajicko sme ani nemali.

jolana2804
14. dec 2020

@babi81 Žádná sedačka 0-18 není vhodná od narození. Dítě je ve vajíčku líp chráněný a sedačka 0-18 nikdy nebude mít takovou polohu jako vajíčko a dítě v ní pasivně sedí. Tohle nikomu neraďte. Navíc novorozeneckou vložku v sedačce 0-18 musí mít i 10kg dítě, aby pásy vedly správně.
Jinak ve vajíčku nechat alespoň do doby, dokud dítě nebude stabilně sedět alespoň 2 měsíce. Dcera má 17m a stále jezdí ve vajíčku

jolana2804
14. dec 2020

@babi81 2 fotky, proč není vhodná sedačka 0-18 pro děti od narození. Pásy vedou přes břicho (nesmí tak být), dítě má kolem sebe moc místa (musí být dostatečně chráněné) a opěrku hlavy má moc vysoko (hrozí úraz o hranu opěrky), navíc vůbec nemá chráněnou hlavičku

babi81
14. dec 2020

@jolana2804 no an by nenola vhodna tak by ju asi nepredavali 0-18kg, dolezite je ku mat spravne nastavenu.nikdy tam tolko miesta nemala akosu fotky co ste pridali a to bola predcasniatko.

jolana2804
14. dec 2020

@babi81 Prodávají jí proto, že ne všechny sedící děti mají 9kg a můžou jít do sedačky 9-18, proto existují sedačky 0-18. Třeba v návodu u Besafe 0-18 je přímo napsáno, že není vhodná pro nesedící dítě

jolana2804
14. dec 2020

@babi81 Ale mě je jedno, co píšou. Vidím, jak v tom ty děti vypadají a že nejsou připoutaný správně. Ta sedačka jim neposkytuje takovou ochranu jako vajíčko.

yanni
14. dec 2020

@090255 nikdy

enoula
14. dec 2020

Novorodenec určite nie do sedacky 0-18 alebo ešte vacsej.. ta sedacka (aj s vlozkami) nebude nikdy tak dobre obopinat dieťa,, pasy nebudu tak dobre sediet, dieta ešte nie pevne, potrebuje lepsiu oporu, lepsiu polohu, to ma vo vajci... Nemoze predsa jedna sedacka dobre sediet mesacnemu babu aj 2-3rocnemu velkacovi

yanni
14. dec 2020

@babi81 preto predavaju 0-18 lebo splnaju zakladne parametre tej ktorej normy. Otazne je, ci to dieta je od narodenia aj nazaj chranene v takejto sedacke. Tieto sedacky splnaju sice normu ale nie su koncipovane pre novorodenca. Ani ked je tam novorodenecka vlozka. Tu ma aj vajicko a kolkokrat dieta ani vo vajci "nesedi" dobre. Ked chces o tom vediet viac, tak si to nastuduj. Na zahranickych strankach je dost clankov a testo (napr Zwergperten). Moja starsia dcera bola do 17. mesiacov vo vajci, potom presla do reboarder a stale sedi v protismere. A to ma 18 kg, 115 cm a takmer 5,5 roka. Mladsia dcera tiez mala vyse 17 mesiacov, ked posledny krat sedela vo vajci. o dva tyzdne bude mat 2 roky, ma takmer 11 kg, 90 cm a sedi v reboarderi predstav si ze este s novorodeneckou vlozkou (akurat okolo hlavy je ta cast uz prec). Jej protismerna sedacka je tiez 0-18 kg. Kedze ju mam po strasej, dala som ju tam len zo zaujimavosti ako novorodenca a uplne sa stracala. Zapinanie mala dobre ze nie pod bradou. jednoducho povedane, taketo sedacky su pre novorodenca prilis velke a siroke. A to ja enmam prave najmensie deti.

mimisk
23. dec 2020

Cim dlhsie sa vozi dieta v protismere tim lepsie a bezpecnejsie.