Kedy prejsť z vajíčka do autosedačky?

kantruska
2. okt 2022

Ahojte dievčatá, prosím Vás kedy ste prešli z vajíčka do autosedačky pri vození vášho dieťatka v aute?
Prečítala som na nete, že až keď dokáže sedieť aspoň pol hodku a samozrejme drží hlavičku. Ale asi od roka.
Ale známa mi povedala, že keď začnú malej trčať nožičky z vajíčka, tak potom by som ju už mala voziť v autosedacke. Aj keď ešte nesedí sama.

Ďakujem za každu radu.

janka_266
2. okt 2022

@kantruska keď začne trvať hlava, alebo prekročí váhový limit, nohy môžu trčať von

letfenixa
2. okt 2022

@kantruska doporucuje sa, keď trčí hlava, nie nohy.

lamonita
2. okt 2022

Nám odporúčali až keď sedi sama minimálne 2 mesiace... nohy trčať môžu. Hlava nesmie. Menili sme týždeň pred prvými narodeninami

ivangeline
2. okt 2022

Ako pisu dievcata. ;)

kantruska
autor
2. okt 2022

Dobre dievčatá, ďakujem 😉

matkahelka
2. okt 2022

@kantruska korunovana hlupost, co ti znama povedala. nohy trcat mozu. trcat nema hlava. cim dlhsie vo vajci. ziadna autosedacka nema uroven bezpecnosti vajicka.

maris5
2. okt 2022

Pri velkej autosedacke ide o to, aby dieta malo uz dobre vyvinute a spevnene klucne kosti, ze ked prudko zabrzis, aby sa mu nezlomili. Nemas sa kam ponahlat, my sme menili ked mal vyse roka. Nohy mu mozu trcat.

kukulienka999
2. okt 2022

@kantruska Inak tiež sa nad tou hláškou pozastavujem, že keď trčia nohy. A v autosedačke nebudú trčať?

janka_266
2. okt 2022

@kukulienka999 ja som zas počula medzi mamičkami, že dieťa sa ma otočiť do smeru jazdy, keď už mesiac sedi 🙈

selest
2. okt 2022

Ked trcala hlava. Starsi isiel v 8m. Mladsi mal cca 1.5 roka. Zalezi od velkosti vajca a dietatka..Vajicko je najbezpecnejsie a pre mna najpraktickejsie ked dieta zaspi cestou do obchodu, prosto len odkliknes, nakliknes a ides..

sirka9
2. okt 2022

No dobre, že nohy trčať môžu, to viem. Ze nemá trčať hlava to viem tiež. Ale ako dám vajíčko v protismere keď trčia nohy tak, aby to nebolo nepohodlné(kedze budu trcat do sedadla), na to som ešte neprišla 😁 ( zatiaľ netrci nič, ale aj to bude)

kris_y
2. okt 2022

@sirka9 aj pokračovacia sedačka po vajíčku by ešte mala byť v protismere jazdy - je to bezpečnejšie. Nožičky si dá dieťatko na sedadlo. Drobec ma vyše 2 rokov a v pohode tak sedí.

euka210
2. okt 2022

@kantruska az pri prekroceni vahy 13kg ci ked trci hlavicka...cize u nas okolo 1r, ale najmensi bol vo vajku viac nez 1r, lebo bol mensi.

guiseppinka
2. okt 2022

@sirka9 im to je pohodlnejsie ako keby im mali tie nohy trcali a viseli dole...

kantruska
autor
2. okt 2022

@kukulienka999 však práve som sa čudovala, že to je blbosť.

kukulienka999
2. okt 2022

@kantruska ale fakt to hovorí veľa ľudí, mna sa aj svagrina a svokra pýtala, preco nekúpime autosedacku, keď mu z vajíčka trčia nohy 😁😊

petamich
2. okt 2022

ked dieta sedi samostatne minimalne dva mesiace a zaroven prekroci limity pre vajicko, nas siel v roku, vtedy presne siahol na limity a v protismere sa odporuca vozit co najdlhsie nasa sedacka napr. ta pokracovacia v posmere je od 15M ale my teda planujeme v protismere ako sa bude dat, zatial ma 14M a stale je tak

jaskolka
3. okt 2022

Keď mu začínala vyčnievat hlava. Asi okolo 10 mesiacov, lebo sedel už pekne sam, a sadol si ako.8 mesačný.

jolana2804
3. okt 2022

@janka_266 To je blbost. Dítě má jezdit protisměru alespoň do 4 let

janka_266
3. okt 2022

@jolana2804 ja viem, ja som to len počula ako sa rozprávali o tom mamičky, môj je stále v protismere 🙂

basska_b
3. okt 2022

Ja som citala, ze od 15 mes. Ze vtedy su krcne vazy dost pevne, aby udrzali pri naraze hlavu, ktora urobi prudky pohyb dopredu a potom tresne spat dozadu. Takze u nas od 15 mes. a bolo to vykupenie, lebo mi vrieskali, nudili sa v protismere. Takto kukaju von a je klud... Udrzovat tak dieta hoc do 2 rokov si neviem realne predstavit...

pypynka
3. okt 2022

@kantruska ale mas aj autosedacku vprotismere a tam moze ist aj trosku skorej ..nasa isla do normalnej v roku lebo uz jej trcalo snad vsetko z vajicka 🤣🤣 aleviem ze este by nemala od 14 mesiacov je to take idealne

evkao
3. okt 2022

@basska_b ani v 15 mesiacoch nemaju deti pevne vazy, zaujimal by ma zdroj tohto tvrdenia - deti nemaju povacsinou plne vyvinutu chrbticu az do veku 6 rokov

zooeynka
3. okt 2022

Par dni pred ukoncenym 9 mesiacom sme zrusili vajicko.

evaachesa
3. okt 2022

@basska_b nie, niektoré deti nemajú pevné väzy ani v 5, či 6 rokoch.
Odporúčam prečítať si aspoň tieto 2 články:
https://skvelyrodic.sk/preco-by-mali-deti-sedie...
https://protismeru.cz/autosedacky-proti-smeru-j...

evaachesa
3. okt 2022

Je strašne smutné ako sme v tomto pozadu oproti iným štátom, kde vozenie detí v protismere je samozrejmosťou a nešíri sa povedomie o čo najdlhšom vození detí v protismere. Doteraz sa všetci známi, či mladí kamaráti pozastavujú nad tým, že náš 3 ročný ešte sedí v protismere. Fakt mám pocit že sme na Slovensku zaspali dobu. Keď im ešte poviem že by tá sedačka mala vydržať do 6-7 rokov, pozerajú na mňa, ako by som spadla z hrušky. 🤷

patulieenka
3. okt 2022

@basska_b ved a kukat von nemozu v protismere ci? 😅

evaachesa
3. okt 2022

Nedávno som zachytila tento príspevok, ktorý zdieľal rodič, ktorý prišiel o dcérku pri autonehode. Nešlo o vysokú rýchlosť...keby sedela v protismere, s najvyššou pravdepodobnosťou by to prežila. 😢
V skratke: dievčatko malo 3,5 roka, 16kg a 105cm. Na odporúčanie jej kúpili pokračovaciu sedačku kategórie 3, 15-36kg v smere jazdy, značky Maxi-Cosi, ktorá je určená pre oveľa staršie deti. Dievčatko si pri tom silnom náraze zlomilo krčné stavce.😢
"Mohla žiť, ak by som vtedy vedel o protismernej autosedačke do 25kg. Pre mňa je už neskoro....ale pre vás nie."

It was terrible car accident with frontal collision between our Chevrolet Malibu( US market edition ) 2016 and Lexus GS 300 2009 , as result of police investigation of this car accident they did conclusions, that in the moment of hit between our cars , my speed was 35 km/h, Lexus’s driver - 55 km/h , 90 km/ h total hit speed …

AS RESULT OF CAR ACCIDENT , VLADA BRAKED HER NECK, she was sleeping in her Maxi-Cosi RODI XP fix , FF child car seats booster , that was installed by Isofix , she was fixed by standard 3- point car seat belt.
She was 3,5 years old , 105 cm height . 16 kg weight .

SHE DIED.

No one other seriously injures!!! Only fracture of the cervical vertebrae !!! She could live , if I knew about 25 kg RF seats in that moment … it’s too late for me … but it’s not late for you …

This booster was recommended to me by the seller . He told me about 15-36 kg 2-3 group seat , possibility to use from the height of 105 cm , good fabric material … but no one about VOLVO’S RF seats culture!!!

Axkid , Klippan , Joie, BeSafe,Britax (Volvo) MAX-WAY or Multi- tech (25kg RF seats )are not distributed in Ukraine, but you could find it in European markets!!!

For anybody how wants to share this information it is link below , which will send you to post on my FB page with possibility to share
https://www.facebook.com/100002436962901/posts/...

janica_
3. okt 2022

@kantruska ahoj, este to tu upresnim ohladom 2 mesacneho sedenia. Tym sa mysli sed ktory babatko zvladne samo, posadi sa z polohy na styroch na zadocek. To ze ho niekto posadi a chudatu planda hlava doprava dolava a s vypulenymi ocami drzi nejaku rovnovahu sa nerata.
Nas bol vo vajicku okolo 7-8 mesiacov, ale nastastie uz sedel dost dlho ked sa zacal vozit v sedacke v protismere, pri dalsom dietatku kupim vacsie vajicko nech vydrzi ovela dlhsie.

mtn112233
3. okt 2022

Tak to je pekná blbosť, nohy budú trčať vždy nesmie hlava..a sedieť by malo samostatne aspoň 2 mesiace.. môj má 13 mesiacov a ešte je vo vajci plánujeme kupovať pokračovaciu sedačku na Vianoce 🙂 aj to len preto lebo vo vajci ho to už nebaví chcel by si v ňom sadnúť keby je tam kľudný tak by sa vozil ešte v ňom miesta má stále dosť