Prehľad dokladov od tehotenstva po materskú?

siouxsie
23. mar 2009

Ahojte, dievčatá prosím Vás, nemáte niekto v rámci jedného zoznamu spracovaný prehľad všetkých papierových vybavovačiek, ktoré je nutné zabezpečiť od začiatku tehotenstva (oznámenia zamestnávateľovi o tehotenstve) až po ukončenie materskej dovolenky a opätovný nástup do zamestnania? Väčšinou sa stretávam iba čiastkovito s jednotlivými povinnosťami, ktoré je nutné si po úradoch povybavovať, ale ešte som nikde nenašla ucelený zoznam, resp. "manuál" čo, kedy a kde vybaviť, aby všetko prebehlo hladko a na nič sa nezabudlo.
Ďakujem Vám.

emjee
24. mar 2009

taky najucelenejsi zoznam co som zatial videla je tu http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

siouxsie
autor
25. mar 2009

emjee ďakujem, ďakujem moc. Veľmi si mi zaslaným linkom pomohla. Myslela som, že mi nikto neporadí.
Ono je tých papierových povinností okolo materstva tak veľa a rôznorodých, že sa môže kedykoľvek stať, že sa na dačo pozabudne a potom z toho môže poriadne hlava zabolieť. Zvlášť vtedy, keď samotné úrady nie sú v takýchto prípadoch človeku nápomocné, a skôr dotazujúceho zavádzajú nedostatočnými
a nekomplexnými informáciami , resp. neinformujú vôbec.
Ešte raz ďakujem! 🙂

jaduska
25. mar 2009

Ten link od emjee je super, hoci niektoré info sú tam trošku zastaralé, napr. lehota na prihlásenie na dôchodkové poistenie je už 45, nie 15 dní a tlačivo Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa je tam tiež staré. Nové je tuto:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

tinkaaa
31. mar 2009

baby poraďte idem vyplňovať tú žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa,žiaadateľ som ja?a to aj gynekolog aj detská potvrdia po 28dňoch?
a žiadosť o prídavok na dieťa tam je žiadateľ manžel?bože ja som z toho jeleň z tých koloniek a vysvetlení 🙄

jaduska
31. mar 2009

Tinkaaa - áno žiadateľ si ty. Aj pri prídavku na dieťa môžeš kľudne dať ako žiadateľa seba, nech sa vám to zbytočne nemieša, že kde je kto. Gynekológ ti to môže potvrdiť aj hneď, on potvrdzuje, že si chodila do poradne a pediater po tých 28 dňoch....
A nezabudni aj Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa, nielen o príplatok 🙂

siouxsie
autor
31. mar 2009

Dievčatá, tu som našla jeden link, kde je právničkou skompletizovaná príručka pre rodiča. Aktualizovaná bola začiatkom roka 2009, takže sú v nej zakomponované všetky novoty, ktoré nadobudli platnosť a účinnosť práve tento rok: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=927

tinkaaa
31. mar 2009

v tej žiadosti o prídavok je napísané,že rodič nezaopatreného dieťaťa a potom,že údaje o druhej oprávnenej osobe,to tam mám vypísať tiež,či to netreba 😕 však keď bude brať prídavok muž tak to seba asi nemám písať,či hej? 😖

jaduska
31. mar 2009

tinkaaa - ja si tie tlačivá zatiaľ iba pripravujem, tú druhú osobu som nepísala, u nás na úrade je milá teta, dopíšem to potom pri podaní, ak bude treba. Prídavky na prvé dve deti - bol to vybavovať manžel, ale asi to písali na mňa, ani neviem, v podstate to je jedno, aj tak nám všetko chodí na jeden spoločný účet. Prídavky dostávam v jednej sume spolu s rodičovským.

xixi7
25. apr 2009

Jaduska a co si vypisujes na tlacive na pridavok na dieta v kolonke socialne postavenie?
Je tam aj kolonka zamestnanec...co som, len som na materskej a aj kolonka Ine...
Nevies co sa tam vypisuje?

jaduska
25. apr 2009

Ak tvoj pracovný pomer stále trvá, tak si zamestnanec, aj keď si na materskej....