Voľba polohy pri pôrode - nemocnica Dolný Kubín

dia888
23. aug 2021

Ahojte, chcem sa spytat, ci je tu nejaka mamicka, ktora nedavno alebo v najblizsej minulosti rodila v porodnici v Dolnom Kubíne, ci mohla si zvolit polohu pri porode alebo nie. Na stranke nemocnice som síce citala ze je volba polohy mozna, ale neviem ci to v skutocnosti aj dovolia, dakujem za kazdu odpoveď.

uckova
4. sep 2021

@dia888 myslím si nie. Ale v tej chvíli ti to je jedno 🙈😂 ale zas nové kozy sú veľké držiaky máš poloha v polosede a nohy na zapretie. Žiadne uvazovanie nôh ako to bolo kedysi. Za mňa je to ok. Možno je skôr na mieste ísť sa priamo tam informovať

elka000
18. sep 2021

@dia888 rodila som v DK pred 6 mesiacmi a na nič sa má nepýtali mali má úplne na háku už len keď som si pýtala epidural tak krútili očami nakoniec mi ho aj tak nedali … ku mne ako prvorodičke sa správali hrozné pri tom som sa správala milo
Zavreli ma na vzdychačku a odišli žiadne moje požiadavky nesplnili takže z celého personálu mi je do dnes zle

elka000
18. sep 2021

@dia888 a ak si ešte prvorodička tak budú ešte čumieť čo od nich akože chceš :D hrôza
Ale nenechaj sa vystrašiť možno zažiješ príjemný personál ktorý ti splní požiadavky 🙂

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elka000
18. sep 2021

@barboraamatejko to Vám závidím ja som nemala takú skúsenosť 🙂 malého mi nedali musela som si ho ísť stále pýtať
Ale samozrejme každý má iný názor a zažil iný príbeh

dia888
autor
18. sep 2021

@barboraamatejko wau, kiezby moj porod bol tiez taky, splnene poziadavky, ved sama nemam velke naroky len aby mi nebranili sa hybat pocas kontrakcii a malu mi dali prilozit hned, dakujem za skusenost😊

dia888
autor
18. sep 2021

@elka000 tak to ma mrzi budem dufat ze budem mat lepsiu skusenost, ale ak nie, nedam sa, este asi nevideli,, nasratu,, rodicku😂😂

mim987
21. dec 2021

@dia888 ahoj , mohla si teda nakoniec rodiť aj v inej polohe ako ležmo ?

uckova
22. dec 2021

@mim987 ahoj to nie je poloha ležmo v ktorej sa rodí. Skôr v takom polosede - sede. Držíš sa za tyče a nohami sa opieras o nozne opierky alebo ako to nazvať.

uckova
22. dec 2021

@mim987 asi takáto koza je v DK. Takto nejako si pri porode

mim987
22. dec 2021

@uckova ďakujem za odpoved. A inú polohu si nechcela ani alebo nedovolili. Resp , mohla si dokedy sa hýbať ako chceš ?

mim987
22. dec 2021

@uckova prosím ťa a doprovod si mohla mat ?

uckova
23. dec 2021

@mim987 doprovod môžeš mať. Samozrejme respirator musí mať. Oni ho zavolajú dnu ked bude môcť byť na pôrodnej sále. Polohu som neriešila lebo mne toto vyhovovalo a v tej chvíli som to ani neriešila. Hýbať sa môžeš, keďže je korona tak viac menej sa prechádzať po izbe, alebo do sprchy ( ja som bola skoro celý čas v sprche) jediné keď ťa prídu pozrieť tak ideš na kozu.

uckova
23. dec 2021

@mim987 jaj a keď máš pásy - monitor drobca tak vtedy musíš ležať.

mim987
23. dec 2021

@uckova a nemôže tam byt so mnou cely čas ? To príde už iba nakoniec muž , dovtedy musíš byt sama ?

uckova
9. jan 2022

@mim987 ahoj dúfam že nepíšem neskoro 🙈 ak si na pôrodnej sále tam môže byť celý čas. Ak si na čakacke tam nie lebo tam sú 2 tuším postele. Tam sú ženy čo ešte nevedia či sa rozbehne pôrod a tak.

mim987
11. jan 2022

@uckova aha, ďakujem pekne . Takze najlepšie vydržať doma čo najdlhšie keď nechcem byt sama 😆 ok , ďakujem ti veľmi pekne . A dr su tam v pohode všetci alebo si mala zazmluvneneho niekoho ? (Dúfam inak , že ta neotravujem moc toľkými otázkami 😅)

bejba18
11. jan 2022

@uckova a prosím ta k porodu mi dajú oni košeľu ? 😄

uckova
11. jan 2022

@mim987 v pohode. Nemala som zazmluvneneho ani raz. Doktori su v pohode. Akože nesúhlasím so všetkým, ale sme na Slovensku tu to tak funguje. Za mňa sály pekne. A ak náhodou budeš musieť ísť skôr do nemocky, oni ti povedia že ideš na sálu tak môžeš volať doprovod. A hlavne neboj sa pýtať keď nevieš. Čokoľvek. Nato sú tam sestričky a doktori 😉

uckova
11. jan 2022

@bejba18 áno je tam erarna biela klasická, aj na novorodeneckom sú ale môžeš mať svoju. Kedysi sa muselo mať erarne ale teraz si môžeš obliecť na oddelení svoju.

mim987
13. jan 2022

@uckova ďakujem ti veľmi pekne za info 🙂 nech sa Vám darí s krpcom ❤️

uckova
14. jan 2022

@mim987 nie je vôbec za čo 😉 držím palce ❤️