Podnájom a zviera

22. mar 2024

Dobrý deň, ak tu niekto má skúsenosť, neviete ako je to s menšími zvieratami? Potrebuje nájomca od prenajímateľa povolanie aj na malé zviera v klietke?

luliu
22. mar 2024

Samozrejme

gemerka17
22. mar 2024

Zvieratko je ideálne aj uviesť v zmluve. Ak už bývate a chcete si niečo zaobstarať, vždy so súhlasom majiteľa. Určite ho tam nemajte na čierno. V zmluve môžete mať určené, že je zákaz akéhokoľvek domáceho zvieratka a môže to byť dôvod na ukončenie zmluvy.

pribinak
22. mar 2024

Ty kebyže prenajímas byt by si asi chcela vedieť že tvoji nájomcovia majú zvieratko

lakebabe
22. mar 2024

Samozrejme ze to treba konzultovať ja som dala nájomníkom pred nastahovanim a aj do zmluvy zákaz AKÝCHKOĽVEK domácich zvierat keby som zistila, že nejaké majú tak končia. Určite si to prever u majiteľa bytu niekto to nerieši niekto áno

autor
22. mar 2024

@gemerka17 ide práve o to, že zmluva nezakazuje chov, ale nájomca si zaobstaral morča bez opýtania.

lakebabe
22. mar 2024

Tak pokiaľ je byt tvoj mali by to s tebou skonzultovat a vobec ste neriešili domáce zvieratá pred sťahovaním?
Inak morča alebo škrečok je také diskutabilné ci urobí nejakú škodu . Mne by išlo hlavne o psy a macky a také zviera ktoré vie poškrabat podlahy príp ohryzt sedačku príp niečo omocit aby nemali. Ale určite by mal majiteľ o tom vedieť popredu

gemerka17
22. mar 2024

Nabude dať do zmluvy, že žiadne zvieratko nemôže byť v byte (nie len macka a pes). Do kvalitnej zmluvy musíš investovať.
Tiež ako prenajimatelovi by mi vadilo, keby sa neopytal. Ja by som morča (ani rybičky) nedovolila.

slavomira236
22. mar 2024

@lakebabe mali sme morcata radi hryzli drevo..dceriku kuchynku plastovy stol stolicky aj linku skusali a dvere. Trebal ich mat pod dohladom

laurita285
22. mar 2024

Čo je nie je zakázané v zmluve je v podstate dovolené 😀

lakebabe
22. mar 2024

@slavomira236 jaj to neviem nikdy som to doma nemala 😄 ale ja som nájomníkom popredu vysvetlila že byt je fungl nový drahé podlahy sedacka že čo zničia zaplatia tak chvalabohu sú dosť inteligentní že sa o to starajú ako o svoje. Ale toto je určite na prediskutovanie s majiteľom bytu . Aj keď to nie je v zmluve zmluva sa dá vždy ukončiť s výpovednou lehotou

syslik81
23. mar 2024

v zmluve to nemas takze si to zviera zaobstarat mohli.. je to tvoja chyba ,ze si si to tam nedala a vyslovene ich na to neupozornila ... takze uz im to zakazat nemozes-jedine dodatkom k zmluve