Tehotenstvo a zvieratká

soniatko
5. feb 2012

Rada by som sa opýtala, ako ste skĺbili tehotenstvo a domáce zvieratá? My máme doma morčatá, škrečka, kanárika a zebričky. Obávam sa toxoplazmózy. Odkedy som zistila, že som tehu, radšej ich toľko nechytám a klietky im čistí zásadne iba MM. V akomsi článku som čítala, že ak už aj zvieratká máme doma, nemusíme ich dávať preč, len nemáme kupovať ďaľšie a máme sa vyhýbať ich trusu... Ako je to u vás?

mia258
5. feb 2012

Mám doma 4 psov, mačku. Svokra (u ktorej bývame) chová aj zajace. Som s nimi v kontakte vkuse, každý deň, bola som aj pred tehu aj počas neho. Nič sa mi nestalo a určite domáce zvieratá, ktoré s nami žijú vo vnútri nie sú nebezpečné, kým sa o nich normálne staráme 🙂

adriku
18. mar 2013

zdieľam tehotenstvo s dvoma kocúrmi v mojej spálni, samozrejme zvieratka musia byť zdravé a prítomnosť zvierat môže prispievať aj k psychickej pohode.. oveľa nebezpečnejší je pre tehotné stres.
toxoplazmózu môžeš od mačky dostať ak ju zješ surovú, alebo ješ mačacie hovienka :o) toxoplazmózou sa dá nakaziť zjedením nedostatočne tepelne upraveného mäsa, nedodržiavaním hygieny pri kontakte so zvieratami (nielen mačky), obliznutím infikovanej zeminy alebo piesku, konzumáciou zeleniny, ktorá nebola dostatočne očistená a/alebo uvarená. dobrý článok na túto tému: http://www.cats.sk/106-toxoplazmoza:-nebezpecen...

ganesh
18. mar 2013

my mame dve macky a dvoch psov v byte a vsetci sme v poriadku.

adriku
25. mar 2013

všetky moje kamarátky majú mačky a psov, všetky porodili krásne zdravé deti a ani po pôrode ich neizolovali od seba ani od bábätka a všetko je v poriadku. dokonca mačičky prejavujú materskú starostlivosť :o)
môj kocúr ma podporoval, keď som prežívala tie najhoršie tehotenské stavy v prvej polovici tehotenstva, poctivo pri mne celý čas ležal a ľutoval ma 🙂

lauricka
25. mar 2013

toxo mozes dostat z macacich vykalov, ked sa hrabes v zemi, kam chodia kadit, z nedobre upraveneho masa....ale nie od zdravych zvierat, ktore mas doma a o ktore je dobre postarane. Navyse, pritomnost psa pri detoch znizuje vyskyt alergii.

roja29
8. apr 2013

pokial mas vsetky zvieratka v byte a nechodia vobec vonku tak sa nemas coho obavat . . . a taktiez pokial im nedavas papat surove masko, ktore moze byt teoreticky nakazene toxo . . . ja mam doma macicku, ktora spi so mnou v jednej posteli a dokonca vycitila ako prva ze som tehotna a zohrievala mi brusko . . . vonku nebola od malicka (garazova macicka no) a papa len granule, kapsicky pripadne tepelne upravene maso . . . aj doktorka mi povedala, ze pokial nie je v styku s inymi zvieratami tak sa nemam strachovat. . . myslim, ze sa nemas coho obavat . . . pripadne povedz svojej doktorke, ze ked ti budu robit testy aby ti spravili aj na toxo . . . a poctivo umyvaj vsetku zeleninku, ovocie a masko pred varenim 😉

yuriko
9. apr 2013

Áno, najradšej mám mudrlantov, čo hneď strašia s toxoplazmózou a vôbec o tom nič nevedia. To som sa napočúvala, keď som ostala tehotná, že čo budeme robiť našimi mačkami. Súhlasím s babami, čo písali príspevky hore. My žijeme s mačkou v byte, aj záchod jej čistím a spíme spolu na jednej poduške. Na chalupe sme mali mačky, s ktorými som bola stále v kontakte. To by si fakt musela jesť trus od mačiek, ktoré žijú voľne vonku a lovia vtáky a myši a to by si sa musela trafiť do nesprávnej mačky. Každá mačka môže mať toxoplazmózu len raz a aj to trvá asi iba 2 týždne.

jhanusik
10. máj 2013

ja mam doma dve macky a papagaja. Som to vravela aj mojmu MUDr. ten nevidel v tom problem, kedze na toxoplazmu mam imunitu. Od malicka sme mali doma hospodarske a domace zvierata. Urcite by som nasich maznakov nedala prec. Ked odychujem tak lezia pri mne. Inak pred rokom som potratila v 7 tt ale to koli tomu ze som ochorela a mala som vysoke teploty. Momentalne som v 20 tt na rizikovom nakolko mam nizsko polozenu placentu ale to vobec nesuvisi s maznakmi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre