Ako často prezliekate periny?

26. júl 2023

Ahojte,

Ako casto prezliekate postelne pradlo?
Ako casto by ste odporucali prezliekat manzelsku postel, pokial v nej spi len 1 dospela osoba?

Dakujem za rady 🙂

romanovic
27. júl 2023

Obliecky raz za cca 3 tyzdne, plachtu min. 1x tyzdenne. Obliecky skrobim uplne na tvrdo, mam to tak rada a zehlim. Keby som to mala robit kazdy tyzden, porazi ma.

akvi
27. júl 2023

@kuko55 ja napríklad nerobím zakaždým také veľké upratovanie v spálni, to spravím raz za mesiac. Takže periny menim hocikedy, keď treba a neupratujem pritom celú spálňu. Robotický vysávač pobeha aj pod postelou, púšťam ho raz za týždeň cca. Takže prach nie je. V spálni máme len dva nočné stolíky a jednu komodu, čiže prach utrety za pár sekúnd. A v spálni len spíme, celý deň je zavretá, nik tam nechodí. U našich v byte sme to mali inak, lebo tam boli skrine s vecami a chodilo sa tam často, tak sa aj častejšie robilo hĺbkové upratovanie. Ale ja som si pri zariaďovaní domu povedala, že nebudem jeho otrokom. Minimum nábytku, žiadne koberce, žiadne somariny po poličkách a pod. A robotický vysávač je neskutočná pomoc. Ja vytahujem normálny vysávač tak raz za dva týždne, robot ide skoro každý deň, takže je priebežne upratané. Nič nezehlim, ani nedezinfikujem, ani neperiem na 90. A tu sme, chorí nebyvame.

drobcek17
28. júl 2023

@simca06022011 do dnešného dňa som myslela, že som nejaka šibnutá, keď vyzliekam matrace, operiem ich a očistím a aj manžel si to myslel😂😂 ale som rada, že nie som jediná. Tie matrace vyzeraju po oprati super. Perieš to na akej teplote? Náhodou si neskúšala dať ho do sušičky?

simca06022011
28. júl 2023

@drobcek17 na 60tke periem a áno mala.som ich aj v sušičke už. Tento rok nie, teplo bolo rýchlo vyschne a ušetrila som elektrinu... lebo to sú v podstate 4 práčky/4 sušičky - manželská posteľ.

drobcek17
28. júl 2023

@simca06022011 tej sušičky som sa bala aby sa náhodou nezbehli, už sa mi viackrát niečo scvrklo🤷‍♀️Musim ju niekedy vyskusat. Tiež to mam na 4ri práčky keď ich periem, väčšinou to vyschne vonku alebo na radiátore ale niekedy by mi ta sušička ušetrila čas, ďakujem za radu 😉

lindsey
28. júl 2023

@elizabet173 ako obutí spávate ? Nerozumiem 🤷🏻‍♀️

usla35
30. júl 2023

kazde dva tyzdne zvyknem, ale ked niekedy nevyjde, tak sa z toho nejdem zblaznit, aj teraz napriklad som uz chcela, ale teda ked je taketo pocasie, ze dam pradlo von a zacne prsat, tak si to necham na tyzden :D

tinnky
1. aug 2023

V lete každý týždeň v zime raz za 2tyzdne, investovala som. Do lanových obliecok a tie schnu straaasne rýchlo a sú prirodzené antibakteriálne

akinom0077
18. aug 2023

kazde 2-3 tyzdne, nepotim ta, skor mi je chladno stale aj v lete. Po chorobe prezliekam ihned.

kvetinka75
18. aug 2023

@tinnky a kde si kupovala ľanové obliečky?

tinnky
18. aug 2023

@kvetinka75 mam 2sety, 1od vtacatko a druhe od abreadbag, obe firmy odporúčam, top kvalitka