Ako dosiahnuť voňavé prádlo bez aviváže?

dannkah
21. aug 2019

Poraďte mi prosím čo pridávať do prania aby mi prádlo voňalo. Aviváž nechcem používať kvôli uterákom. Parfémované guličky sú fajn, ale ten odpad.... Skúšala som aj vonné oleje, ale tie vyprchajú kým prádlo uschne.. Máte niečo osvedčené?

ivetka_kamo
21. aug 2019

@dannkah kvôli uterákom? Véd uteráky per zvlášť, a k ostatnému pradlu avivaz

dannkah
autor
21. aug 2019

To by šlo ale mám jeden uterák červený, jeden biely, jeden čierny..... Prať jeden (či hoci aj štyri) uteráky v práčke mi nepríde ekologické. Aviváž akú takú aj tak nemám rada. Je to predsa len chémia. A elektrizuje mi prádlo. Hľadám eko alternatívu.

veronikaszabova
21. aug 2019

@dannkah ja periem uteraky spolu - nikdy nie s oblecenim. A kazdy ma inu farbu..
A k teme - ak mas susicku, pouzivaj tie utierky, co prevonia oblecenie.

pertu
21. aug 2019

@dannkah su vseobecne robene na vyssiu teplotu prania, tak zeby sa im farebne spolu daco stalo, to sa netreba bat

suve99
21. aug 2019

Ja používam iba klasický prášok na pranie - Ariel, Persil, a namiesto aviváže dávam do avivážovej nádobky trochu octu..prádlo príjemne jemne vonia....

nasasa_1
21. aug 2019

@dannkah Staci ked ich budes prat zvlast bez avivaze, ja to tiez tak robim, a taktiez mam bledunko ruzove, fialove, cierne, modre, cervene, biele a vsetko periem spolu, nikdy sa mi nestalo, ze by boli ofarbene a ak sa toho bojis pridaj gulicky proti zafarbeniu 🙂

dannkah
autor
21. aug 2019

Vďaka za rady. Asi som zle formulovala otázku do diskusie 🙂. Bez ohľadu na uteráky - hľadám eko voňavý prípravok k praniu (náhrada "guličiek" tipu silan a pod. ) .

fd31
21. aug 2019

@dannkah skúsila si nejaké eko obchody? Alebo na nete?

aknelem
21. aug 2019

Skús bezobalový obchod pripadne čapovanú drogériu, sú už skoro v každom meste, predávajú aj čapované avivaže. 😊

fd31
21. aug 2019

@dannkah https://www.ekomarket.sk/eko-avivaze/

https://www.naturshop.sk/c/eko-cistenie/pracie-...

Tu sú stránky skus sa pozrieť možno nájdeš co hľadáš 😇

lindusss2016
21. aug 2019

@dannkah ved si kup eco avivaz... napr.feel eco ma celkom fajn zlozenie, krasnu vonu a priaznivu cenu

0hena0
21. aug 2019

@dannkah aj mna to zaujima ale odpovede akosi od veci 😔

fd31
21. aug 2019

@0hena0 skus si pozrieť vyššie poslala som link, skôr ten natur shop, ja používam tie eko orechy a sú pecka 🥰 a aj avivaze... Maju tam aj testovacie balíčky treba skúsiť... A vydržia naozaj dlho sú výborne

simca06022011
21. aug 2019

Tak si zaobstaraj rovnaké uteráky 😁 na uteráky by sa kvôli savosti ani nemala avivaz používať...

Inak ja mám také male fľašky z DM s avivazou a sú fajn. Názov teraz neviem 😁 pouzivam sem tam čiže mne aj dlho vydržia

simca06022011
21. aug 2019

Sú aj voňavé prášky na pranie, napr. Keďže ja iba tekuté používam, mala som levanduľový persil/alebo Ariel?/ Aj ten mountain spring Ariel vonia, aj rôzne iné značky sú voňavé... Take ste neskúšali?

moonlight1210
21. aug 2019

@dannkah levandulovy persil. to je brutal. kolegyna to pouziva, nemusi uz nic ine davat, iba tento prasok, ale ze sa blizi, citim aj na dialku. 🙂

zooeynka
21. aug 2019

@moonlight1210 prasok ci gel?

emmusska
21. aug 2019

Periem len s arielom kapsulovym a ako nemam dovod pridavat avivaz. Mne to pradlo proste po nom vonia ako musim povedat, ze veru avivaz som uz dlho nekupovala

marsmykkok
21. aug 2019

toto mám a super vonia po tom bielizeň. ja dávam rada aj aviváž, ale tu mám práve problém že sa to potom bije a nevonia to, ale bez aviváže fakt top vôňa po vypratí a aj po vyschnutí

marsmykkok
21. aug 2019

@emmusska no a mne napríklad nie, iba po tých levandulových kapsuliach trocha, ale málo, ale po iných vôbec, neviem čím to je, či vodou, lebo som ich kúpila preto že v tom pral známy a super mu prádlo voňalo a veľa ľudí chváli, ale u mňa o ničom ariel čo sa tohto týka, jedine s avivážou

dannkah
autor
21. aug 2019

Prací gel používam z bezobalového obchodu, tam si ariel nekúpim ☹. Ale vyskúšam ešte toto https://www.ekomarket.sk/eko-avivaze/eko-oplach....
FD31 Ďakujem za tip 🙂

fd31
21. aug 2019

@dannkah rado sa stalo pekný dnik 😇

savoya
21. aug 2019

@dannkah
Kup si tento parfem na pranie.Krasne to vonia aj niekolko mesiacov.Ja som si kupila hned tri lebo sa rychlo vypredavaju v Dm drogerii.

moonlight1210
21. aug 2019

@zooeynka prasok

miskoskulko
21. aug 2019

@savoya ako sa používajú prosím? Vidím to prvýkrát. Aký prášok k tomu?

savoya
21. aug 2019

To jej jedno aj tak prevonia cely prasok na pranie.Ked das uschnut bielizen v byte krasne prevonia cely byt.Vlastna skusenost.Jeden taky parfem stoji okolo 4 eur.Ja pouzivam persil.

ruzovakrava
21. aug 2019

@dannkah a čo tak vložiť niečo do skrine kam ich odkladáš, ja som jednu dobu mala v skrini zavesenú sušenú levandulu v textilom vrecku alebo položené prírodné pomarančové mydlo, to bolo super.. bolo od manna s názvom dolce vita alebo tak nejak

savoya
21. aug 2019

Ja mam v skrini opratu bielizen tymto parfumom na pranie a krasne prevonal celu skrinu.Naozaj vona posobi dlhodobo.V dm drogerii maju este v tomto baleni vonu ruze a mora.Ale ta vona leta co je na obrazku mi vonia najkrajsie.

dannkah
autor
21. aug 2019

Aj toto som vyskúšala. Je super. Ale zasa plast...

simca06022011
21. aug 2019

@savoya áno toto používam 😁 všetky 4 vône... U nás majú vždy zatiaľ 😁