Ako očistiť gauč bez tepovania?

alexandramb
26. aug 2022

Ahojte, prosím o tipy ako vyčistiť flaky z gauča. Syn bol tento týždeň mimoriadne aktívny a rozlial bublifuk na gauč a aj rucicky od masielka si tam utrel🥲 Videla som ze v dm predávajú taky sprej na čalúnenie a koberce, mate slušnosti s nim ? Pripadne niečo iné, alebo len klasika jarovou vodou a kefkou poumývať? Tepovac nemáme k dispozícii. Za každú radu ďakujem 🙏

pinkgirl
26. aug 2022

@alexandramb ahoj, tá pena z DM je fajn. Natriekaj a poriadne vyšúchaj to miesto handrou.

alexandramb
autor
26. aug 2022

@pinkgirl neostávaju po nej fľaky? Alebo vyzere farbu?

ichbinich
26. aug 2022

Mastne flaky najprv jarou by som skusila. A potom celoplosne tu penu. Zalezi od materialu, ale ak ju das pene rovnomerne celoplosne, flaky by nemali ostat. Mne z koberca farbu nevyzrala.
Inak, obavam sa, ze bublifuk nedas dole nicim. Z oblecenia nejde dole vobec, z gauca predpokladam tiez nie ☹

viestta
26. aug 2022

Bublifuky obsahujú glycerin. Ten dole nepôjde ničím. Na mastné fľaky technický benzin

marca7
26. aug 2022

ahojte, je to tento prostriedok z dm? dakujem 🙂

https://www.mojadm.sk/denkmit-cistiaci-prostrie...

ichbinich
26. aug 2022

@marca7
Ano

pinkgirl
26. aug 2022

@alexandramb fľaky mi neostali ani na látkovom gauči ani na čalúnení stoličiek, akurát má sprej dosť veľký rozptyl, tak si daj pozor.

lenuska9999
26. aug 2022

@alexandramb myslíš tu penu, čo je hore ta kefa ? Tu som mala, nie je to bohviečo ale je v pohode. Nastriekas to na gauc, vysuchas s tou kefou a povysavas. Pripadne pozri ci v tvojom mieste nieje k dispozícii tepovac na prenajom. Ja si takto u nás v BJ raz za čas prenajímam za 15 eur na 24 hodín. Vtedy vyťahujem všetko, gauc, koberce,matrace...

alexandramb
autor
26. aug 2022

Takže vyskúšala som to umyť teplou vodou a jarou a bublifuk zišiel, ale mastný fľak nie, takže zajtra t asi ešte raz zopakujem

doriiis
26. aug 2022

Skus rozdrvit tabletku do umyvacky riadu,pridat trosku vody,zarobit penu a tym vydrhnut to miesto.Ja vseobecne na odmastovanie pouzivam tablety do umyvacky riadu