Ako schovať kábel z lampy?

3. dec 2023

Pekný večer žienky. Kúpili sme si lampu, našli sme jej miesto, ale ja sa neviem povzniesť nad ten hrozný kričiaci kábel. Máte niekto nejaký nápad ako to nejak rozumne vyriešiť? Nemáme ju kde inde dať v rámci izby kde by ho bolo menej vidno. Ďakujem.

stellarstar
3. dec 2023

Zameniť miesto s zamio

autor
3. dec 2023

@stellarstar a kábel pôjde popri stene aj keď dlhšie?

stellarstar
3. dec 2023

Ved zameň to a nejak to pekne urob aby sa s tým zamio zakrylo

stellarstar
3. dec 2023

A? Máš to?

aalt
3. dec 2023

Mozes dat nejakemu kutilovy vymenit ten cierny kabel za "priesvitny".

azzflo
3. dec 2023

daj tam nejaky pleteny kos s dekou 😀

autor
3. dec 2023

@aalt ale to hrozné čierne trafo či ako sa to volá? To by som musela riešiť aj to ..

stellarstar
3. dec 2023

Však píšem že s tým zamio zakryť vymeniť a tak umiestniť aby to bolo zakryté 🙈

autor
3. dec 2023

@stellarstar vymenila som ale neviem či to pomohlo.. proste je tam kábel a čierna opacha zo zásuvky.. a nemôžem presunúť zamio pred zásuvku lebo tam máme skrinku na stene

autor
3. dec 2023

@stellarstar a ak posuniem lampu príliš blízko k zamio tak to vyzerá smiešne lebo je zakrytá

stellarstar
3. dec 2023

To som nevidela že tam je skriňa. Hm tak jedine nieco nízke a podlhovasté tam dať

viestta
3. dec 2023

nevyriesis to nijak. Zasuvku presuvat nebudes, kabel tam nejaky musi byt, aj trafo. Mozes to len zamaskovat

viestta
3. dec 2023

trafo sa da kupit aj mnesie, aj biele, treba ho zobrat do elektroobchodu aby si kupila to spravne.

janagem
3. dec 2023

Kábel vieš dať do lišty popri stene a biele trafo

madeincssr
3. dec 2023

Napadá ma strieknuť kábel aj trafko na bielo sprejom na plast - v niekoľkých tenučkých vrstvách. Pri lampe plus vidlicu do zásuvky dobre pozaliepať maskovacou páskou a kdesi na veľkom kartóne trpezlivo nastriekať. Blbšia robota, ale partner ak je šikovný... Ale keď nikdy nestriekal sprejom, tak radšej nie.

autor
3. dec 2023

@viestta len otázka je ako to bude cenovo.. lebo ak mám lampu za 30€ tak je mi ľúto dať ďalších 20€ za výmenu kábla a trafa

autor
3. dec 2023

Skúsila som to zamaskovať kvetom ale príde mi to také neviem... Že proste mám len tak kvet na zemi.. a potom by som si mala kúpiť nejaký stojanček na neho a zase bonusové náklady na lampu a moje blbé pocity 😁😁 sprej je zaujímavý nápad

madeincssr
3. dec 2023

Len či aj partnerovi sa tento nápad bude zdať zaujímavý...

0silvia0
3. dec 2023

Daj tam bielu predlzovacku a ciernu opachu zamaskuj za kvetinac

vanilkovazmrzka
3. dec 2023

Nemusis s tym kablom robit uz nic, s tymi kvetmi je to v pohode

autor
3. dec 2023

@madeincssr 😂😂😂😂 jeho reakcia bola že mám vydržať 3 dni že si možno zvyknem

madeincssr
3. dec 2023

Tak mu odkáž, že to som Ti chcel tiež na xačiatku napísať, len som sa bál 🙂

autor
3. dec 2023

@vanilkovazmrzka tiež mi to príde dobre schované s lopatkovcom.. ale proste chudák je len tak položený na zemi 😂😂 ale nemôžem špekulovať s nejakým podstavcom lebo je relatívne vysoký a skrinka relatívne nízko...
Samej je mi blbo akú hovadinu riešim 😂

0silvia0
3. dec 2023

Nie je to blbost, blbost je od vyrobcu dat na bielu lampu cierny kabel🙄

autor
3. dec 2023

@0silvia0 však?!?!?! Tiež som si to povedala.. celá biela/svetlá lampa... Lidl no 😄

0silvia0
3. dec 2023

No a nemas doma bielu predlzovacku? Ja by som to takto poriesila.

madeincssr
3. dec 2023

No toto je ťažké vyčítať výrobcovi, lebo niekto chce ťahať kábel trebárs popod nábytkom na nožičkách, zásuvku má v kúte a tomu vyhovuje, aby tam v prítmí čierna zanikala.

autor
3. dec 2023

@madeincssr je to vtipné lebo keď nám prišiel konferenčný stolík, bola som dosť nespokojná s tým ako nám nesedí odtieň... A už boli plány či tapetovať alebo striekať.. tiež povedal že dajme tomu týždeň.. a dali sme.. akosi to už nie je taká päsť na oko ako sa mi spočiatku zdala byť 😂😂

vanilkovazmrzka
3. dec 2023

Tak tam mozes casom dat nejaky pleteny kosik, donho casopisy napriklad.

https://www.ikea.com/sk/sk/p/ljungan-kosik-7052...
https://www.ikea.com/sk/sk/p/tjabbig-kosik-prir...

autor
3. dec 2023

Všetkým ďakujem za nápady, asi to ostane ako zátišie s kvetmi 😂😂