Bývanie v nájomných bytoch

2. mar 2021

Žiadali ste o bývanie v nájomných bytoch? Nemám tu trvalý pobyt bývame v podnájme ale rada by som dobuducna zostala v tejto lokalite ideálny by bol dom ale realita je taka zeby som bola rada ak by vysiel aj nájomný byt predsa len je to výhodná forma bývania aj ked viem ze žiadosti je vela a je to nadlho. Otázka teda je ci je možnosť žiadať o nájomný byť aj ked nemam trvalý pobyt v danej obci. A tiež poteší skúsenosť ak ste žiadali a vyšlo vám to za aký čas vám žiadosť schválili.

pribinak
2. mar 2021

Napíšem ti za naše mesto, tu sa o nájomné byty môžu uchádzať len obyvatelia s TP v našom meste
Uvažuj logicky, tie byty stáva mesto, prečo by ich malo prideľovať cudzincom?

martinkatinka
2. mar 2021

U nas v meste moze ziadat iba obcan s TO v nasom meste. Byty su metske najomne, myslim, ze byvanie je vyhodnejsie ako prenajom od sukromnika.

cezpat
2. mar 2021

Nepíšeš, kde by si chcela žiadať. V každom meste/obci majú iné podmienky a aj obdobie za aký dlhý čas je možnosť pridelenia nájomného bytu.
Väčšinou sa jedná o mestské alebo obecné nájomné byty, a tu je aj u nás okrem iného podmienkou trvalý pobyt myslím min. 5 rokov, určitá výška príjmu atď.
Najlepšie urobíš, ak sa informuješ na mestskom/obecnom úrade na podmienky.

tncka
2. mar 2021

@martinkatinka zalezi v akom meste,u nas vobec to nie je vyhodnejsie ako klasicky podnajom

martinkatinka
2. mar 2021

@tncka u nas ano, finacne, ale aj co sa tyka veku bytov. A je moznost neskor odkupit

nafka0483
2. mar 2021

Kosice - podmienkou je trvaly pobyt, dokonca myslim, ze pobyt tu musi byt aspon 5 rokov - aspon kedysi to tak bolo.

simona745
28. apr 2021

Prosím vás mozu dat aj nájomný byt mamičke s 2 deťmi keď momentálne mám len príjem materskú a výživné

nafka0483
29. apr 2021

@simona745 Kazde mesto/obec maju svoje pravidla. Musis si zistit konkretne v tom kde chces byvat.