Má obec právo nárokovať si platbu za TKO a kanalizáciu, keď tam nemáme trvalý pobyt?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom platieb obci.

Má obec právo nárokovať si odo mňa a môjho dieťaťa platbu za TKO a kanalizáciu?

Ani jeden nemáme v danej obci trvalý a ani prechodný pobyt. Nemáme ani nájomnú zmluvu. Bývame v nehnuteľnosti, ktorú máme v spoločnom vlastníctve s partnerom, ktorý tu má trvalý pobyt a všetky poplatky platí.

Ďakujem

Dobrý deň,

poplatok za odpady je povinná uhrádzať fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt alebo prechodný pobyt alebo ktorá je na území obce oprávnená užívať alebo užíva dom.

Obec je teda oprávnená žiadať úhradu poplatku od každej osoby, ktorá sa v obci dlhodobo zdržiava (nie je relevantné, či je daná osoba v obci prihlásená na pobyt alebo nie).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk