Čapovaná drogéria - skúsenosti

suikatka1
19. júl 2020

Ahojte🙂
Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s čapovanou drogeriou?
Konkrétne práci gél, avivaz a čistiace prostriedky.
Už 5 rok sa snažím viesť našu domácnosť co najekologickejsie a v meste som našla obchod Pulito a chystám sa tam v utorok.
Oplatí sa cenovo a sú voňavé vaše oblečenia a čistiace prostriedky sú účinné?
Totiž drahý s tým moc nesúhlasí keďže raz som z DMky kúpila eko gél na pranie a moc to nevonalo tak chcem vedieť váš názor ďakujem

sara07
19. júl 2020

ja kupujem čo je so silicou pomarančového oleja či ako , na spotené je to dobré ale na škvrny alebo viac špinave prisypem vanish
inak to nejde
čistiace robím tak že ich striedam s klasikou občas , avivaž nepouživam
aspon niečo lepšie ako nič

peppita
19. júl 2020

Ja kupujem capovanu jar a za mna uplne super, z jary mam znicene ruky a toto je super, pouzivan aj praci gel a vonia krasne aj perie dobre

judar
19. júl 2020

Riadne drahe a to flasku si musis doniest a aby nebolo malo poriadne to neoperie ani neumyje....proste eco marketingovy tah

caroline_
19. júl 2020

Ahoj, ja som najprv kupovala v Dmke gél na pranie, aviváž aj gél na riad od značky Feel Ecoa teraz kupujem u nás v meste čapovaný tiež gel na pranie,avivaz aj na riad, maju znacku Tierra Verde a cenovo sa mi zdá že je to porovnatelne s tym z DMky, u nas v TN to funguje tak ze flasku si mozes doniest vlastnu ale ak nemas nacapuju ti oni do svojich co im niekto priniesol,ja ich točím,takže z kazdeho mam po dve a ked sa mi jedno uz mína idem si dat nacapovat do tej druhej 🙂 gel na riad je super, pekne umyje, dobre peni,a nevysusuje mi pokozku,gel na pranie spolu s avivazou pouzivam s levandulovou silicou,prijemne vonia,super operie,a hlavne, co som milo prekvapena,ked som pouzivala rozne chemicke znacky gelov, praskov a aviváží mi stále čierne prádlo smrdelo tak zatuchnuto,ja som to volala že ako zmoknutý pes, čistila som práčku naprázdno,dávala som menej prádla, a pritom som používala to isté na farebné a tmavé a len to tmavé smrdelo,a s týmito sa mi to ani raz nestalo,a ešte používam od nich čapovaný uni čistič, s tým umývam kúpelnu, kuchynu , drez,zrkadlo,stoly atd...takze za mna super, setris prirodu a pouzivas menej chémie v domácnosti, nemám nič čo by som tomu vytkla,funguje to super takže podla mna to ziadny marketingovy tah nie je ;) :D

caroline_
19. júl 2020

@judar asi záleží od toho akú značku používas a kde kupujes, ja som az nadmieru spokojna s tym ako to vyperie, a flasku si nemusim doniest vlastnu, takze za mna to nie je ziadny marketingovy tah :D

suikatka1
autor
19. júl 2020

Ďakujem baby za rady.
Áno drahý tiež si myslí že je to marketingovy ťah ale skúsime to.
Som pozerala že cenovo je to skoro také isté ako keby sme kupovali v drogérii ale prečo neurobiť niečo pre naše zdravie predsa ako sa tu písalo niekedy ani len netušíme koľko chémii sú v produktoch len aby viac vonali naše oblečenia.
A druha vec keď som drahého naučila žiť šetrnejšie a triediť odpad možno mi aj na toto prikyvne nieže by bol pod papucou ale keď sme my ženy niekedy také tvrdohlave však? 😂ale to sa uvidí po kupe😁
Ďakujem baby a majte krásnu noc keďže až teraz som sa dostala k netu však to poznáte pri deťoch😂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
osky
20. júl 2020

@caroline_ kde v TN je ten obchod kam ty chodis?
Bola som.nahodou nedavno na mierobom namesti v eko obchode a tam maju capovany len Sonet-za mna nie dobra znacka.
A o celkovych cenach v tom obchodiku ani nehovorim.drazoba....

osky
20. júl 2020

@suikatka1 musis pozerat znacku,poskusat.
Niektore eko produkty su ozaj velmi slabe ale niektore su super.

sara07
20. júl 2020

u nás to vyjde lacnejšie ako ten isty produkt napr v dm niektoré len o 1€ niektoré viac

caroline_
20. júl 2020

@osky Bezobalis na Braneckého vedľa Indickej reštaurácie, my tam kupujeme aj rôzne strukoviny,atď na váhu 🙂

emiliamilka
20. júl 2020

Kupujem len čapované gély na pranie a nevymenila by som.. aktuálne frčíme na detskom keďže máme malé dieťa... Vôňa úžasná a pradlo mnoho krát čistejšie (hlavne biele plienky od grciek a jedla ).. ...cena lepšia ako komerčný gél keďže vydrží dlhšie ... Avivaz nepoužívam.. (nemala by sa používať ani pri komerčných geloch len pri prachu na pranie a skôr na vlnu ) ... Akurát dnes sa chystám na nákup gélu, saponatu na riad a idem kúpiť aj puer a sódu (sprchač aj umývadlo umývam len sódou - žiadne tekuté prášky ako cif, a vydržia dlhšie čisté )

emiliamilka
20. júl 2020

@osky odporúčam skúsiť aj Bez Obalov v Trenčianskej Turnej ..

suikatka1
autor
20. júl 2020

Ďakujem babulky za rady. Uvidíme čo si zajtra vyberiem a dúfajme ze budem spokojná a prejdeme na čapované😁ešte jedna otázka tie ktoré nepoužívate avivaz s čím to nahradzate aby boli voňavé oblečenia? Malej ešte perem v Lovele ale keď miniem a budeme spokojní s čapovanou tak aj jej tam vyberiem praci gél.

emiliamilka
20. júl 2020

Len prací gél nič viac ..voňavé je to viac než dosť a aj mäkké ... (Pri komerčnom gély som musela na detské použiť aviváž inak to bolo "tvrdé" teraz už nemusím ) .. sa sa kúpiť plákadlo tiež je čapované ..

caroline_
20. júl 2020

@emiliamilka prosim ta, aku znacku toho pracieho gelu pouzivas ? fakt netreba avivaz? a to plakadlo sa vlastne naco pouziva?dakujem 🙂

fazulkova
20. júl 2020

ahoj, ja tiez uz 2hy rok len capovanu, u nas v Nitre je toho viac, ja kupujem v Bez obalu, maju talianske aj slovenske, ja kupujem slovensky gel na pranie, aj na riad a som spokojna..avivaz tusim tu taliansku ani neviem 🙂 ale je to fajn.. nadoby sa daju kupit, ale maju aj take zadara..ludia tam nosia rozne plastove obaly-aj ja, aby si ostatni nemuseli kupovat a je to super, ja len odporucam 🙂 na flaky pouzivam mydlo jelen a tiez fajn. urcite si najdes tie svoje oblubene prostriedky a uz ta ani nenapadne kupovat v obchode 🙂 u na smaju aj sampony, a tak, ja ale pouzivam tuhe, ale skusala som a boli super.

suikatka1
autor
20. júl 2020

@fazulkova ahoj🙂my tu V Devinskej mame obchod Pulito a na nete sú rôzne produkty ako píšeš od pracieho gélu až po kozmetiku tak dúfam ze trosku ma usmerni predavačka a keď nie budem tam dlhšie a niečo si vyberiem😂
Po čase tiež by som chcela šampón a mydla od nich kupovať no kvázi všetko len financie limituju tak pôjdem na to postupne.🙂

emiliamilka
20. júl 2020

@caroline_ uf presnú značku si nepamätám.. etiketa čo mi nalepili na obal už nie je čitateľka . Len viem že je to gél pre deti.. :D nie aviváž netreba.. je to úplne v pohode.. aj keď periem plienky a uteráky na vyššej teplote tak neztvrdnu po uschnuti... Plákadlo sa používa na odstránenie zvyškov prášku / gélu z prádla a tým sa oblečenie zmäkčí (aviváž funguje na princípe že obalí vlákna a tým sa nám zda oblečenie mäkké) ...

caroline_
20. júl 2020

@emiliamilka super, dakujem ti velmi pekne, vykusam 🙂

ukulela
20. júl 2020

Ku avivazi ... Roky som používala, ale iba biely silan, všetko ostatné mi voňalo až príliš silno. Deťom Som prala v géle ecover Zero z dmky a aviváž som tam prestala používať. Naozaj výnimočne šupnem dekam alebo svetrom. Ak náhodou niekedy použijem na pranie niečo viac aromatickejšie tak mi to naozaj prekáža. Tak si vravím že zbytočne miešať na seba 400 voni. Prachy/gél, aviváž, šampón antiperspirant prípadne nejaká toaletná voda.... Na čo? Je to naozaj len o zvyku.

emiliamilka
20. júl 2020

@caroline_ ešte ma napadlo že ak bolo prádlo už veľa prane v klasickom prášku tak plákadlo ukáže účinok až po niekoľkých praniach ..

andrea23111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bugyna
21. nov 2020

@taskataska kde maju prosim capovaby ariel? Dakujem

andrea23111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz