Šetrenie na drogérii

5. máj 2022

Ahojte, všetko išlo cenovo hore a snažím sa niečo posetriť na drogérii..čo odporúčate ako napríklad nahradiť lestidlo do mycky octom alebo vynechanie avivazu a prať len pracim prachom..? Na prach v dome mám kúpené pronto ale vraj sú aj lacnejšie varianty poraďte ďakujem 🙏🏻

nelca84
5. máj 2022

mozes pouzivat napr. DM vyrobky, su omnoho lacnejsie ako znackove a porovnatelnej kvality

zuzanka.zuzu
5. máj 2022

tak u nás sa tie peniaze až tak neriešia a už roky nepoužívam aviváž, čiže kludne ju vynechaj. periem len s práškom

deti95060810
5. máj 2022

aviváže som nepoužívala ani v časoch rozmachu...vyskúšaj čist. prostr. z Lidla - bývajú aj v akcii.

tosomja
5. máj 2022

Ja si radšej odopriem raz mesačne mäso, ako pekne voňavé prádlo a utieranie prachu. 🙈

nevenka
5. máj 2022

@nelca84 DM kove tablety do umyvacky nemaju chybu, teraz mame Somat gel, lebo som chcela zbierat body v DM, ale inak pouzivame tie DenkMit a uplne krasne umyju a cenovo bezkonkurencne 😊

nevenka
5. máj 2022

Avivaz nepouzivam, ani lestidlo do umyvacky...

liesik
5. máj 2022

@nevenka mám rada ich výrobky, kvalitovo veľmi dobré cenovo tiež a keďže mám aj tú ich kartičku, tak nakupovanie sa u nich oplatí. Inak ako ani lidl prostriedky nie sú celkom zlé

autor
5. máj 2022

@tosomja ja nevravím že mi ma smrdieť prádlo ani mat zatuchnuty dom od prachu ☺️ Len nemyslím si že finish quantum tablety sú najlepšie na svete a neexistuje lacnejšia verzia 😘 nemám nič iné odskúšané preto sa pýtam

andrea_82
5. máj 2022

ja napríklad utieram prach len vlhkou handričkou, nepoužívam žiaden sprej.

lopka1313
5. máj 2022

Stale mozes riedit veci. Ja davam lestidlo doplnenene octom (1:2), periem bez avivaze (tiez davam ocot) - ale mne avivaze smrdia, mozes davat napr pol na pol ocot a avivaz, alebo proste inak nizsie mnozstva; pracieho prasku a gelu davam tiez len trosku (ale nemam deti, tak nieco ako kolena od travy nehrozi), podla mna to vyrobcovia s davkovanim casto prehanaju...
A napr ako cistic na vacsinu veci doma/povrchy mam v rozprasovaci kvapku jari, kvapku najlacnejsieho samponu (vraj je to dobre napr na okna alebo skla) a pol na pol ocot a vodu. Nastriekam na to, co potrebujem vycistit a po chvili zotriem svedskou handrou.
Vo vsetkych pripadoch sa da ocot nahradit roztokom kyseliny citronovej.
Bezne "eko" veci mi nefungovali a necistili, ale akonahle to zmiesam nejakym pomerom s originalnym prostriedkom, ten ucinok je ovela lepsi, podla mna.

kiwi3
5. máj 2022

tie tablety do umyvacky z dm su fakt lepsie ako finish a cena nasobne nizsia. nejak ides z extremu do extremu - miesto drahych prostriedkov hned prach a ocot. ak teda myslis domaci prach. aj ked ocot je v pohode tiez na pradlo z casu na cas. inak prasok z dm tiez super. na tomto sa da fakt dost usetrit a pritom uplne bezbolestne

autor
5. máj 2022

A nesmrdí vam riad po pridaní octu namiesto lestidla? Mame tvrdú vodu a bez lestidla si to neviem predstaviť..tiež používam iba finish iný som ani neskusila taktiež som ocot neskúšala do prania bojím sa že to bude smrdieť

h2
5. máj 2022

Aviváž nepoužívam a prach utieram vlhkou handrou. Do umývačky kupujem namiesto tabliet v DM prášok, je to nie len lacnejšie, ale hlavne lepšie. Leštidlo a soľ kupujem v Lidli, som spokojná. Ocot som do umývačky neskúšala, nemyslím si, že je to dobrý nápad.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nykkushka
5. máj 2022

@nevenka len čisto zo zvedavosti, aký máš bez leštičky ten riad? Lebo naša bez leštičky neumyje pekne, hlavne príbor a sklo je hrozné...

viestta
5. máj 2022

Lestidlo do umývačky máš jednu fľašu na mesiac, možno aj viac. Lestidlo z DM alebo Lidla spraví rovnakú službu ako znackove. Viac ušetríš ak budeš kupovať prášok do umývačky namiesto drahých kapsúl. Jar na riady mam nariedeny v rozprašovači, ak ho treba, nastriekam, umyjem, oplachnem.
Prať môžeš v geloch alebo praskoch, kapsule sú zbytočne drahé. Aviváž mam jednu fľašu už druhý rok, používam ju naozaj veľmi zriedkavo. Pronto ani nemám doma, mam dobre mikrovlaknove handry, vlhká handta zoberie prach rovnako.
Na dĺažky mam vileda mop, tam ani saponat netreba ak áno stačí pár kvapiek ajaxu

anonymous87
5. máj 2022

Baby a z dmky ktore konkretke do umyvacky? Ja pouzivam jar platinum. Lebo po nich mam jedine pekne hrnce. Ale vyskusam aj dmkove. Ale ktore konkretne? 🙏

h2
5. máj 2022

@anonymous87 Ja už roky kupujem tento prášok.

viestta
5. máj 2022

@anonymous87 normálne prášok v sáčku. A hrnce občas pred umývačkou prejdem cifom, hlavne tie o vyvaru. Zvyšok sa úplne v pohode umyje.

katkasav
5. máj 2022

Mam nastavanu umyvacku, aby si brala minimum lestidla, mam to tak odskusane, ze staci, ani nie kvoli setreniu, ale jednoducho staci, kupujem v DM a vobec mi nepride, zeby to bola nejako nakladna polozka alebo zeby som kazdu chvilu musela dolievat, umyvacka bezi 1x kazdy den

mila23
5. máj 2022

avivaz nepouzivam odkedy dcere zistili ekzem...a casom mi uz pradlo s avivazou strasne silno 'vonia'...az mi to vadi. Prach utieram vlhkou handrickou...naco dalsia chemikalia?
tablety do umyvacky pouzivame JAR...tie sa nam najlepsie osvedcili...kupujeme ked su v akcii ...zvlast lestidlo nepridavam/nepouzivam

janka1011
5. máj 2022

Na drogérii sa dá krásne ušetriť, ja napr.nekupujem skoro nič, stačí mi savo - vyčistím ním wc, kúpeľňu aj pozmývam. Riad umývam iba jarou, prach utieram len vlhkou handričkou. Sú ľudia čo kupujú na všetko iný prípravok, je to len biznis pre firmy. Za mňa je totálna blbosť napr.pronto a tie spreje na prach a navyše je to aj nezdravé vdychovať. Tiež tie vlhčené utierky a podobne veci. Prach na pranie sa vždy dá zohnať nejaké ekonomické balenie a aviváž už podľa uváženia, ja kupujem, ale vydrží ma dlho a vždy je nejaká v akcii.

janage
5. máj 2022

Ja nedám dopustiť na DM prášok na pranie.