Cena opravy umývačky a sušičky

mimanr
22. jún 2022

Ahojte, nasa umyvacka riadu prestala susit, teda riad je po skonceni cyklu mokry a susicka susi namiesto 3 hodin 8 😬. Neriesili ste niektora takyto problem?Zaujima ma, kolko vysla oprava.Nemam predstavu. V ponukach na nete su tzv fixne ceny oprav, ale netusim, ci je to adekvatne nasej poruche, zda sa mi to strasne vela.....dakujem

anjelicek26
22. jún 2022

Susicku by som vymenila (susit tri hodiny je tiez strasne dlho a oprava draha) a umyvacku riadu riadiaca jednotka +/-180e vyhrevna, nedavno sme menili...

pbra40
22. jún 2022

Ak je to chyba elektromotora (suciastky, ktora vykonava susenie), mrkni si poistenie domacnosti. Niektore opravy domacich spotrebicov, sa daju nasledne uplatnit cez poistku. Ale to ti povie urcite kazdy servisak, ci je to dana kategoria chyby

blondiee83
22. jún 2022

Toto tazko povedat - treba kontaktovat servisaka a spytat sa. Mozno ti odhadom bude vediet povedat aj cenu, ak mu presne popises problem. Ale v kazdom pripade pride, pozrie sa na chybu (alebo zoberie spotrebic a zisti chybu u seba), alebo zoberies ty niekam, kam on povie - to uz ma kazdy inac. Potom ti zavola, povie sumu a rozhodnes sa.
Ale samozrejme za diagnostiku si musis zaplatit. Aj v pripade, ze oprava bude velmi draha alebo sa opravit neda. Otazne je, aky stary bol spotrebic a ako drahy bol spotrebic, ked si ho kupila. Nedavala by som opravovat susicku typu beko za 300 stovky, ktora ma 6 rokov, ale davala by som opravit susicku zn-LG, Samsung, ktora ma 5r a stala trebars 600€. Musis si sama zvazit.