Čím umývate gres dlažbu?

romanka_369
23. dec 2020

Ahojte baby, idem si po radu..v kuchyni mam gres dlazbu taku slonovinovu lesklu..neviem cim ju mam vycistit lebo stale po umyti na nej zostanu flaky ako uschnuta voda, zostane na nej taky povlak na ktorom vidiet kazdu slapu, vsetko a zostane taka ako keby lepkava ze citim ako sa mi lepia ponozky🙄..uz som ju skusala umyt aj 2-3 krat hned po sebe ale nepomohlo.. neviete o nejakom prípravu alebo co dat do vody aby mi to nerobilo.? Dakujem za rady🙂

veronikaszabova
23. dec 2020

@romanka_369 skusala si vrelu vodu s octom?

romanka_369
autor
23. dec 2020

@veronikaszabova veru skusala som raz a bolo to to iste🤷‍♀️..

len_nig
23. dec 2020

Ja som umývala vodou s jarou a octom a hneď utierala švédskou dosucha

romanka_369
autor
23. dec 2020

@len_nig no vyskusam hned utierat do sucha👍..tym padom by tam nemali asi ostat tie cmuhy..vyskusam vecer ked mala zaspi..dakujem

simca06022011
23. dec 2020

Na gresove dlažby je určite presný postup a aj prostriedky čím to cistit, určite sa dá vygooglit ak ste náhodou nedostali pokyny k tomu. Ono je to odolná dlažba, ale s údržbou to je horsie. Kedze je to prírodný kameň... Mam vápencové dlažby, a tuku doma... a to je také isté... Špeciálne prostriedky sú presne určené na takýto porezny typ dlažby, ja používam Fila prostriedok na mramor /na gres neviem ci je/. Ale aj tak ak to umyjem na úplne mokro tak mam fľaky, od vody, čiže dosť urobí aj mop... Ale povlak sa mi urobí iba z kadejakých inych čisticov a Vyzerá to otrasne, anjhorise v zime keď máme podlahové kúrenie a rýchlo to schne😂 a ja teda nemienim behať a handričkou, keď umývam aj kazdy den/dva a 90m2... Problém je ze mne niektoré prostriedky zlikvidovali lesk.. Teda budem. Musieť celú podlahu vyčistiť a naimpregnovat... Žiadne pokusy sa nevyplacaju.

Dáš do Google a nájdeš aj prípravky... Mne to hneď našlo. Ale o skus modrú strechu, tam to tiež riešili.

romanka_369
autor
23. dec 2020

@simca06022011 dakujem za odpoved 🙂..presne podlahove kurenie to hned vysusi a vyzera to hrozne🤦‍♀️..handru sa snazim mat co najmenej mokru ale nepomaha to..ked sa tak zamyslim je mozne ze ten povlak je z pripravku lebo ked umyva vysavac tam davam len cistu vodu povlak nieje🤔..to ma nenapadlo alebo som to len tak neregistrovala🙈..snazila som sa vygooglit pripravok aj som nasla jednu temu tu na modrom koniku alebo streche ale nic take tam nebolo priamo napisane..Budem hladat este urcite 👍

simca06022011
23. dec 2020

@romanka_369 ja používam bežné túto žltú filu, ta je na vsetko.... A napr. Ta biela fľaša je presne na gres. Ešte je tam rozdiel aj v tom grese nejaký, tak treba si prečítať (napr. Fila-chémia stránka má rozdielne podľa povrchu a sú tam aj čistiace rozdelené)
A teda ja som si istá ze ten povlak biely je z prípravku... Mam to tiež otestované doma. Ú mňa je horšie, ja keď dám nejaký čistia agresívnejší, mne tie fľaky ostanú nejakú dobu 😂

romanka_369
autor
23. dec 2020

@simca06022011 super dakujem🙂.. Pozriem nieco take medzi sviatkami v nejakej drogérii 👍..ale tie flaky su hrozne ako keby som to niekoľko tyzdnov neumyvala🤦‍♀️..

simca06022011
23. dec 2020

@romanka_369 to v drogerii nekupis ;)

romanka_369
autor
23. dec 2020

@simca06022011 nie..? Ani v L&Š..?len objednať musim.?

simca06022011
23. dec 2020

@romanka_369 no pochybujem, ale moze sa stat.. skus si vygooglit a uvidis. Ja objednavam, alebo mi to nosi polovicka z HU.

romanka_369
autor
23. dec 2020

@simca06022011 dakujem👍.. Pekne sviatky prajem..