Čo sa mi teraz oplatí zasadiť do skleníka?

travelllerka
11. máj 2022

Baby, čo sa mi teraz oplatí zasadiť do skleníka? Rajčiny, papriky, baklažán, čo ešte aktuálne môžem? Rozmer máme 3x6, takže miesta by bolo. Ďakujem za inspiraciu!

joesvk
11. máj 2022

Za mňa reďkovka. Mňam 🙂

travelllerka
autor
11. máj 2022

@joesvk a to v pohode aj teraz? Nepôjde to do kvetu? Či nejakú speci odrodu?

joesvk
11. máj 2022

Nepredpokladám, žeby to išlo do kvetu. My u mamy najčastejšie pestujeme maxi-reďkovku A redkovku kľudne sejeme aj v neskorších mesiacoch.
Ale ja by som ti poradila, vysaď si, čo máš rada a čo využívaš pri stravovaní.Hoci aj melóny.
Možno niečo nevyjde. Ale skúsiš šťastie.

roja01
11. máj 2022

Podla mna na redkovku je uz teplo. Uhorky salatove a baranie rohy.

dennynkoo13
11. máj 2022

Ja dávam hlavne reďkovku a šalát

loliki
11. máj 2022

@travelllerka Vzhľadom na tie ceny, tak pšenicu. 😀

joesvk
11. máj 2022

@roja01 Nie je teplo. My reďkovku opakovane sejeme pomaly do augusta. Lebo je nenáročná a ľúbime ju.

peter0123
11. máj 2022

@dennynkoo13 ja by som šalát ani reďkovky nedávala , oboje mi už bude do kvetov. Možno je to iné na severe a u nás na juhu. Ja mám v skleníku šalátové uhorky, papriku aj paradajky.

zuzanaam
11. máj 2022

Ja dávam paradajky, papriky, šalátové uhorky, jakon, ľadový šalát v tomto čase, melóny a dyne, ačokču, okru, anguriu, momordicu, listovú horčicu a zmes ázijských listových zelenín. Na jar a jeseň reďkovky, šaláty, kaleráby, hrášok...

euka210
11. máj 2022

@travelllerka redkovka moze, len treba polievat.
Hokaido, cuketu, uhorky este mozu a priesady....kapusta, kalerab.

travelllerka
autor
12. máj 2022

Ďakujem za inšpiráciu, chcem ísť dnes pokupit dáke planty a semienka, v skleníku budem sadiť prvýkrát, sama som zvedavá, ako sa mi to zadarí 🙂

travelllerka
autor
12. máj 2022

@zuzanaam prosím ťa, kde kupuješ tie specialitky? Musela som si pogooglit niektoré, jakon, mormordica, anguria, tie som nepoznala 🙂

zuzka565
12. máj 2022

Ja už mám v skleníku retkovky,šalát,cesnak,cibuľu. Cesnak som posadila na jeseň. A ostatné som zažila asi pred mesiacom tak už máme aj úrodu.

travelllerka
autor
12. máj 2022

@zuzka565 kedy takéto veci sejes na jar? Mne až teraz dokončujú ten skleník, takže skôr sa mi nedalo, jedine do záhonov som zatiaľ sadila.

cecilia29
12. máj 2022

My máme paradajky, papriky, celoročne jahody , pažítku, bazalku ,dame tam ešte melóny za nejaký tyzden

rhodesian
12. máj 2022

My máme jahody 🤤 hrach , čili papričky, rajčiny, medovku, cherry paradajky, uhorky. Mali sme aj figu ale už bola veľká tak už je vonku zasadená 😁

travelllerka
autor
12. máj 2022

@rhodesian to je super nápad s tou figou, akurát som dostala takú malu rastlinku, dám ju tam 🙂

rhodesian
12. máj 2022

@travelllerka určite to stojí za to, nám tam narástla takmer 2m vysoká, už vytláčala von panely tak sme ju museli presunúť, báli sme sa cez zimu či to zvládne vonku ale už sa pekne zelená, takže zvládla 😁 a tie plody 🤤 tisíc krát lepšie ako keď si človek kúpi v obchode. Držím palce nech sa aj vám zadarí 🤗

julinka65
12. máj 2022

do sklennika moze ist prakticky cokolvek, takze smelo do vsetkoho, po com sa ti zaziada. sklenniky su super

kingstonka
12. máj 2022

Uhorky

cessy01
12. máj 2022

@travelllerka cokolvek co lubite. Ja davam aj salat.. redkovku vysievam stale priebezne ako.stihame jest. Kludne aj riadok spenatu popremyslaj co zjete a smelo sad

zuzka565
12. máj 2022

@travelllerka nejak koncom marca začínam sadiť.

enka81
12. máj 2022

Dievčatá, pripojím sa. Máme radi reďkovku, ale vždy ju mám štipľavú, Takú mi zase dcéra nezje. Skúšala som väčšiu zálievku, ale aj tak. V čom robím chybu? Je nejaká odroda, ktorá nebude štípať? Už som to minulý rok s reďkovkou vzdala ale zase ste ma navnadili, že by som jej dala ešte šancu.

simca06022011
12. máj 2022

Uz by som redkovky a salaty do sklenika nedavala ale mozes skúsiť.ja tam mam strasne teplo a slnecno cize mne rovno ide kvet. Salaty redkovky uz od marca, v podstate ako sa rozmrazi zem. Daj salatove uhorky, tomu sa mi velmi dari tam, len treba urobiť niečo kde sa budu tahat ( mna sa po spagatoch tahali). Viac druhov paprik/paradajok ☺️
Ja som trnto rok zrusila sklennik, nestihli sme ho premiestniť ako bolo v plane, a uz by tam nic z jarnej zeleniny nevyslo. Davam aj mrkvu rad, perzlen a zeler tiez kam sa zmestí. Vydrzia mi az do mrazov tam 😁 cize mam aj vonku aj vnútri.
Mala som aj hrach v skleníku, alebo hocico, len sledujem ako dlho trva kym dozreju (a nemaju radi horucavy), špenát musim napr vyzbierať max do začiatku juna. Vcera som bola v sklenikoch kupovať kvety a 35stupnov tam...
Vsetko skus a uvidis, kazdy rok sa u nas niecomu inemu dari... 😁

simca06022011
12. máj 2022

@enka81 precitaj si o odrodach, ano su stiplavejsie a menej štipľavé. Ale teda mne sa zda ze domace su vzdy viac pikantne ako tie vodove z obchodu ☺️

travelllerka
autor
12. máj 2022

@enka81 ja tiež hľadám odrodu, ktorá nebude stipat. Lebo minule som aj kúpila takú, kde písali, že lahodná a nestiplava teda bola riadne štipľavá 🙂 možno biele reďkovky nebudú stipat. Tiež by som bola rada, keby mi to deti jedia 🙂

simca06022011
12. máj 2022

a tie "maslove redkovky" by skor mohli byt nestiplave 🙂

enka81
12. máj 2022

@simca06022011 tiež som o tej vlahe kedysi čítala, ale mojim to teda nepomohlo 😠. Skúsim ešte tu odrodu ,, maslové" a uvidím 🙂

roja01
12. máj 2022

@joesvk aku sortu? Mne zvykne v teplom obdobi zdrevnatiet a ide do kvetu.