Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Náš prvý vydarený chlebík 😍🤗

  Čistá radosť zo života 😀🐐🐐🐐🐐

  Ná máme sa zaspáva najlepšie 😍 len ja potom ledva dýcham 😁

  Poklonila sa Ježiškovi

  Och keby to počasie vydržalo.

  Požehnané Vianoce zo ❤️ prajem všetkým. A ďakujem Bohu že pri našom Vianočnom stole môže byť toľko tanierov , že môžeme byť všetci spolu.

  cecilia29
  Správa bola zmenená    19. dec 2021    

  Každý rok najkrajší , tento rok špeciálne 😍 stromček na našej ulici

  Nejako sa u každého už zvianočnieva. Tak pridám aj ja jednu foto. Tu bude stromček ale asi až 23.-24.12 😁 Uvidím kedy stihne prísť Ježiško a jeden stromček nám nechá. Vianočnu atmosféru si potom užijeme i to viac 🙂

  Ten úsmev stále musí byť. Kozy sú neskutočne sympatické stvorenia

  (2 fotky)

  Hladkacia terapia 🙂

  (2 fotky)

  Nás adventný kalendár 🙂 žiadne sladkosti a darčeky. Každý deň pribudne len jedna hviezdička.

  Som veriaca no napriek tomu som včera 1x čítala podrobnejšie i zázraku P. Marie Guadalupskej. Fascinujúci zázrak.
  Podivuhodné skutočnosti
  Prvých sto rokov bol obraz „Našej milej Panej z Guadalupe“ vystavený bez ochrany proti škodlivým vplyvom počasia a tiež dotykom perí, ružencov, pamätných predmetov.
  Podivuhodné bolo, že sa obraz nerozpadol, napriek tomu, že tilma mala životnosť nanajvýš 20 rokov.
  Tilma bola z hrubého produktu agávy, ktorý sa získava z vlákien rastliny Maguey. Diegova tilma je skoro priehľadná, nahrubo spracovaná (ako vrecovina).
  Prof. Callahan považuje za nemožné, aby si nejaký maliar vybral podklad pre maľbu tilmu z takého hrubého, na maľšovanie nevhodného materiálu.
  Celé storočie obraz visel v kaplnke – veľkej ako obývacia izba – bez skla, vo vlhku, priamo v dyme sviečok, ktoré pod ním horeli. Za celú dobu to boli miliardy sviečok. Dym zo sviečok by musel obraz zafarbiť na čierno (ako je to napr. v jaskyni v Lurdoch so skalou). Obraz bol vystavený miliónom dotykov zbožných rúk a bozkom. Množstvo predmetov, o. i. aj mečov, sa dotklo obrazu. (Skala v jaskyni v Lurdoch je od takýchto dotykov obrúsená.)
  Napriek všetkému si obraz zachoval svoje farby. Aj keď už bolo na obraz umiestnené sklo, z času na čas ho museli dať dole, aby sa ľudia mohli obrazu dotknúť, alebo ho pobozkať.
  V r. 1753 Miguel Cabrera informuje, ako pri jednej príležitosti v priebehu dvoch hodín videl, že ľudia sa rôznymi predmetmi dotkli obrazu päťstokrát.
  Zvláštna komisia zložená z mexických maliarov pod predsedníctvom Miguela Cabrera uvádza: „Tento svätý obraz je zhotovený tak jedinečne a tak zázračne, že sme si istí, že každý, kto je len trochu vzdelaný v našom umení, pri pohľade naň hneď musí uznať, že je to nadprirodzený portrét.“
  Cabrera: „Nevysvetliteľný spôsob, ktorým sa obrazová strana vyhladila, je ďalším dielom nadprirodzenosti obrazu.“

  Neveriaci architekt Ramirez Vasguez sa po skúmaní obrazu stal katolíkom.
  Komisia zostavená z maliarov potvrdila, že je ľudsky nemožné niečo také vynikajúce namaľovať na taký hrubý materiál.
  V roku 1921 akýsi terorista položil na oltár bombu, ukrytú v kvetinách. Výbuch zničil iný obraz a čiastočne aj oltár, rozbil všetky okná, ale posvätný obraz ostal celkom neporušený.
  V roku 1971 technici čistili strieborný rám, do ktorého je obraz vložený. Nešťastne sa im prevrhla fľaša s kyselinou dusičnou a pár kvapiek kvaplo i na obraz, no napriek tomu sa maľba nerozleptala. Ostali iba stopy akoby od vody, ktoré po krátkom čase zmizli. Obraz je vysoký 142 cm. Postava Panny Márie je vysoká 122 cm. Má vlasy rozdelené uprostred. Panna Mária stojí na mesiaci a podopiera ju anjel s krídlami. Okolo nej vychádzajú lúče.
  V poslednom čase bol obraz podrobený dôkladnému vedeckému výskumu odborníkov. Stačí uviesť napr. nositeľa Nobelovej ceny za chémiu Richarda Khuna, ktorý skúmal vzorku maľby, alebo členov vedeckej skupiny laboratórií NASA Dr. Callahana a prof. Juda B. Smitha, ktorí skúmali obraz fotograficky i presvietením rôznymi lúčmi.
  Výsledky možno podľa článku prof. Torcusta Luce de Tena, člena Kráľovskej španielskej akadémie vied, zhrnúť asi takto: „Podkladom je látka utkaná z vlákien agávy, ktorá vôbec nie je preparovaná. (Je známe, že maliari svoje plátna poťahovali najskôr glejovou vrstvou.) Udržanie látky a farieb na nej po takej dlhej dobe v dobrom stave je nevysvetliteľné! Na látke neboli po presvietení zistené žiadne predbežné kresby, ako to robievajú aj slávni maliari. Obraz bol zhotovený priamo a bez opráv. Nedajú sa zistiť žiadne ťahy štetcom! Použitá technika kladenia farieb je v dejinách maliarstva neznáma a nedá sa napodobniť. Ani pôvod farieb sa nedá zistiť. Na obraze niet farbív rastlinného, živočíšneho nerastného pôvodu. (Celý známy vedecký svet takýto systém farbenia nepozná.) Farby na obraze sú stále živé.„
  Hviezdy na plášti Panny Márie napodobujú hviezdne konštelácie, ako ich vidieť za jasných nocí nad Mexikom.
  Američan Coley Taylor uvádza: Keď sa obraz pozoruje zblízka, ťažko sa dajú hviezdy na plášti pozorovať, avšak pri pohľade zďaleka – žiaria hviezdy. Pri pozorovaní zblízka odev má zelenomodrú farbu, keď zďaleka, je tmavomodrý. Ružová farba šiat pozorovaná zblízka je bledá, zďaleka sýtoružová. Keď sa na obraz pozeráme zblízka, má normálnu veľkosť. Keď sa od obrazu vzďaľujeme, obraz sa opticky zväčšuje.

  Konštatovanie zázraku
  No najpodivnejšie je toto: Známy očný špecialista de Tria Lauoignet preskúmal silným oftalmoskopom oko portrétu a zistil, že sa na ňom objavuje obraz postavy človeka. To bolo popudom preskúmať dúhovku oka pomocou modernejšej techniky, ktorá sa používa pri štúdiu fotografií urobených z umelých družíc. Tento výskum robilIng. Tonsmann. Pri digitalizácii obrazu jeho fotografiu rozdelil na plôšky jedného milimetra štvorcového a tie potom skúmal pri 2500-násobnom zväčšení. To znamená, že na milimetri štvorcovom mohol sledovať 2500 svetelných bodov.
  V zreničke Panny Márie možno vidieť sediaceho Indiána s dlhými vlasmi. Vedľa neho sedí starší plešatý človek, s bielou bradou, s baskickými črtami, z oka mu padá slza. V tejto postave mnohí identifikovali španielskeho biskupa. Vedľa neho vidieť mladšieho muža, o ktorom možno predpokladať, že je to Juan Gonzales, biskupov tlmočník a sekretár. Uprostred vidno človeka v mužnom veku s bradou a fúzmi. Je obrátený smerom k sediacemu biskupovi.
  Je to Indián Juan Diego vo chvíli, keď otvára svoju tilmu, v ktorej doniesol biskupovi červené ruže. Vidieť tu i černošku s kučeravým vlasmi, muža a ženu, deti. Obrázok v oku je zostavený tak, že čím boli postavy bližšie k oku, tým sú väčšie, a čím boli ďalej, tým sú menšie. V obraze oka možno vidieť 12 osôb (https://www.svetlosveta.sk/svaty/12-12-panna-ma...)
  vidieť 12 pozorovať okolo 12 osôb.akatakto: „

  cecilia29
  17. okt 2021    Čítané 26x

  Dobrotkovo na našom stole

        Začiatok mesiaca október sa u nás niesol v duchu testovania produktov Hyza. Mäsové produkty sa teda na našom stole, priznám sa, objavili častejšie ako obvykle. Konkrétne sa jednalo o testovanie, pre mamičky, často rozporuplných produktov. Je pravdou, že párky a šunka nie sú v dokumentoch a knihách o zdravom stravovaní detí ospevované. Ale priznajme si, kto po týchto produktoch nesiahol aspoň výnimočne? Zo skúsenosti viem, že aj keď my dospelí si chystáme niečo pre deti nie práve najvhodnejšie, tak obe deti máme v sekunde v tanieri. Inak jedáci vôbec nie sú. Zakázané ovocie totiž chutí najviac. A preto, ak už kupujem mäsové či iné výrobky, tak sa snažím vybrať také, ktoré sú pre deti najvhodnejšie. Čo nám teda prinieslo testovanie Hyza? Pozrime sa do testovacieho balíčka. 

         Balíček má veľmi milo prekvapil. Obsahoval nielen mäsové výrobky zabalené do praktickej termo tašky ale aj milú pozornosť pre deti a plátennú nákupnú tašku.

  Šunka Dobrotkovo

          Naše deti majú rady šunku len tak do ruky, bez chleba, samozrejme. Chutila aj nám „veľkým" a najmä mne pre jej, povedala by som, tradičnú a vyváženu chuť. Je síce trochu lámavá, pre zrejme menej prísad a vysoký obsah mäsa - 92 % kuracích pŕs. Čo však musím vytknúť je obsah škodlivých konzervantov a stabilizátorov a to konkrétne nebezpečného konzervantu E250 (dusitan sodný) a o niečo menej škodlivého stabilizátoru E451. Detské potraviny by takéto látky určite nemali obsahovať. 

  Párky Dobrotkovo

          Testovať párky pre deti nie je určite obeta a značka Dobrotkovo im veľmi chutila. Ani párkom nemôžem vytknúť ich chuť. S domácim kečupom sme si na nich skutočne všetci pochutnali. Nevyzerali síce hladko a lesklo ako tzv. „múčne" parky, ktoré napučajú ako kysnutý koláč, ale určite po uvarení nevyzerali zle. Potešila som sa - párky vo verzii pre deti v vyšším obsahom mäsa - kuracie mäso 70 % a bravčová slanina 14 %. Ale aj v tomto prípade má zarazil obsah vyššie spomínaného nebezpečného konzervantu E250. 

       Mojim jednoznačným odporúčaním pre všetkých výrobcov detských pokrmov je zamerať sa na kvalitu a pôvod surovín, a zamerať sa na to, aby neobsahovali ani minimálne množstvo nebezpečných konzervantov a stabilizátorov, ktoré majú najmä karcinogénne účinky. 

  #test_hyza #test_dobrotkovo #recenzia #recenzia_hyza_dobrotkovo44

  cecilia29
  Správa bola zmenená    10. okt 2021    

  Len taká klasika na večer 😉so šunkou Dobrtkovo
  Dávam do pozornosti Súťaž - hlasujte za vašu škôlku a vyhrajte skvelé ceny pre vás aj škôlku: https://hyza.sk/dobrotkovo/sutaz/#vote
  #test_hyza #test_dobrotkovo

  Raňajky pre celú našu rodinu - parky od Hyzy , môj pokus o domáci kečup 😀, zelenina a bylinky z našej záhradky.
  #test_hyza #test_dobrotkovo

  Takáto krásna sms MMS mi dnes prišla

  Keď testuje aj malý gazda 🙂 na obhliadku svojho stáda sa vybral aj so šunkou v ruke 😁 a musím uznať že tá od Hyzy je skutočne chuťou aj konzistenciou mäsová
  #test_hyza #test_dobrotkovo

  (2 fotky)

  Je krásne mať dcéru ❤️

  Kamoška 😁

  Krásna modlitba 😍

  Surodenecka láska ❤️ (aspoň raz za cas)

  Momentka

  Vnučka s dedkom 😍😍😍 pod jabloňou ako kedysi so mnou môj dedko ❤️

  Neviem o čom bola táto dôležitá debata

  Taká obyčajná momentka s našimi a sestrou, ktorá ani netuším ako vznikla. Len sme mali videohovor a potom nájdem toto v galérii. 😀 Ľúbim ich.

  Aj ja si, zrejme ako väčšina, vychutnávam kávičku na "terase", ale po svojom 😁 uprostred prírody. A čo vy? Kde si najradšej vypijete svoju pravidelnú dávku kofeínu?

  V jednoduchosti a prirodzenosti je krása

  cecilia29
  26. okt 2020    Čítané 98x

  Kráľovská starostlivosť o najjemnejšiu pokožku

      Dievčatá sú parádnice od malička, preto sme sa s našou bambuľkou testovaniu od HIPP veľmi potešili. Pestrý obsah balíčka malú zaujal a hneď motivoval do aktívneho skúmania. Veselé zvieratka priniesli do našich dní veľa farieb a peknej vône. No a ja som bola rada, že testujeme niečo, čo je určené pre detskú pokožku a zbytočne ju nezaťažuje.

     Poďme sa pozrieť na jednotlivé produkty. 

  HIPP Detská kúpeľ HROCH

      Tento produkt by som nenazývala ani sprchovým gélom ani penou do kúpeľa - je to také 2 in1. Vyčarí deťom radosť do zelena zafarbenou vodou a jemnou penou, pričom nie je potrebné použiť mydlo či inú kozmetiku. Množstvo, ktoré na to potrebujete je úplne minimálne (3-4 kvapky... Dobre, tak možno v našom prípade možno aj 6-7 ). Pokožka je po kúpeli jemná a vôňa je taká "babätkovská".

  HIPP Babysanft Penové telové mlieko MAČKA

      Penové mlieko MAČKA je určené na starostlivosť o pokožku so sklonom k atopickej dermatitíde. Už na "prvý dotyk" pôsobí jemne a nemastne a skutočne sa rýchlo vstrebáva. Naša parádnica síce netrpí ekzémom, no napriek tomu máva už takto na jeseň miesta so suchou pokožkou, ktoré si vie následne doškrabať. Musím uznať, že penové mlieko po troch aplikáciach takéto problémové miesto doslova zázračne zahojilo. Spolu s kúpeľom Hroch vytvára dokonalý detský wellness.

  HIPP Detský krém SENSITIVE Tvár&Telo

      Do testovania tohoto krému s dizajnom KORYTNAČKA sa chtiac-nechtiac zapájal aj náš najmladší člen domácnosti (maličká veľmi rada "mastí" mastičkami všetkých naokolo). Produkt je vhodný od narodenia a má skutočne jemnú textúru a nevtieravú vôňu. Mne osobne je dizajn veľmi sympatický a pre malú je to prvá "hračka", ktorá ju naučila ako korytnačka vyzerá.

  HIPP Pena na umývanie a HIPP Balzam na pery

       Produkty síce v recenzii na poslednom mieste, no používané hádam najčastejšie. Až pri testovaní som si uvedomila, že všetku kozmetiku, ktorú používala malá, som starostlivo vyberala s ohľadom na detskú pokožku, no na detskom mydle na ruky som si záležať nedala. A pritom sú detské ručičky či tvárička umývané častejšie ako tie naše. Či už náročné stavby z kameňov, pieskové koláče, v našom prípade aj častý kontakt so zvieratami (maličká je malá-veľka chovateľka kozičiek a pracujeme aj na jazde na koni) si vyžaduje časté umývanie. V tomto prípade nejde však o mydlo, ale rovno o penu s motívom kačky, ktorú už stačí iba opláchnuť. Umývanie rúk a tváre (na ktorú je vhodná a nedráždi oči) sme si zamilovali. 

      Balzam na pery je špeciálna kategória. Každé dievčatko si ho obľúbi a každý chlapec ho ocení najmä počas chladných dní. Parádnice by ale určite ocenili, ak by mal nádych jemnej farby, aby sa podobali svojim mamičkám. Musím sa však priznať, balzam využívam aj ja. 

  Ďakujeme za možnosť testovať práve túto kozmetiku.

   #test_hipp4  #recenzia #hipp_zoo_skusenosti

  Šesť vecí nenávidí Hospodin, sedem je pre neho ohavnosťou: pyšné oči, falošný jazyk, ruky, čo prelievajú nevinnú krv, srdce, čo snuje podlé plány, nohy, čo náhlivo bežia za zlom, falošný svedok, čo šíri lži, a ten, čo vyvoláva zvady medzi bratmi.
  Príslovia 6:16‭-‬19