Dolce Gusto - za a proti

gabika1976
17. aug 2020

Ahojte, odporúčali by ste kapsulový kávovar Dolce Gusto? Ak áno, tak ktorý? Ako to je s údržbou?

44janica44
17. aug 2020

@gabika1976 dostali sme použili asi 5 krát a zbavila som sa ho - škoda peňazí..... kávu ktorá prekvapká z nejakého plastového kelinku (kapsuly) a doplnená práškovou smotanou tiež z plastu - čiže bohvie čo ten plast pri kontakte s vriacou vodou ešte do toho uvolní - vyskúšali sme a stačilo nám.... kupili sme french press a mlynček na kávu - kávu čerstvo pomeliem, a mlieko napením tiež v french press a chutí neporovnatelne - klasický kávovar sme sme nechceli lebo zaberá vela miesta a až tak často sa nevyužíva.

lenzas
17. aug 2020

@gabika1976 Moja rec, mame sice Tassimo, ale normalne citim za kazdym smrad horuceho plastu, ked sa pripravuje kava, takze tak.

vysost
17. aug 2020

@44janica44 french press s napenovacom mlieka..?

44janica44
17. aug 2020

@vysost nie vo french press sa da aj mlieko napeniť

lubhomira
17. aug 2020

@gabika1976 Súhlasím s dievčatami vyššie, tiež sme ho predali 😁

evaachesa
17. aug 2020

Mam dolce uz asi 7 rokov...pred par dnami odislo tesnenie, no muz mi ho opravil. Pouzivam ho prilezitostne, vacsinou pre navstevy. Dostala som ho na vianoce, no sama by som si ho asi nekupovala. Ked uz tak normalny kavovar co ti pomelie zrnkovu kavu.

vysost
17. aug 2020

Ja som si DG teraz kupila.... Kupujem kapsule z mokafe.sk...perfektna kava a aj ochutene napoje. Nasa top kava, - slany karamel a tak kava

evaachesa
17. aug 2020

@44janica44 mozes dat link ze ktory to je? Vdaka 🙂

malebiele
17. aug 2020

@gabika1976 my sme ho dostali darom, taky ten klasicky s nadobkou 0.8l - mini me, tam sme vsak casto museli dolievat vodu, takze ten sme posunuli dalej a kupili si miesto neho dolce gusto esperta - nadobka 1.4l 🙂 my sme spokojni, kupujeme si 3 druhy kav, ktore nam najviac chutia a mozeme striedat podla toho, na co mame chut 🙂
co sa tyka udrzby, vsetky kavovary musia byt raz za cas odvapnene, akurat vyhoda tej esperty ktoru mame je ta, ze ta ma na to indikator a sama ti ukaze kedy treba odvapnit, prejde odvapnovaci cyklus a v pohode pouzivas dalej.. ten mensi mini me tuto moznost nema, takze tam si to musis ustriehnut sama
a pri esperte mas este moznost robit aj prekvapkavanu kavu, tu my ale nepijeme, no niekto ma rad 🙂

avanka
17. aug 2020

my sme mali mini me dlho, teraz sa nam pokazil a budeme kupovat druhy..my sme spokojni, kava je dobra, vela druhov...

veronikanika28
17. aug 2020

Ja mam DG oblo a ja som spokojna. Mam ho vyse roka s kava je tiez vyborna.Sice trosku drahsia ale chutna

malebiele
17. aug 2020

@veronikanika28 nie je az taka draha, ked si to rozratate na jednotlive porcie, tak to vychadza celkom v pohode 🙂 my si vzdy spravime zasoby ked je niekde akcia 3,99 za krabicu... 16 kapsulova krabica tak vychadza 25 centov a 8+8 kapsulova krabica 50 centov za jednu kavu, co nie je vela.. povedzme si uprimne, kava napr. v kaviarnach stoji omnoho viac a doma si mozte spravit chutovo si myslim rovnaku kavu a taku, na aku mate prave chut, kedze maju vela druhov 🙂

veronikanika28
17. aug 2020

@malebiele To je pravda 🙂 ked je akcia na kavu vzdy ma to potesi 😁

malebiele
17. aug 2020

@veronikanika28 my vtedy vzdy kupime aspon 10 krabic, do dalsej akcie nam to stale vystaci 😂

elenka74
17. aug 2020

My sme si ho tiež nedávno kúpili a som spokojná. Mám aj klasický kávovar, ale Dolce Gusto používam hlavne na Cappuccino alebo Latte macchiato.

elizme
17. aug 2020

@gabika1976 závisí co od neho očakávaš... na klasickú kávu bez mlieka je fajn, ale ak si kavickarka a rada skusas aj ine chute kávy, mne prišli všetky o tom istom, kvalita taky priemer az podpriemer. Nevýhody sú hlavne to ze kapsule sú dosť drahé. Výhodou je ale ze je to jednoduché, nespinave a rýchle. Netreba sa o kávovar nejak extrémne starať a vydrží dlho.

queen_el
17. aug 2020

Ak chceš normálnu kávu, tak nie. Iba ak ti chutia tie "kávy" z DG.

ukulela
17. aug 2020

Mňa okrem pocitu, že je to "automatová" káva odrádza aj to množstvo odpadu.

akinom0077
17. aug 2020

@gabika1976 mala som 2 Dolce gusto oba vydrzali 2 roky

engel76
17. aug 2020

Mame uz druhy a v pohode

simca06022011
17. aug 2020

Dolce gusto je haraburda :D okolo kavy to ani nechodilo, kto vie co za humus tam vobec plnia. Su to skor take vodicky, kakavka... umele mlieko susene atd. Napr. chutou tie kavy sa nedaju s kapsulami Tchibo ani porovnat, ale ani tie nie su celkom to prave, ale aspon chutou, kvalitou sa priblizuju k riadnemu espressu. Za mna DG nie. Ani nahodou. Riadny kavovar, napenovac mlieka k tomu a vybavene. Urobim si kapucino aj late ako z kaviarne.
Okrem toho je to velmi ekologicke...

cervenaruza123
17. aug 2020

@gabika1976 Ahoj. Mame Dolce gusto. Kupovali sme ho hlavne pre navstevy a hlavne kvoli ochutenym kavam (cappuccino a podobne). Je to rychle a zaujimave. Samozrejme ta kava nie je taka ako original, to sa neda porovnat, ked ma clovek cerstvo namletu a kvalitne pripravenu kavu, ale na velky kavovar sme nemali miesto a pocas navstevy vzdy cerstvo mliet kavu, pripravovat penu na cappuccino a podobne, to sa nam nechce vzdy 😀. Chutovo to ale nie je az take strasne, aj nam celkom chuti, ani navstevy sa zatial nestazovali. Ekologicke to samozrejme zial nie je ani nahodou...

simca06022011
17. aug 2020

@cervenaruza123 mame maly pakovy kavovar s riadnym tlakom, pouzivame ESE pody do neho.. do napenovaca supnem mlieko, to mam tak na dve cappuccina. A kym sa zohreje kavovar, mam ho napenene. Zapnem a vybavene ;) ziadna namaha. A rozmer kavovaru je cca 25x30cm(?). Ese pody su cerstvo namlete, stlacene pody vakuovo zabalene. Rovno z kavovaru letia do kompostu... Fakt s kapsulami neporovnatelne, ale malo ludi to pozna:D Mala som aj automaticky kavovar aj klasiku s mlyncekom, ale tolko kavy nevypijeme. To musi ist niekolkokrat denne, neskutocne plesne v tych trubkach rastli, to by nik neuveril :D Sa nam v automate nieco pokazilo a ked sme odmontovali kryt, uz viac sme to ani nepouzili (a to bol pravidelne cisteny vsetkym, tak ako je "predpisane" ) A na firmu som si dala tchibo kavovar, ten je len trosku vacsi, ma nadobu na mlieko a urobi mi tuto sluzbu bez namahy ale aj bez umelin 🙂

dkethe
17. aug 2020

Kavy cu chutne, tie vydumane chute su fajn pre navstevy na ohurenie... Dokonca ho vies zriesit za 0e ked nakypis 25skatul kapsul (kazdy rok je niekde tato akcia). Ale je to nesmierne neekologicka vec, cize ja som proti

miskooo1987
17. aug 2020

Nič moc káva, vysoké prevádzkové náklady, veľa plastu a teda úplne neekologické...

Proste keďže u nás je spotreba 2-3 kávy za bežný deň, za víkend, alebo corona homeoffice tak aj 8/deň... to pri cenách tých kapsúl vyjde lacnejšie kupovať normálnu kvalitnú zrnkovým niekde v oblasti 20eur/kg... a kúpiť k tomu stroj za 300(pomelie, uvarí presso, aj late na ňom napenis, len to bude asi 30 nepodstatných pokusov...)

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika1976
autor
17. aug 2020

Ďakujem vam dámy za diskusiu a vecné rady....budem to musieť ešte s manželom prehodnotiť 😄

31ma
18. aug 2020

JA už mám treti a za mňa 👌👌👌

milusnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz