Dom postavený na mieste, kde bol kostol

14. aug 2022

Dnes sme sa rozprávali o tom, že dom na vedľajšej ulici stoji tam, kde niekedy stál kostol. Teraz je na predaj. Sú na to nejaké povery alebo hovorí sa niečo na to, ak je dom postavený na mieste kde bol voľakedy kostol ?

pribinak
14. aug 2022

V roku 2022 veríš na povery? No zbohom

angel993
14. aug 2022

Môj bratranec býva v dome postavenom na mieste kde bol niekedy cintorín. Tiež idú reči ale nie od neho. On je tam spokojný.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maxxim
14. aug 2022

Aj to bolo vytvorené človekom ..a asi boli dôvody ked tam už kostol nestojí, či nebola to dajaka synagoga znicena cez 2 sv?

terry2003
14. aug 2022

Nie. Kostol je budova. Jedine, čo sa môže stať je to, že v Tom dome bude božský pokoj.☺

maxxim
14. aug 2022

@terry2003 ak bol kostol vysvätený, tak je to viac ako budova.

terry2003
14. aug 2022

@maxxim ja viem. Napísala som že je budova, ale nenapísala, že je iba budova. Podľa mňa, každý kostol musí byť vysvätený.

maxxim
14. aug 2022

@terry2003 Ok, hm, no, nie vzdy vsetky cirkevne stavby byvaju vysvetené. Ma to viac pricin. Ale nemeni to podstatu toho pre aky dôvod bol postavený. Skôr by ma zaujimalo preco tento niekto zbural ked tam stoji dom🙂

terry2003
14. aug 2022

Môžem sa autorka/autor opýtať, prečo bol to kostol zbúrany?

ailiba
14. aug 2022

O poverach neviem, ale ked to beries z duchovneho hľadiska, tak je to podla mna vymodlene miesto, co by som brala skor pozitivne.

jaskolka
14. aug 2022

@terry2003 veľa kostolov bolo napríklad počas vojenských časov vypalenych, zničených bombami, tak kľudne mohlo byt, že už bol v takom zdevastovanom stave že sa nedal opraviť, takže ho zbúrali celkom.

viestta
14. aug 2022

@maxxim kosty sa aj odsetcuju. Ak ho išli búrať, cirkev to spravila.

miskakyska
14. aug 2022

..no napríklad,ja tu hrdinku robiť nebudem a dom na takom mieste by som nechcela ani zadarmo..😶👻

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz