Filtračná kanvica

babababka
22. jan 2023

Ozvite sa ,ktoré používate filtračné kanvice.Ako ste spokojné?A hlavne,ktorá kanvica zachová po filtrácii horčík?Ďakujem pekne.B.

surama
22. jan 2023

@babababka Mam Brita Maxtra a som spokojna. Netusim nakolko zachova horcik. Ale nasa voda z vodovodu je taka, ze ked si nechas vodu v pohari a chces sa napr. o hodinu napit, tak je to hnus. Vecer pri posteli si nechat vodu do rana nehrozi...humus. Minule som urobila pokus a nechala v jednom pohari filtrovanu a v druhom vodu z vodovu cely vikend, co sme boli prec. Filtrovanej nic nebolo..akoby cerstvo napustena...o tej druhej asi pisat nemusim.

lubmar
22. jan 2023

Aj my mame Britu, ja som zasa spokojna ohladom tvrdosti vody, ked pouzivam z vodovodu, tak rychlovarna kanvica je po 3 pouzitiach biela. Ked nalievam vodu z Brity, tak je kanvica dlho krasne cista.

babababka
autor
22. jan 2023

Ďakujem za odpovede.

janetinka27
22. jan 2023

@babababka aku mate vodu? pitna voda z vodovodu je dobra. nefiltrovala by som, casom ti budu chybat niektore prvky

babababka
autor
22. jan 2023

@janetinka27 veľmi-veľmi tvrdú a ke´d veľa prší takzakalenú.

lejllamt
22. jan 2023

@babababka ja mám BWT a k nej tieto filtre https://m.alza.sk/bwt-mg2-3-ks-d2120978.htm?o=2.... už vyše roka používam

janetinka27
22. jan 2023

@babababka mate vlastnu studnu?
svokrovci maju tiez vlastnu a ked prsi, zaspini sa im voda, chuti ako trava. vtedy piju vodu z pramena v susednej dedine alebo cerpaju obecnu.
studnovu by som pila iba ak je stopercentna. ak nie je, pila by som z ineho zdroja. urcite by som nefiltrovala. vo vode prijimame vela dolezitych prvkov a kanvica ti ich odfiltruje.

babababka
autor
23. jan 2023

@janetinka27 máme aj studňu dali sme spraviť rozbor,nie je vhodná na pitie.Polievame ňou záhradu.

janetinka27
23. jan 2023

@babababka ahoj, no uz dvakrat som sa pytala, aku mate vodu a stale si nenapisala 🙂 takze mate obecnu? ked teda s tou studnovou polievate zahradu.

babababka
autor
23. jan 2023

@janetinka27 obecný vodovod.

janetinka27
23. jan 2023

@babababka pisala si, ze mate velmi tvrdu a po dazdi sa zakali. a to sa vam zakali ta z obecneho vodovodu?

babababka
autor
23. jan 2023

@janetinka27 hej.ak viac naprší,tak je zakalená.

janetinka27
23. jan 2023

@babababka tak to je des, riesite to s obcou? mate v poriadku rurky? dodavatel musi zarucit kvalitu vody, voda sa nemoze znecistit po dazdi, ved je v rurach