Gauč do obývačky, keď máme doma psíka

4. okt 2020

Ahojte. Tie ktore mate psikov doma tak aky mate doma gauc alebo pohovku? My ideme kúpiť novu a neviem ci kozenu alebo latkovu. Ked mate kozenu nemate ju poškriabanu? ☺️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. okt 2020

@bambulienka25 ale myslim pravu kozu nie kozenku

aniele
4. okt 2020

Aj pravú kožu doškriabe.

pupavocka101
4. okt 2020

latkovu urcite, to tam ani nerozmyslaj nad inym, latkovej nema jak dako ublizit, ked bude vyskakovat 🙂

marca12
4. okt 2020

Latkovu. Na kozenej vidno kazdy skrabenec.
Ale zase kozena sa lepsie cisti.

tahomi
4. okt 2020

Ja praveze iba koza - ale normalna kvalitna, nie ziadne kozenkove napodobeniny, skrabance od psika nevidno, lahko sa udrziava.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
4. okt 2020

Mame psov, skacu na gauc, z gauca, spia ba nom, niekedy sa na nom aj poklbcia. Obcas ked pozabudnem termin strihania, tak maju aj ostre pazure (jeden si ich vie vyhryzt do tvaru macacich drapov a presne tak vedia poskriabat).

Mame kozeny gauc a neurobili na nom zatial ziaden skrabanec. Pekne odolava.

hettinka
4. okt 2020

Mali sme látkovú, teraz máme koženú už 10 rokov a dosluhuje, tak zasa pozerám, asi látkovú ... všetko má ZA a PROTI. Kožená kvalitná je drahšia aj 2x toľko, oproti látkovej, Výhoda je lahšie čistenie, ale musíš to tiež ošetrovať vhodnými prípravkami, aby vydržala.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
4. okt 2020

@bambulienka25 robim to ja, znacim si termin na to do kalendara. Ale obcas nestiham a pozabudnem. Takze im stihnu podrast.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
4. okt 2020

@bambulienka25 nam staci raz mesacne.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera1107
4. okt 2020

Ahoj, určite látkovú.. Skús si pozrieť na nete látky vhodné k zvieratám, tieto látky majú špeciálnu štruktúru odolnú voči pazúrom.. Dobrý predajca ti bude vedieť poradiť.. Mrkni na Google napríklad látku Daytona..

tana2308
4. okt 2020

My sme mali pravú kožu a časom sa trochu opotrebovala sama, psy na nej mali minimálnu zásluhu, ale pravá koža sa ti len max ošúcha.. látkovú by som ku psom nekupovala, lebo pazúrmi môzu povyťahovať šnúrky

nikiki29
4. okt 2020

Je jedno či látka alebo koža, ide o konkrétny druh a kvalitu. Z vlastnej skúsenosti - pravá koža biela, najhrubšia prémiová varianta kože, vyššia odolnosť aj voči pretrhnutiu, nemá žiadne škrabance, ľahko sa udržuje, ale treba pravidelne, aj po pár rokoch je bez poškodení, vidieť jedine zmäknutie kože, ako keby “vrásky”... látka - hrubo tkaná, pes ju pazúrmi na 2-3 miestach trochu poškodil, priemerná žmolkateľnosť a otery látky nepostačujú, veľmi zle sa čistí ak ju zaslintá, zostávajú fľaky a chlpy sa horšie čistia.
Ja osobne by som išla do prémiovej látky kvôli pohodlnosti sedenia, treba vybrať typ, pri ktorom nie je možné spraviť očko, nie je vidno “tkanie”, volila by som čo najmenej prešívané sedadlo, každý záhyb je dobrý lapač chlpov, vodoodpudivá úprava ako bonus 👌🏻 ale každé má pre aj proti...

pielka
5. okt 2020

Tak podľa mňa to je jedno, aj na jednu aj na druhú by som dala proste nejaký ten prehoz. My mávame tiež občas psa vo vnútri a mám prehoz na sedačke aj keď tam teda na nej moc často nebýva