Hľadanie pozemku

7. okt 2022

Ahojte,
hladam nejaky pozemok ale nic v okoli nieje, vsetko ma nejake haciky a podobne, tak ma napadlo ci mate niektora skusenost s tym ze by som priamo oslovila ludi ktory su uvedeni ako majitelia na katastralnej mape s ponukou na kupu ich pozemku (zahrady, tam kde nieje nic postavene).
Podarilo sa takto niekomurealne nieco kupit?

misa0123
7. okt 2022

V dnešnej dobe,keď na peknom pozemku nestojí dom,tak preto,že nie je vysporiadaný, nechávajú si ho pre deti alebo je na ňom problém pre ktorý nemôžu stavať. To je zrovna náš problém. A často mi ľudia volajú,či nepredám. A ide mi to pekne na nervy. Ale veď vyskúšaj,možno budeš mať štastie.

lucinka5051
7. okt 2022

Jasne vyskusaj. My sme tak nedavno kupili. Opytali sme sa ci nahodou nerozmyslaju nad predajom a nakoniec nam ho posunuli 🙂

basska_b
7. okt 2022

Ja myslim, ze to zmysel ma. Jedine, co stratis, je cas a nejake eurka na postovnom... nezabudni sa predstavit a uprimne uviest svoje dovody kupy. Robi to ovela lepsi dojem ako "Hladam byt v tejto lokalite, nie som RK"

michaelammm111
7. okt 2022

Jasné, nám sa tak podarilo, úplne cudzia osoba.. ale to bol skôr iný prípad nakoľko sme prikupovali parcelu k už kúpenému pozemku aby sme si ho zväčšili. Ale možné to je, určite by som skúsila. Samozrejme aj nám to niekedy nevyšlo, oslovili sme veľa ľudí na rôzne pozemky a väčšina ich nechávala pre deti.. ale niekedy to vyjde, treba skúšať.😊

tinka_1807
7. okt 2022

Určite to stojí za to. Avšak poriadne si prezistite vopred podľa katastra a územného plánu mesta, či je na danej parcele možné stavať. Pretože napríklad v zahradkarskych oblastiach to možné nie je. Resp. Je, ale musí to byť definované ako "chata s možnosťou celoročného bývania" a v takom prípade tam nemôžete mat trvalý pobyt.
Takže stojí to za to, ale pred kúpou si zistite podrobné informácie o pozemku ;)

owecka
7. okt 2022

My uz hladame 2 roky, neskor sme isli touto cestou oslovit majitelov, mesiac sme za babkou behali a pre deti, ktore maju svoje zivoty to nepreda :( asi si to uz pojdem hodit na strom z tej bezutesnej situacie

marca12
7. okt 2022

Jasne aj to je cesta k pozemku. Tiez sme tak oslovili majitelov a poznam vela ludi,ktori takto kupili pozemok.

riyadh
7. okt 2022

@owecka a preco by Mala,, takej vterke bybsom nepredala Ani slamu... Raz Vam povedala nie tak Co stale otravujes

gabca025
7. okt 2022

My sme takto kupili pozemok. Dokonca sme kupovali tri uzke parcely vedla seba od troch roznych vlastnikov.

owecka
11. okt 2022

@riyadh 🤣🤣🤣 ty si teda riadne uderena na hlavu...babka nas drzala v stychu..slusne sme sa opytali, povedala, ze sa spyta deti...tak sme prisli 2x...potom nam dala ulohu zistit, ci sa tam moze stavat, tak sme sli 3x...ty vtierka...nepis, ak nevies situaciu...kebyze nam narovinu povie, ze nema zaujem usetri nam 3x benzin a cas..neboj sa...