Je žehlenie naozaj také dôležité?

7. júl 2022

Ahojte. Je žehlenie naozaj také dôležité? Svorka bola u nás a videla ma ako skladám prádlo zo sušiaka a dávam ho rovno do skrine 😂 Dostala som prednášku o tom ako by som žehliť mala a že ona žehlí úplne vsetko… ale mňa to nebaví, nevidím v tom zmysel a niesom ani ochotná strácať s tým čas, radšej sa budem hrať s dieťaťom ako stať pri zehliacej doske. Zehlim len ked je niečo naozaj veľmi pokrčené a nedá sa to nosiť. Dokonca aj dieťatu som žehlila len do roka, potom už vôbec. Sušičku nemám, suším to normálne doma v izbe alebo na balkóne. Naozaj treba žehliť alebo je to už len prežitok?

viestta
7. júl 2022

Žehličku síce mam, ale keď som ju naposledy brala do ruky, bola na nej pavučina 😊

dusankomoj
7. júl 2022

Nie,nie,nie...žehlenie nieje dôležité,neznášam ho a preto to nerobím! Žehlila som iba ďeťom,keď boli úplne maličké. A rúška.

majamat
7. júl 2022

zehlim len vynimocne, hlavne pokrcene pradlo.

pannama1
7. júl 2022

len malemu som veci zehlila, ked bol mensi a teda ked potrebujem nejake saty alebo koselu alebo nieco, bezne tricka nezehlim, ved by som sa zblaznila, ked neustale kopu pradla a hlavne nemam k tomu vobec vztah

oli18
7. júl 2022

@siska53 Aj ja som stará škola a nežehlím mnohé veci, ktoré som v mladosti žehlila. Napr. posteľné som škrobila a žehlila z oboch strán. Dnes neškrobím, ani nežehlím. Žehlím len oblečenie, ktoré je krčivé a nosí sa medzi ľudí. Veci na doma nežehlím. Mám veľké šnúry na vešanie, mokré strepem a suché pekne vyskladám. Je ako vyžehlené.

maris5
7. júl 2022

Ja som prestala zehlit odkedy mam druhe dieta. Som rada, ze popri praci a vsetkych poskolkych aktivitach stihnem oprat. Ked to poriadne vyvesis, tak zbieras skoro rovne pradlo.

tinka_1807
7. júl 2022

V minulosti sa žehlilo najmä kvôli dezinfekcii. Pralo sa často napríklad v potoku, alebo vo všelijakej vode zo studne, kde nebola istota, že voda je nezávadná a voda bola pri praní studená. Dnes perieme v pitnej, dokonca chlorovanej vode, takisto na vyšších teplotách - 60°, 90°... Toto všetko už samé o sebe je dezinfekciou a preto dnes už žehlenie veľmi nemá iný ako estetický význam. Oplatí sa možno jedine pri novorodencovi, kde treba mať vyššiu dezinfekciu bacilov. Ale inak je to podľa mňa tiež zbytočnosť :D ... Žehliť len šaty, košele a veci, ktoré sú nevyhnutné 🙂

sszuzu8
7. júl 2022

Zehlim všetko aj keď nie vždy sa mi chce

andrejka1974
7. júl 2022

Nie netreba ja som žehlila len detské oblečenie a to len do prvého roku a teraz len párkrát za rok zehlim košele keď je nejaká príležitosť pri piatich deťoch by som sa zbláznila

zmrzlinka2021
7. júl 2022

Ja som skusala zehlit pred 10tymi rokmi, asi dvakrat ale nemam na to ani cas, ani potrebu, ani nervy, takze ani neviem kde je zehlicka.

Svokra je starsia generacia, tam boli zeny take este putky, co zehlili, zavarali, vypekali... to bol ich zivot.

marca12
7. júl 2022

Ani ja nezehlim,povazujem to za zbytocne premarneny cas. Zehlim len nutne veci ako kosela,bluzka a podobne a castokrat si radsej bluzku ani neobleciem,ked viwm,ze by som musela vytiahnut zehlicku. Svokra nech si krati cas zehlenim,ale nech nediktuje tebe,co by si mala robit.

didi2102
7. júl 2022

Ja nezehlim 7rokov,.tiež zbieram zo sušiak ,mám 2male deti,teraz keď nastúpim do práce možno sa stane ,e si niečo prezehlim ale to bude veľké minimum

scila
7. júl 2022

Aj moja svokra žehlí a nechápe, že ja nie. Ja zas nechápem ju a obidve sme spokojné 😁

ajko2011
7. júl 2022

Ja žehlím len košele, šaty ak treba...to ozaj len príležitostne. Bežné veci nežehlím. 🙂

barborachors
7. júl 2022

svokru by som umlcala hned. Mala si jej povedat; ze toto je moja domacnost a nie jej. Jedna jedina veta, amen.

autor
7. júl 2022

Ďakujem za reakcie 😊 za mna, nech si každý robí čo chce 😃 niekto má čas, niekto nie. Niekomu sa chce a niekomu hold nie 🤷🏽‍♀️ Radšej budem mať voňavé neozehlene prádlo v skrini akoby mi malo dva týždne ležať a zapadať prachom niekde v kúte kde by čakalo na vyžehlenie 😂 Svorku inak nejak neriešim, len ma to trochu jej komentáre zarazili 😊 je to ešte celkom mladá žena, má 51 rokov, len asi je takto naučená 😊

izabela181
7. júl 2022

Ja mám sušičku a nežehlím nič ani pre dieťa 😆 jedine ožehlené veci mal ešte kým bol v bruchu a chcela som aby tie prvé maličké mal ožehlené 😊 mala som v pláne mu občas niečo ozehlit ale veľmi rýchlo má to prešlo keď som ho niekedy prezliekala aj 5x za deň keď sa ogrcal 🤦‍♀️😆 teraz má rok a zije

tatianamaria
7. júl 2022

Mne zase svokra stále hovorí, že na čo zehlim a strácam s tým čas. Ja to mám rada v skrini vyžehlené.

mirkava
7. júl 2022

Každý podľa chuti. Ja zehlim, kto nechce nech nezehli 😉😉. Zehlenim sa prádlo dezinfikuje, ale kto nechce je to OK.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeria_h
7. júl 2022

Ja nežehlím vôbec 😂

zorkahorka
7. júl 2022

Pri zehleni som oddtchovala... ale akosi sa mi začalo to pradlo kopit a nestihala som. Tak som so zehlenim sekla. Z jednej práčky zehlim mozno 2 veci 😀 muzove do prace. Inak nic. Malemu som zehlila len par tyzdnov, potom nic. Zbytocna strata casu. Moj muz beztak vybera zo skrine tricka tak,ze ich pokrci 🤷‍♀️ Moja znama zehli aj elastaky, ponozky... uf, ten cas radsej vyuzijem lepsie!

sunshine_18
7. júl 2022

Tiež nič nezehlím len svoje nohavičky kvôli zápalom.. A občas keď treba tak košeľu, šaty, ale aj to nie vždy..

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejka77
7. júl 2022

To som teda necakala, ze tu najdem tolko nezehliacich zienok 🙂. Wow. Pridavam sa teda aj ja. Zehlim len to, co je pokrcene a evidentne to potrebuje 🙂.

ummimaryam
7. júl 2022

Ja nechápem kde beriete čas na žehlenie? Veď ja aj keby som chcela,tak nemám kedy žehliť. Tu hodinku čo mala spí denne si vypijem kávu a relaxujem, keby som mala žehliť a kmitat, tak o 9 odpadám od únavy.

antonka321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika1971
8. júl 2022

nezehlim...maximalne obrus, ktory chcem dat prave na stol, alebo koselu, ak sa niekam ide...inac nosime vacsinou tricka...tie rovno zo susiaka skladam do skrine